www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Orzecznictwo a zameldowanie! (2507 - wyświetleń)
- Autor Lisowsky Dodany 2015-05-12 17:33
Dobry wieczór!

Z góry przepraszam administrację i moderatorów jeżeli umieściłem temat w niewłaściwym dziale (jeżeli tak, to proszę o okazanie łaski i przeniesienie wątku w  odpowiednie miejsce).

Szukam, lecz nie znalazłem, informacji dotyczącej sytuacji kiedy np. wynajmuję mieszkanie w mieście x nie jestem tam zameldowany - (przecież nie każdy właściciel lokalu godzi się na zameldowanie), a miejsce stałego meldunku ma w innym mieście położonym np 400 km od miejsca zamieszkania. Czy istnieją regulacje ułatwiające złożenie wniosku poza miejscem zameldowania? Np. dokumentem mogłaby być umowa najmu?
Nadrzędny Autor jannow7 Dodany 2015-05-26 08:43
Witaj, z tego co mi wiadomo, to wnioskujesz w powiatowym zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności właściwym dla miejsca zamieszkania a nie zameldowania. Na stronie Biura Pełnomocnika Rządu ds. ON znajduje się m.in. takie info:

"Wniosek składa się w powiatowym/miejskim zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności właściwym dla miejsca stałego pobytu osoby zainteresowanej lub właściwym dla miejsca pobytu w przypadku osób:

    • bezdomnych;
    • przebywających poza miejscem stałego pobytu ponad dwa miesiące ze względów zdrowotnych lub rodzinnych;
    • przebywających w zakładach karnych i poprawczych;
    • przebywających w domach pomocy społecznej i ośrodkach wsparcia w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej.

Miejscem stałego pobytu jest miejscowość, w której wnioskodawca zamieszkuje pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania."

Pozdrawiam!

---
sprzęt rehabilitacyjny
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Orzecznictwo a zameldowanie! (2507 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill