www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / UWAGA - GROŹNY WIRUS!!! (23882 - wyświetleń)
- Autor Gollum Dodany 2015-05-22 09:59 Zmieniony 2015-05-22 10:21
Witam.
Piszę, aby Was przestrzec przed bardzo groźmym wirusem - tzw. CryptoLocker.
Wirus szyfruje dane typu doc (docx), pdf, mp3, jpeg żądając opłady za kod deszyfrujący.
Mając dużo szczęścia i trafiając na "uczciwych przestępców" po wpłaceniu żądanej kwoty otrzymamy kod deszyfrujący, ale najczęściej bywa tak, że kod do nas nie dociera.

Jak się wirus rozprzestrzenia?
Najczęściej przez pocztę - wiadomości od cyberprzestępców podszywających się pod DHL, Poczta Polska itp.
Instytujce te w wiadomościach nigdy nie przysyłają załączników spakowanych RAR'em - POD ŻADNYM POZOREM NIE WYPAKOWUJEMY TAKIEGO ZAŁĄCZNIKA
Bywa, że zamiast załacznika są linki:
- w celu dalszych informacji kliknij tutaj...
- jeśli wiadomość nie dotyczy ciebie kliknij tutaj

NIE KLIKAMY W LINKI!!!
Chcesz uzyskać informacje o przesyłce, na którą faktycznie czekasz - spisz nr przesyłki wejdź na stronę dostawcy przesyłi i tam wpisz nr i sprawdź status.

Więcej informacji:
>>>KLIK<<<
>>>KLIK<<<


Piszę teraz bo ostatnio nasiliły się ataki. Wcześniejsza odmiana UKASH byłą nieszkodliwa - blokowała jedynie dostęp do profilu użytkownika, ale była prosta do usunięcia, CryptoLocker to zewaluowana odmiana nisoąca za sobą przykre dla usera skutki.

Jaka jest rada?

1. Rozsądek
2. Instalacja w systemie >>>CryptoPrevent<<< - jedyne skuteczne narzędzie chroniące przed CryptoLocker'em.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-22 11:45
Jeśli ktoś się zdecyduje na instalację CryptoPrevent
INSTRUKCJA:

- Pobieramy program >>>CryptoPrevent<<<
- Po pobraniu i kliknięciu w ikonę uruchomi się Instalator
- Klikamy Next
- Potwierdzamy umowę licencyjną i klikamy Next
- Zostawiamy zaznaczoną opcję Create a desktop ikon -> Next
- W kolejnym oknie klikamy Install
- W następnym oknie zostawiamy zazanaczoną pozycję Launch CryptoPrevent i klikamy Finish
- Wyskoczy komunikat:

Have you purchased a Product Key for Automatic Updates?

- Klikamy Nie
- Kolejny komunikat:

Are you interested in learning more about automatic updates, or to purchase a product key?

- Klikamy Nie
- Następny komunikat:

Click OK to continue and select your protection level

- Klikamy OK
- Otworzy się okno konfiguracyjne i tutaj zostawiamy domyślnie zaznaczoną pozycję Default - ...
- Klikamy Apply
- Po chwili wyskoczy okienko:

Whitelist all items in known blocket locations?

- Klikamy Tak
- Wyskoczy komunikat:

Polices created, but you should restart the PC to ensure the changes take effect! Restart now?

- Klikamy Tak
- Nastąpi ponowne uruchomienie komputera.
- Po ponownym uruchomieniu komputera wyskoczy komuniat:

Prevent Successfully Applled!

/Zmiany zostały wprowadzone, system jest chroniony/

- Należy pamiętać, aby co jakiś czas aktualizować bazę.
- Uruchamiamy program z ikony
- Klikamy OK
- Z górnej belki klikamy:
* Updates
* Check for updates
- Jeśli program znajdzie aktualizacje wyskoczy komunikat:

Press OK to update this application to v7.4.20

- Klikamy OK
- Po aktualizacji w oknie programu klikamy OK
- Wyskoczy komunikat:

It appears application was recently updated. You should re-apply protection by using the Apply button

- Klikamy OK
- W otwartym oknie wybieramy poziom zabezpieczeń - wybieramy Default - ...
- Klikamy Apply
- Po chwili otzymamy komunikat:

Polices created, but you should restart the PC to ensure the changes take effect! Restart now?

- Klikamy Tak
- Nastąpi ponowne uruchomienie komputera
- Po ponownym uruchomieniu komputera wyskoczy komuniat:

Prevent Successfully Applled!

/Zmiany zostały wprowadzone, system jest chroniony/
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-05-22 12:34
Gollum jesteś niezastąpiony,dzięki.:-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-23 22:03
Informacja o tym jak działa CryptoLocker (i jego odmiany)
Dla tych co myślą, że ich antywirus zadziała i w porę ich ostrzeże - nic bardziej mylnego.

CryptoLocker nie modyfikuje żadnych systemowych plików, więc może działać bez uprawnień administratora. Lokuje się on w lokalizacji użytkownika, (%appdada%, Local, Roaming) czyli, że działa w obrębie jednego konta.
Wszystko wygląda tak jakby modyfikacji dokonywał
właściciel.
Żaden antywirus nie nadzoruje i nie analizuje otwierania, modyfikowania i zapisywania plików pdf, doc, jpg, mp3, które są z definicji dokumentami i jako takie mogą być modyfikowane i zapisywane po modyfikacji.
Antywirusy wprawdzie potrafią analizować pliki doc/pdf pod kątem ich zawartości i potencjalnym zagrożeniem jakie mogą zawierać umieszczone w nich makra czy tez złośliwy kod. CryptoLocker nie modyfikuje dokumentów pod tym kątem, więc alarmu nie będzie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-24 09:40
Czy ja mam tego Wirusa, o którym piszesz? No napisałam się tyle w odp. Tobie i nagle mi zamyka się str. włącznie z wylogowaniem :-(
Teraz nie kliknęłam "wyślij" a sam się wysłał :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-24 10:47
Joluś - Witaj - to nie ten wirus, on sie tak nie zachowuje, on tylko szyfruje dane.
Utowrzyłem dział dotyczący wirusów - tam napisz, zresztą już Ci raz odpisałem co masz zrobić, jakie czynności, a ja sprawdzę na podstawie logów czy u Cieibe cokolwiek siedzi w sytsemie i jeśli tak to pomogę usunąć.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-25 17:47
Co to znaczy "szyfruje dane"?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-05-25 19:12

>co to znaczy szyfruje dane<


To znaczy, że aby otowrzyć zaszyfrowany pli musisz znać hasło, a szyfruje wszystkie pliki muzyczne, zdjęcia i wszelkie dokumenty na dysku twardym i nie da się ich otworzyć, ani odszyfrować nie posiadając kodu deszyfrującego, co za tym idzie - dane są praktycznie do wyrzucenia, nie do odzyskania.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-24 21:28
Jeszcze jedna ważna informacja.
CryptoPrevent nie jest programem antywirusowym. Cryptoprevent nie jest równiez lekarstwem na wirusa CryptoLocker, a co za tym idzie nie wyleczy już zainfekowanych (zaszyfrowanych) plików. Jest to proggram, który działa zapobiegawczo - PROGRAM NAS ZABEZPIECZA PRZED ZAINFEKOWANIEM wprowadzając - jak wspominałem - odpowiednie zmiany w rejestrze, zmienia zasady grup lokalnych (grou policy) - chroni przed uruchamianiem się różnego rodzaju zagrożeń z miejsc newralgicznych - min. AppData, Local, Roaming...
CryptoPrevent może działać w połaczeniu z antywirusem - nie jest nim więc nie będzie konfliktu.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-18 16:46
No i kolejna mutacja.
Nie mam dobrych wiadomości.
Program CryptoPrevent jak narazie nie zabezpieczy naszych danych. Być może przygotowywana wersja 8, ale musimy czekać.
Do tej pory CryptoPrevent zabezpieczało lokalne katalogi user'a, a nowa odmiana wiursa ładuje plik wykonywalny (.exe) do niechronionego katalogu C:\WINDOWS\, a ten katalog nie jest chroniony przez CryptoPrevent - w wersji platnej można dodac ten katalog z rozszerzeniem *.exe do chronionych oraz uzupełnić białą listę o cmd.exe, regedit.exe i jeszcze kilka innych plików wykonywalnych z tego katalogu.

Na chwile obecną jest jeden sposób - wprawdzie jeszcze go nie przetestowałem bo dzisiaj na niego wpadłem - w poniedziałek będę w pracy to przetestuję, ale jest on dość skomplikowany - dla osób niezaznajomonych. Jest to utworzenie tzw. białej listy plików .exe które mogą być uruchamiane z danego konta użytkownika - taka lista w zależności od potrzeb może być krótka jak i długa i niestety każdy musi sobie sam takową stworzyć i wprowadzić odpowiednio do rejestru.

Czym skutkuje takie utworzenie białej listy uruchamianych programów - otów jeśli dla przykładu na tej liście nie umieśmimy np. cistray.exe nie uruchomi się nam program Comod Antyvirus czy też Comodo Internet Security - jeśli takowy mamy zainstalowany. Inny przykład - jeśli nie dodamy do listy notepad.exe nie uruchomimy notatnika - czyli konkludując wirus jest plikiem .exe - nie będzie go na białej liście i nie powinien się uruchomić, a co za tym idzie nie zaszyfruje danych. Są to jesdnak moje przypuszczenia, teoretyzowanie bo praktyka będzie w poniedziałek :-) O wynikach opoinformuję.

Jeśli sposób ten zadziała i będzie ktoś zainteresowany to mogę go poprowadzić "za rączkę" jak to zrobić u niego. Ewentualnie moge zdalnie sie połaczyć i zrobić to bezpośrednio na maszynie ;-) Oczywiście wszystko w miare posiadanego wolnego czasu.

I tak dla przypomnienia!!!

Należy unikac wiadomości od Poczta Polska, DHL, UPS, DPD, Bank Polski, uważamy również na emaile od nieznajomych.
Zasada podstawowa - nie klikamy w takich emailach w linki!!!

Jeśli faktycznie czekamy na przesyłkę i otrzymujemy wiadomość do firmy kurierskiej to spisujemy tylko nr przesyłki, zamyakmy program pocztowy i uruchamiamy przeglądarkę (Internet Exploerer, Opera, FireFox czy też inną) i ręcznie wpisujemy adres - NIE TEN Z WIADOMOŚCI - firmy kurierskiej:

DHL - http://www.dhl.com.pl/pl.html
DPD - https://www.dpd.com.pl/
UPS - http://www.ups.com/pl/pl
POCZTA POLSKA - http://www.poczta-polska.pl/

i tutaj odszukujemy śledzenie paczki/przesyłki, podajemy nr przesyłki i jesteśmy bezpieczni.
NIE SUGERUJEMY SIĘ LOGO - w tych podrobionych emailach loga firm sa identyczne, strony www również identyczne jak orygnalne.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-06-18 20:30

>NIE SUGERUJEMY SIĘ LOGO - w tych podrobionych emailach loga firm sa identyczne


Na Ciebie zawsze można liczyć!
Miałem ostatnio 2 takie maile ale zastosowałem się do Twoich wcześniejszych rad i jest OK!
Dzięki! Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-18 21:04
Cieszę się, że mogłem pomóc i o przynajmniej o jedna ofiarę mnej :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2015-06-24 13:29
Gollum...
Dobrze, że informujesz o zagrożeniach wirusów... Lecz wirusy, robaki i trojany, to przeważnie zagrożenia systemów Microsoft Windows. Jak dla mnie, to takie zagrożenia są nie groźne, gdyż od lat nie używam żadnego Microsoftowego oprogramowania, gdyż nie stać mnie na ten system i jego oprogramowanie zabezpieczające... Wolę system Linux, obecnie używam Ubuntu 15.04. Jak na razie jeszcze nie miałem z tą rodziną systemów żadnych nieprzewidzianych kłopotów. Piszę, "rodziną systemów" ponieważ chodzi o wcześniejsze dystrybucje Ubuntu...  Ja używałem dystrybucje Ubuntu od  9.04, a aktualizacji na nowszą dystrybucję dokonuję online i darmowo... W ten oto sposób doszedłem do najnowszej dystrybucji, czyli Ubuntu 15.04. Niebawem będzie kolejna aktualizacja dystrybucji na Ubuntu 15.10.  Ubuntu cechuje się tym, że jest bardzo łatwy w użyciu, jak i intuicyjnie poukładany... Każdy bardzo szybko może opanować wszystkie jego funkcje... 
Z poważaniem...
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-24 14:54
A cóż to za twór? Norbi i Gollum piszcie o co chodzi?!
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-24 15:09
Owszem linux jest darmowy i aktualnie prosty w obsłudze, ale ludzie przyzwyczajeni do plików instalacyjnych .exe mają problem z przyzwyczajeniem sie do repozytoriów.
To jest jednak najmniejszy problem, problemem jest fakt iż windows opanował rynek dość dawno i większość firm pracuje na windowsie i pod niego sa pisane programy kadrowe itp stąd problem z przesiadką na linuxa.
Kolejną sprawą jest obsluga przez osoby niedowidzące i zupełnie niewidome - pod linuxa brak oprogramowania które pozwoliłoby niewidomej osobie na korzystanie z komputera, a jeśli już są to nie mają takich możliwości jak pod Windowsem.
No i na koniec - informuję o zagrożeniach pod windowsa bo sam korzystam z tego sytemu, tym się zajmuje i w tej dziedzinie jestem zorientowany dobrze.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2015-06-25 09:34
Z tego, co ja wiem na temat Linuxa, to oprogramowanie dla osób niewidomych i niedowidzących jest na równi, a nawet lepsze niż we Windowsie... A co do przyzwyczajenia do plików instalacyjnych exe to obecnie Linuxie jest tzw. "Centrum Oprogramowania", coś podobnego jak w tabletach i smartfonach działających na androidzie... Wchodzisz, we wyszukiwarce wpisujesz jaki program chcesz, następnie, wyskakuje ci cała litania programów z opisami, wybierasz ten najlepszy, klikasz na napis zainstaluj, wpisujesz hasło dostępu administratora (rotta)... Podobnie z de instalacją... A co najważniejsze, że po de instalacji odinstalowane programy nie pozostawiają żadnych "brudów" (śladowych plików spowalniających komputer)...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-25 11:53
root, a nie rott :-)
Informacyjnie - Android to też linux :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2015-06-25 12:09 Zmieniony 2015-06-25 12:13
No to, przepraszam za tą literówkę, równocześnie dziękuję za poprawkę... :-) A Android to z całą pewnością także odmiana Linuxa, tego nie zaprzeczam i a nawet potwierdzam... :-D
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-29 06:40
Nie "groźny wirus", ale jak zmienić czas na tym forum - widzę, że jestem w przeszłości ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-29 08:13 Zmieniony 2015-06-29 08:15
Witaj Joluś - całuję rączki (mmm...)
Na górze klikasz:
* Twój profil
* "Zjeżdżasz" nieco w dół... i tu masz Ustawienia wyświetlania
* Poniżej Strefa czasowa -> tutaj wybierasz Serwer
* Klikasz przycisk Zmień
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-29 08:42
NIE ma czegoś takiego jak "SERWER"! :-(

Moje rączki są zachwycone ;-) Nareszcie jakiś facet :-)

Już po śniadanku mmmm pycha :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-29 08:54 Zmieniony 2015-06-29 08:57
Jak klikniesz Mój profil to niżej w Strefa czasowa klikasz tą strzałeczkę po prawej -> rozwinie się lista dłuuuga, przesuwasz suwakiem do samej góry (nie na dół :-)) i tu na pierwszej pozycji jest Serwer
Spórz -> >>>KLIK<<<
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-29 09:15
Sprawdzam czy coś dało :-)

Przy okazji: cały czas słucham muzy Elvisa z czasów, w których był wg. mnie w najlepszej formie po wojsku. Innym polecam obejrzenie tej buzi, zachowań itd... chudy, gruby, spuchnięty czy nie, ja bym Go z łóżka nie zrzuciła ;-)

https://youtu.be/U3v5KkwaAUI

No i mi do furtki się dobijają :-( spadam...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-29 09:16
UDAŁO SIĘ! DZIĘKI BAJKOWY, CAŁUSKI :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-29 16:00
Drobiazg.
A całuski sobie zachowam :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-30 18:43
:-) Na tym forum jest tylko jeden mężczyzna Gollum? Raczej tak.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-06-30 19:21
Miło mi to słyszeć, czuję się wyróżniony :-) choć nie sądzę aby tak było.
Kobiety są po to, aby Je podziwiać, szanować i kochać - nie wszystkie możemy kochać, ale wszystkie możemy podziwiać i szanować.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-11-08 16:01
Gollum doradz prosze.:-)Mam dwupoziomowy dom ,niedawno zainstalowalismy router ale niestety w części domu nie ma sygnału.Czy Twoim zdaniem warto kupić wzmacniacz routera,czy to cos da?Oraz gdzie go zainstalowac,w ktorym miejscu?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-08 16:14
Nie tyle wzmacniacz co kupuje się drugi router z AC (Acces Point), stawiamy go w miejscu gdzie jest jeszcze sytnał, ale w takim, aby sygnal z nowego docierał do miejsca gdzie tego sygnału brak i konfigurujmey go w AC - powinien nam rozpoznać ustawienia naszego głównego routera - podajemy potem tylko hasło do sieci i od cała filozofia :-)
Główny router rozsyła sieć, a ten nowy działa właśnie jak wzmacniacz.
Wzmacniacze mogą zakłócać inne urządzenia oraz sieci innym w pobliżu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-08 16:27

>ale niestety w części domu nie ma sygnału.<


Znam ten problem, dużo zależy od materiału z jakiego został wykonany strop. Często nawet niewielkie przestawienie routera pomaga. Inny sposób na poprawę sygnału to zmiana antenki ( jeśli router posiada wykręcaną). Kupując taką antenkę należy kupić wyłącznie renomowanej firmy. Może być "Yagi". Sam kiedyś kupiłem na Allegro ich antenkę i rzeczywiście ma lepsze parametry. Kupowanie chińskich antenek gdzie sprzedawca określa uzysk na wiele Db jest wyrzuceniem pieniędzy.
                                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-08 16:39
Takie antenki kupuje się jeśli jest syganł, ale słaby. Przy braku sygnału na niewiele się zdadzą.
Co najwyżej okaże się, że pojawi się sygnał, ale bardzo slaby, a wówczas będzie zrywać połaczenie, a w momentach kiedy bedzie to i tak przeglądanie stron będzie wymagało wiele cierpliwości.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-11-08 17:29
Sygnal jest ale slaby,czasem zanika a to jest b.wkurzajace gdy np musze zaraz teraz zrobic cos w sieci.
Chlopaki to mowicie,ze antenka starczy?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-08 17:39
Z tymi antenkami jest tak, że niewiadomo czy pomoże.
Najleszym rozwiązaniem jest kupić w sklepie z możliwością zwrotu.
Jaki masz router - model.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-11-08 18:00
Dobra rada z tą możliwością zwrotu. Podbicie sygnału o jedną kreskę nie jest warte wydania np 50 zł za antenkę.
Ale rozpocznij od tego aby router ustawić w innym miejscu. I jeżeli ma ruchomą antenkę to nią pomanewrować.
                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-08 18:23
Nie wiem jaką wiedzę posiadasz na temat routera, ale jeśli potrafisz się zalogowac do urządzenia (do routera) warto sprawdzić czy ma opcję ustawienia siły sygnału - niektóre modele mają taka opcję i domyślnie sa ustawione na średni poziom ewetntualnie szukać opcji Channel width /szerokość pasma/kanału/ i jeśli jest ustawione na 20 MHz to ustawić na 20/40 MHz lub nawet (jeśli jest taka opcja) 50 MHz i wówczas sprawdzić.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-11-08 18:49
Tp-link 300M....cos tam ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-08 19:07
TP-Link ma możliwość ustawienia siły sygnału.
Jest też opcja przełączania MHz - no, ale to musisz sma zrobić lub przy pomocy kogoś kto ma o tym pojęcie bo jak namieszasz to nie będzie neta wcale :-)

Aha - jeśli chodzi o antentki to do TP-Link są dedykowane właśnie z TP-Link'a :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-08 20:11

>bo jak namieszasz to nie będzie neta wcale :-)<


Ta firma ( miałem taki) ma z tyłu obudowy ( po przeciwnej stronie diod) otworek do resetowania ustawień do fabrycznych. W razie "namieszania" wciska się tam np. końcówkę wkładu długopisu lub zapałkę i router odżywa.
                                             Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-08 20:14 Zmieniony 2015-11-08 20:20
Nie proponuj takiego rozwiązania
To jest TP-Link i nie jest on skonfigurowany z automatu od dostawcy. Jest to zewnętrzne urządzenie.
Jeśli jest w domu Orange to jest TP-Link skonfigurowany przez kogoś dla ustawień Orange - po zresetowaniu ustawienia zostaną przywrócone do fabrycznych które różnią się od ustawień Orange jak równiez od Netii czy nawet jakiegos dostawcy niezależnego.

Dla przykładu ustawienia VPI/VCI
Neostrada/Orange:
VPI 0
VCI 35

Netia:
VPI 8
VCI 35

a dodatkowo w Orange czy Netii trzeba w routerze wpisać login i hasło od dostawcy inaczej nici z neta.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-11-08 20:18 Zmieniony 2015-11-08 20:22
Wielkie Bog zaplac Chlopaki:-P Jutro sie tym xajme,dzisiaj przez wiatr mamy chwilowe braki w energii.
A jestem u niezaleznego dostawcy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-08 20:31

>Nie proponuj takiego rozwiązania<


Kiedyś miałem problem z hasłem i po wciśnięciu tego przycisku zresetował się i był już bez hasła. Gotowy do nowego ustawienia. A mam neta z kablówki i myślę, że to nie ma znaczenia. Teraz mam Asusa i ten też można resetować.
                                       Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-08 21:00
Internet z kablówki dziala na domyślnych ustawieniach routera.
W routerze nie trzeba podawać loginu i hasła dla usera. Przede wszyskim do kablówki nie potrzebujesz routera ADSL - z Netii czy Orange internet idzie po kablu telefonicznym i jest potrzebny inny router niż Ty masz i w takim routerze trzeba min. podać VCI i VPI jak pisałem oraz login dla neostraty przykladowo user@neostrada.pl + hasło
Po resecie VPI i VCI jest inne oraz znika login i hasło - neta nie będzie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-08 21:03

>A jestem u niezaleznego dostawcy.<


Czyli w umowie powinnaś mieć:

Adres IP (jeśli przydziela stałe)
Maska posieci
Brama domyślna
DNS'y

I to wszystko musi być wpisane w routerz'e
Bywa, że ci nezależni też nadają na domyślnych i router ma być na domyślnych, ale to sie dowiesz u swojego dostawcy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-08 21:33
A tak z innej beczki. Na tej kablówce niedawno przeszedłem na szerokopasmowy, stąd zmiana na Asusa. I mam taki problem, że jak żaden komputer w domu nie jest połączony z netem to po około 3 godzinach router przestaje "siać' sygnał. Tak jakby zasypiał. Komputery router widzą ale ponieważ brak sygnału to nie można się z siecią połączyć. Powrót sygnału następuje po restarcie ( wyjęciu i włożeniu wtyczki). Wtedy mogę się do niego logować poprzez stronkę ale nie ma tam jakiegokolwiek przycisku aby to ustawić np. na 12 godzin. Nawet nie wiem czy to wina routera czy modemu. Do modemu też się mogę zalogować ale bariera językowa nie pozwala mi abym coś tam zrobił. Jak myślisz w czym jest problem i jak go rozwiązać ?
         Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-08 21:38
Musisz zalogowac sie na router i poszukac opcji - niektóre routery mają taką opcję usypiania, ale problem jest z wybudzaniem. Jeden z pierwszych tego typu zastosowań miał LifeBox z neostrady i ludziki wciąż wydzwaniali, ze nie mają neta.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / UWAGA - GROŹNY WIRUS!!! (23882 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill