www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / osobisty asytetent :) (7449 - wyświetleń)
- Autor Grisza Dodany 2006-08-05 16:28
hej ! witam wszystkich :-) jestem ewka. spiesze z dobrym newsem. od poniedzialku rusza program osobisty asystent. kazdy z orzeczeniem o niepelnosprawnosci zamieszkaly na terenie wawy moze zadryndac i zamowic osobe do pomocy. koszt tego w sumie niewielki, bo 4 zl za 3,5 godziny przebywania razem i za kazda nastepna po zlociszu. nie ma spraw idealnych, ale mysle, ze jak na poczatek stawka jest mala, a poznie moze w ogole zniknie. osobisty pomaga w zakupach razem, dojazdach (nietylko na terenie miasta), poruszaniu sie, lub spedza czas z nami w domku. mozemy isc z osobistym do kina, teatru, pubu. osobisci dzialaja w godzinach 8 - 22. fajnie jak na start :-) tak w szybkim skrocie to wyglada. pytajcie, a ja z radoscia odpowiem na wszelkie pytanka. albo dzwoncie pod nr: 022 887 33 20 tam wszelkie info uzyskacie. mam nadzieje, ze to dobra wiadomosc, bo ja sie bardzo ucieszylam. i podajcie ja dalej, prosie ;-)

pozdowiona :-)
Nadrzędny - Autor adaslitwin Dodany 2006-08-07 12:38
  Cześć, jestem osobą niepełnosprawną i szukam dla siebie Asystenta. Chciałbym w niedługim czasie poje-chać do ośrodka Stocer w Warszawie, uczącego większej samodzielności - niestety jeszcze nie znam termi-nu, mam 27 lat. Szczerze powiedziawszy, to Asystent jest dla mnie dużą nadzieją na przyszłość. O dalszych moich planach jest w moim artykule, który niedawno ukazał się na portalu niepelnosprawni.info w rubryce listy, Osobisty Asystent-jedyna szansa na realizowanie się w życiu. Niedawno uderzyłem do Pani Anny Gryżewskiej odpowiedzialnej za ten program, wypełniłem już ankietę i czekam na swojego asystenta! Ucieszyłbym się z każdego kontaktu, mój namiar to adaslitwin@o2.pl , kom. 506 157 836. Korzystam z sms, gdyż mam niestety niesprawne ręce i niewyraźnie mówię. Serdecznie pozdrawiam Adam Litwinowicz
  
Nadrzędny Autor Monika89 Dodany 2015-06-04 14:21
witaj czy masz ochotę spotkać się ze mną? szczegóły 507 663 381 sms
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-12 12:39
Czy nadal coś takiego funkcjonuje w Warszawie a może w innym mieście może na wsi?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-09-12 21:39
w naszym OPS-ie (znajduje się na parterze i I piętrze naszego bloku) funkcjonuje jedynie asystent rodziny i jest to skierowane do rodzin patologicznych, jak przychodzą osoby starsze z prośbą o asystenta to raczej odchodzą z kwitkiem
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-09-13 14:16

> Czy nadal coś takiego funkcjonuje w Warszawie


Odkopujesz koszmarnie stare wątki...

Tak, wygląda na to, że pogram asystencki wciąż działa (w Warszawie). http://asystent.warszawa.pl/
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-13 14:48
Sorry ale znacznie przyjemniej je się czyta niż całą stronę "rozrywek"

Czy taki asystent otrzymuje jakieś wynagrodzenie i od kogo. Dzięki za link. W wolnej chwili poczytam czy to obejmuje cały kraj.
Pozdr
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-09-13 14:52 Zmieniony 2013-09-13 14:54

> Czy taki asystent otrzymuje jakieś wynagrodzenie i od kogo.


Tak, otrzymuje. To nie jest wolontariat.

Generalne usługę dofinansowuje miasto. Za to lubię Warszawę. :-)

Z regulaminu usługi wynika że osoba korzystająca dokłada do tego interesu 4,5 zł za trzy i pół godziny (standardowy "blok czasu" asystenta), plus 1 zł za każdą kolejną godzinę. Korzystać można (o ile wniesie się takie opłaty) 2 razy w tygodniu.

Sama nie korzystałam, ale kto wie czy zimą się nie skuszę.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-13 15:04
To może być fajna przygoda np: wyjście do teatru lub kina. Tylko od razu trzeba sprawdzić czy można tam się dostać w przpadku osoby na wózku. Ale pewnie można z takim asystentem udać się na tańce ;-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-09-13 15:25 Zmieniony 2013-09-13 15:42
E tam - do kina albo teatru to ja mam z kim. :-) Na dodatek za bilet asystenta trzeba płacić i to obcy człowiek, a za znajomych tylko jak mam gest. :-)

Gorzej jest z zaplanowaniem czegokolwiek co chciałabym powtarzać regularnie (marzy mi się porządny kurs hiszpańskiego, do szkoły językowej mam dosłownie kilka skrzyżowań, ale jak pada taki śnieg jak w tym roku na Wielkanoc, to równie dobrze ta szkoła mogłaby być 15 kilometrów stąd). Straszny idiotyzm, bo nikogo ze znajomych-nie-sąsiadów nie wypada ściągać na piętnaście minut z drugiego końca miasta, żeby przeszedł ze mną dwie ulice, a potem wrócił za półtorej godziny, bo mam taką fanaberię. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / osobisty asytetent :) (7449 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill