www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie na stałe i ponowna komisja do karty parkingowej (2064 - wyświetleń)
- Autor Jaccuzzi Dodany 2015-01-15 09:56
Witam,
W związku z kartą parkingową musiałam złożyć wniosek o ponowną komisję ponieważ zabrakło w moim orzeczeniu numerka 05-R. Orzeczenie mam na stałe stopień znaczny (poruszam się na wózku). Czy możliwe jest, że dostanę teraz orzeczenie na czas określony? Bo słyszałam, że już nie dają na stałe - czy to prawda?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-15 11:53
       Witaj!

>Czy możliwe jest, że dostanę teraz orzeczenie na czas określony? Bo słyszałam, że już nie dają na stałe - czy to prawda?<


Myślę, że głównie zależy to od orzecznika i wytycznych konkretnego PCPR-u. Ja kilkukrotnie uzyskiwałem stopień znaczny na czas określony i ku mojemu zdziwieniu w październiku 2013 dostałem ten stopień na stałe. Może dlatego, że akurat orzecznikiem był neurolog czyli lekarz odpowiadający mojemu schorzeniu ? A tak na marginesie to przynajmniej u mnie w związku z nawałem komisji związanych z kartami czas oczekiwania na komisję wydłużył się z 1-go do 3-ech miesięcy.
                                          Powodzenia-Waldi.
Nadrzędny Autor Jaccuzzi Dodany 2015-01-15 13:24
Dzięki :-)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2015-01-16 11:26
Jeśli we wniosku zaznaczył , że składa ponowny wniosek wyłącznie w celu uzyskania uprawnień do wydania karty parkingowej istnieje duże prawdopodobieństwo,że orzeczenie będzie wydane na czas określony. Zgodnie z nowelizacją przepisów dotyczących wydawania kart parkingowych, nowe karty są wydawane na czas ważności orzeczenia nie dłużej jednak niż 5 lat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie na stałe i ponowna komisja do karty parkingowej (2064 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill