www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proszę o pomoc (2731 - wyświetleń)
- Autor jarek73_73 Dodany 2015-08-13 12:40
możliwe ze jestem w złym miejscu i nie powinienem tu zamieszczać swego wpisu jednak jestem tu pierwszy raz i nie wszystko wiem Mam na imię Jarek jestem z Bydgoszczy i mam 43 lata. Jakieś 30 dni temu amputowano mi część lewej nogi pod kolanem (sprawa cukrzycy) dopiero po 30 dniach powoli zaczynam się zbierać jestem załamany psychicznie nie mogę na siebie patrzeć a jeszcze bardziej nie mogę gdy bliscy na mnie patrzą no ale co zrobić możne przejdzie. Chodzi mi o to ze nie wiem co powinienem robić tak po kolei. Po amputacji ćwiczyłem wiec przeprostów nie mam. ale dalej nic jestem w czarnej du..e. amputacje miałem w poznaniu wizyty w poradni chirurgicznej w Bydgoszczy chirurg wyciąga co wizytę po jednej żyłce (a rozmowny nie jest) a ja nie wiem czy coś powinienem jeszcze robić czy czekać aż się noga zagoi wiem ze na protezę jeszcze za wcześnie ale ja nie wiem nawet jakie protezy czy jakie firmy protetyczne są dobre chciałbym wiedzieć z kim i gdzie rozmawiać nie znam osobiście nikogo kto miałby protezę może są jakieś fundacje może ze zażartuje państwo dołoży bo wstępnie wiem ze protezy są bardzo drogie. generalnie chodzi mi o to żebym czegoś z rehabilitacji nie zaniechał czy mógłby mi ktoś tak punkt po punkcie napisać co powinienem robić ja nawet o kulach nie potrafię schodzić i miesiąc czasu nie wychodzę z domu bo co z tego ze mam wózek jak nie mogę zejść na dół boje się ze się przewrócę i szlag trafi kikut. Chodzi mi również żeby wskazać mi jakąś dobrą firmę która zajęła by się protezowaniem od a do z na dobrych komponentach protez jeśli by ktoś mógł mi pomoc to byłbym wdzięczny.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-13 14:34
mam wielu znajomych po amputacjach i jakoś sobie radzą , nie stronią nawet od żartów z siebie i swoich kłopotów. Potraktuj to jak nietypowe obuwie.
Na pewno ktoś ci coś doradzi. Tylko to chwilę zajmuje, zanim trafi ktoś kto wie na twój wpis.
skoro potrafisz szukać w necie na pewno sobie poradzisz i może innym Twoje zmagania pomogą gdy je przeczytają.
Pozdrawiam z Poznania , miejsca Twojej "egzekucji" ;-) to żart (może nie na miejscu , ktoś powie?) ważne że nie straciłeś razem z nogą chęci do działania.
Nadrzędny - Autor jarek73_73 Dodany 2015-08-13 17:15
a tak ceniłem pyrlandie wszystko jak krew w piach może jeszcze kiedyś Was polubię :-)  zwłaszcza ze chce w Poznaniu realizować kwestie protezy. A tak naprawdę w Poznaniu spotkałem się ze świetnymi lekarzami i pielęgniarkami to właśnie dlatego tam się znalazłem ale trafiłem na lekarza który uczciwie dawał mi 20% w Bydgoszczy po 30 sekundowej konsultacji 0%, a ze nie wyszło cóż tak miało być lekarze robili co mogli tego dziś jestem pewien gdybyś kiedyś potrzebowała specjalistę od stopy cukrzycowej to zapukaj. Wierz mi
w Bydgoszczy dostałem wyrok amputacja i tydzień czasu na konsultacje gdzie indziej to był jedyny lekarz w Polsce do którego dotarłem a potraktował mnie po partnersku i stworzył mi szanse
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-13 17:41
Kiedyś w Pyrlandii pielęgniarki były primasort ;-) teraz zastępują je na oddziałach ich mamy :-)
Są protezownie z tradycjami ale czy to dzisiaj jest najnowszy trend?, tego nie wiem. Kiedyś mój kolega był stałym "kientem" ,bo mu się but w drugą stronę obracał :-) i miał kłopoty z trafieniem do domu inny z kolei nie uznawał schodów i często na piętro dostawał się po gzymsie, tylko on miał łatwiej bo miał dwie protezy.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proszę o pomoc (2731 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill