www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie do Sądu w sprawie renty a rejestracja w PUP (25061 - wyświetleń)
- Autor Kundzia Dodany 2012-06-20 13:48
ZUS "kazał" mi się zarejestrować w PUP jako bezrobotna abym mogła mieć ubezp oraz ew zasiłek dla bezrobotnych zanim odbędzie się sprawa w sądzie. Nie chciałam tego zrobić, ale zmusiło mnie to że już wygasło ubezp zdrowotne. Zarejestrowałam się w PUP, ponieważ dopiero w poniedziałek będę składała odwołanie do sądu (dopiero w piątek widzę się z prawnikiem). Jeszcze mam czas na odwołanie sie (data z koperty) ale ubezp już podobno poszło... (data z decyzji). Potrzebowałam zaśw o ubezp do badań.
Zasiłku nie dostanę, ponieważ podobno za późno się zarejestrowałam - renta wygasła z końcem lutego i nie obchodzi ich to że przyszłam dopiero gdy dostałam odmowna decyzję ze ZUS. Trudno, przeżyję bez tego zasiłku, choć będzie ciężko.
Czy PUP przekazuje do ZUS że sie u nich zarejestrowałam, ew jakiej pracy poszukuję itd? Czy ZUS dam to sprawdza? Boję się że ZUS to wykorzysta w Sądzie. Muszę mieć ubezp i nie wiem co zrobić. Planuję się wyrejestrować w przyszłym tyg gdy tylko uda mi się złożyć odowłanie do sądu, bo i tak mnie wyrejestrują, nie jestem wstanie podjać zadnej pracy, a gdy dadzą mi ofertę nie wiem co zrobić. Nie mam jeszcze orzecznie o niepełn, stare wygasło a zanim odbędzie sie komisja to potrwa.
GDy się wyrejestruję z PUP, jak to ma się do ubezpiecznie zdrowotnego, czy gdy złoże odwołanie do sądu NFZ będzie dalej mi opłacać ubezp? Teoretycznie powinien do czasu rozsprawy, ale czy to zrobi gdy sie wyrejestruję z PUP?
Przepraszam za chaos w poście ale jestem kompletnie rozbita tym zusem.
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-06-20 19:40
O matko! Kundzia już pisałam o tym! Przede wszystkim NIE PANIKUJ! Czy u Ciebie jest tak dużo ofert pracy?? Rejestracja w Urzędzie Pracy musi nastąpić ciągu w 6 miesięcy po ustaniu zatrudnienia, czy renty  - pisałam o tym :-) Jak na komisji, w Sądzie czy gdziekolwiek nie wspomnisz, że nie jesteś zarejestrowana to tak zaprotokołują - nikt tego nie sprawdza.
PUP wpłaca składki, więc ZUS wie - nie interesuje ich czy szukasz pracy i jakiej! :-)
Sąd to nie ZUS! Wykorzysta czy nie - nie ma znaczenia - masz prawo składać wyjaśnienia, pytać świadków i składać wnioski, więc powiedz to co tutaj piszesz. Zresztą masz prawnika to czego panikujesz!? Jego pytaj - za to płacisz :-)
Pozdrawiam i spoko :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-06-20 21:20
to nie mój prawnik, to darmowy prawnik w biurze porad, i nie prowadzi żadnych spraw a jedynie doradza, ew może pomóc w napisaniu czegoś, z nim widzę się w piątek a do piątku daleko a nie mogę już spać przez to wszystko :-)
PUP płaci mi składki tylko zdrowotne bo nie mam prawa do zasiłku. Czy one też idą do ZUS? Masakra
U w mnie w ZUS wszysto potrafią wyciagnąć i wykorzystać dla siebie. Wygarnęli mi nawet staż i stare umowy zlecenie zanim poszłam na rentę (nigdy im się tym nie chwaliłam), tym bardziej że przegrali ze mną w sądzie o zwrot jednej renty, rzekomo za dużo dorobiłam - obawiam się że to akt zemsty na mnie za 1-2 dniowe zlecenia. Gdy podjęłam zlecenie - to na następnej komisji uzdrowili mnie i z komisji się udało, potem miałam farta że trafiłam super babkę i bez kłopotów, ale kolejna komisja to ponowne uzdrowienie. Mogą być wścielki i będą szukać wszystkiego co się da. Widziałam jak zaciekle walczyli o tą jedną rentę.
Ofert w PUP u mnie od groma do pracy "biurowej", to duże miasto o małym bezrobociu ;-). Gdy będę miała orzeczenie to będą się o mnie bić ;-). Nie mam jeszcze orzeczenia o niepełnspr ale mogę mieć zaś od rodzinnego na co choruję i czego mi nie wolno zatem byle gdzie itd dać mnie nie mogą - to mi już pani od razu powiedziała i kazała aby sama wpisała czego mi nie wolno. Nie mogłam wspiać że nie mogę żadnej pracy bo by mnie nie zarejestrowali i termin stawiennictwa mam już za niecałe 2 tyg. O ew ofertę się nie martwię, wolałabym pracować, ale kto mnie zechce. Gdy pracodawcy powiem na co choruję i jak to wygląda (a muszę ze względu na moje zdrowie, a pozatym nie ukryję choroby dłużej niż przez 2-3 dni) to mnie po prostu nie przyjmą - będę dla nich kłopotem :/, ew przyjmą i szybko podziękują, jak za każdym razem. Tyle razy to przerabiałam. Babka w PUP namawiała mnie aby założyła wsłasny biznes - mają sporo kasy na rozdanie dla niepełnspr, ale to nie dla mnie, nie mam na to głowy ani wkładu własnego bo to proponują w PUP to za mało aby coś uruchomić. Zatem ZUS zawsze cos wymyśli gdy się dowie że jestem w PUP

REA nie dziw sie że panikuję, jestem przerażona tym wszystkim, do tego bez srodków do życia, mam sporo rachunków do płacenia - mieszkanie, prąd (mam ogrzewanie elektrycze i podgrzewacz do wody), tel, net. leki i na to nikt mi nie da. Rodzina może mi dać jeść bo zawsze znajdzie się porcja dla drugiej osoby ale sami nie maja dużych pieniędzy. Nie wiem jak to będzie w sądzie, może trwać miesiącami a nawet latami, i nie oznacza to że wygram. Bardzo chciałabym pracować ale nie daję rady. Po uzyskanu orzeczenia będe musiała iść do MOPS po zasiłek wyrównawczy żeby chociaż zapłacić za mieszkanie. Łatwo się mówi nie panikuj, jak się nie jest w takiej sytuacji.
Pozdr :-)
Nadrzędny - Autor elivka Dodany 2012-06-20 23:35
Kundzia czas na zarejestrowanie jest krótki (byłam w 2010 po decyzji ZUS, po wcześniejszym długotrwałym chorobowym),
podobnie jak Ty nie mogłam przyjąć ofert ale miesięczny pobyt w szpitalu i późniejsze chorobowe rozwiązały problem - po 90 dniach chorobowego wywalają (może trochę chorobowego i odpocznij od tych urzędów)

Nie jestem pewna ale powinnaś mieć to ubezpieczenie, przecież się odwołałaś i do czasu rozwiązania sprawy  ZUS ubezpiecza

http://www.rp.pl/artykul/292745.html

Zastanawia mnie to że kazali Ci iść do Up, starasz się o rentę ponieważ jesteś chora a nie szukasz pracy

pozdr
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-06-21 15:01
Dzięki za info :-)
jeszcze się nie odwołałam bo mam na to czas do 28 czerwca i dlatego kazali mi się zarejestrować, ponieważ ubezpiecznie w NFZ już wygasło (miesiac od daty wydania decyzji a nie doręczenia).
Zastanawia mnie tylko czy gdy się wyrejestruje z PUP to czy NFZ dalej będzie opłacać mi ubezp, np gdy doniosę im zaśw ze ZUS że złożyłam odowanie do sądu - sprawa w toku. Jeżeli tak, to gdy złożę odwołanie, do PUP przyniose zaśw od lekarza (coś tam się wypisze) i na tej podst sami wyrejestrują a nie dla mojego rzekomego kaprysu ;-). Zresztą babka w PUP pytała mnie na co miałam rentę, i tak trochę się zdziwiła że się rejestruję z takimi problemai i kazała na kolejny termin przynieść zaśw od lekarza co mi jest i czego nie wolno. Wyrejestrować się samemu żaden problem, ale lepiej aby to oni mnie wyrejstrowali.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-06-22 20:04
No to załatw najpierw orzeczenie o niepełnosprawności w Zespole d/s Orzekania o Niepełnosprawności - tam łatwo. Możesz iść nawet do pracy bo musisz z czegoś żyć, najlepiej w ZPCH bo wtedy w Sądzie mówisz i pilnujesz czy zaprotokołują, że tam pracują z rentą i całkowitą niezdolnością do pracy i ZUZ oraz jego przepisy na to pozwalają. Wszystko zależy od podejścia Sędziego, bo tak jak teraz to może Cię uznać za zwykłego nieroba - Sędzia też człowiek - trzeba o tym pamiętać :-)
Mnie chodziło o to, że jak piszesz - za późno się zarejestrowałaś - mogłaś to sprawdzić też w necie.
Napisz to odwołanie, nie musi być wszystko byle z sensem. Resztę możesz dopowiedzieć na sprawie i pisać jako wnioski i uzupełnienia do protokołu przesłuchania.
Trzym się, w sobotę może poopalaj, wypij drinka - życie mamy jedno - kto wie co będzie jutro czy za tydzień, a ty o latach :-)
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-06-22 20:36
Orzecznie, to miesiąc czeka się na wezwanie, potem decyzja ok tygodnia - tak jest u mnie. Poprzednie wygasło z końcem stycznia i nie składałam bo nie sądziłam że mnie uleczą ;-). Składam w poniedziałek i do orzecznictwa i do ZUS - Sądu.
Wiem że można mieć całk, niezd, do pracy i pracować bo konstytucja tego nie zabrania :-). Problem w tym że niedojadę do pracy, często mam zasłabnięcia, jak nie dotrę kilka razy do pracy lub gdy zdarzy mi się to kilka razy w pracy to mi w końcu podziękują, nawet w takim zpch. Również wiem że żaden lekarz zakładowy nie podpisze mi zgody na pracę - przerabiałam już to wiele razy, gdy chciałam dorobić. Jedynie przy zleceniach udało mi się jakoś wykręcić z badań lekarskich. Niech mnie nawe uznają za nieroba, pracowałam zanim poszłam na rentę (tylko zlecenia o dzieło bez składek po stusiowałam w tym czasie), potem 5 lat temu dorabiałam na 1-2 dniowe zlecenia (jakieś 6 zleceń tego typu w roku), po znajomości i mi też podziekowano bo nie dawałam rady nawet na te pojedyncze dni. Mogę być dla ZUS czy sądu nierobem, wszystko mi jedno, oprócz tego miałam liczne wolontariaty bo chciałam chociaż za darmo pracować, byle mieć kontakt z ludźmi, ale od lat jest gorzej i nie daję rady. To są sparwy kardiologicze i niedoprzewidzenia każdego dnia, zatem nikt mnie nie zechce, nie oszukujmy się pracodawcy chcą wydajnego pracownika a nie kłopot, na to miejsce znajdą pełno zdrowych z orzeczeniami. Znajomy jest doradcą zawodowym w kilku zpch i nie raz opowiada mi co tam sie dzieje...
Kochana, opalać sie nie mogę ze względów kardiologicznych oraz mam uczulenie na słońce a tak bym się wygrzała bo u mnie deszcze od kilku dni :D, pić alko też nie mogę - mam zbyt poważne probemy z sercem i ciśnieniem, do tego leki, przez probelmy zdrowotne musiałam wycofać sie nie tylko z pracy ale również z życia towarzyskiego :-(
trzymam sie bo nie mam wyboru, pozdrawiam cieplutko w ten deszczowy wieczór :-)
Nadrzędny - Autor olgagoral3 Dodany 2012-06-24 13:20
mojego meza rowniez skierowano do urzedu pracy, ale tam musisz sie swiadomie podpisac ze jestes zdrowy i chetny do podjecia pracy1 jesli odwalujesz sie od decyzji zus to uwazasz sie za niezdolnego.jedno drugiemu przeczy i balismy sie ze prawnicy zusowscy to podlapia. czekamy na rozprawe w lipcu-bedzie ciezko!
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-06-24 17:13
dokładnie ja boję się tego samego, ale miałam termin do szpitala i koniec ubezp, zabrakło kilka dni, więc nie miałam wyboru, najgorsze że i tak termin w szpitalu mi odwołali, kurcze żebym to wiedziała to sama bym przełożyła termin w szpitalu i nerejestrowała się w urzędzie. WYrejestruję sie w tym tyg, ale czy ZUS tego nie zwęszy to nie wiem - obawiam się ze jednak tak, chyba że PUP opłaca tylko same skł zdrowotne i bezpośrednio do NFZ a nie do ZUS. Nie znam sie zupełnie na tym gdzie wędrują takie składki.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 21:30
dopuki walczysz i odwołujesz się od decyzji zus tak długo jesteś ubezpieczona,weź zaświadczenie z zusu ze jesteś w trakcie załatwiania renty i masz honorowane ubezpieczenie
Nadrzędny - Autor inkara2001 Dodany 2012-08-04 21:33
zus karze się rejestrować bo będą mieli haczyk w sadzie ja poszłam do zusu i zarządzałam takiego zaświadczenia,pokazałam je w szpitalu i wszystko było ok
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-04 21:35
Ale jaja hi, hi :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-08-04 23:59
z tym haczykiem to masz rację, jest to ich celowa zagrywka, ale nawet jak mi to wygarną to trudno, jakoś z tego wybrnę ;-), zresztą byłam zarejsetrowana tydzień (w tym weekend) a powód wyrejestrowania podałam stan zdrowia oraz to że złożyłam odowłanie do sądu - na decyzji z PUP mam napisane powód - odowłanie do sądu... pomijam że w karcie bezrobotnego w przeciwskazaniach podałam trochę a pani w karcie od razu zaznaczyła że w trakcie ubiegania się o odzyskanie renty i oczkuje na orzeczenie o st.niepeln. wiedziała czemu sie rejestruję i robiła odpowiednia adnotacje w karcie gdzie musiałam się podpisać. Nie boję się już tego, a wiem że ZUS to wyciągnie

Obecnie dostaję zaświadczenie ze ZUS, że nie pobieram żadnego świadczenia u nich i oczekuję na rozsprawę w sądzie. Niby logiczne i wiele placówek wie że NFZ opłaca te składki, ale niestety z tym papierkiem nie chcieli mnie przyjąć w przychodni w której leczę się 30 lat, i gdyby nie to że panie mnie znają i kazały zapytać mojej lekarki by mnie normlanie nie przyjęły - jak widać nie wszędzie są zorientowani. W szpitalu też nie uwzględnili mi tego zaświadczenia, kazali przynieść z NFZ. Musiałam przełożyć termin w szpitalu (3 m-ce później bo kolejki oczekujących), na szczęście to nic pilnego
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-05 16:17
A jakie ma znaczenie, weekend? Ktoś wykazał wolę podjęcia pracy, ktoś postanowił jednak nie pracować - bez spróbowania czy da radę, ktoś nie musiał być w szpitalu natychmiast :-)
Wszystko zależy czy Sędzia myśli czy olewa :-) Tutaj każdy zrozumie jak zechce - dla jednych da znaczny, dla innych oddali.
Nadrzędny Autor adwokatpatr86 Dodany 2023-10-04 10:42
Potrzebna jest tu pomoc prawna http://www.adwokat-patralski.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie do Sądu w sprawie renty a rejestracja w PUP (25061 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill