www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dokuczliwe migreny (8350 - wyświetleń)
- Autor CorsaVesta Dodany 2015-09-28 12:53
Cześć wam! Moim problemem są regularne migreny, które występują u mnie przynajmniej raz na 2 tygodnie. Jestem wtedy zupełnie nie do życia – czuję się, jakbym mi ktoś głowę ściskał imadłem, nie mam kompletnie apetytu i muszę stale przebywać w półmroku (przeważnie z okładem na głowie). Przetestowałam chyba wszystkie dostępne na rynku leki przeciwbólowe i nadal nie widać poprawy :/ Czy ktoś z was albo waszych bliskich ma podobny problem?
Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2015-09-28 13:51
Ja też miewam migreny i już „wyleczyłem się” z szukania na to odpowiedniej metody. Tyle poczekalni, ile ja zwiedziłem, tyle badań, ile zrobiłem to nawet najbardziej doświadczony hipochondryk nie ma na swoim koncie. Widać niektórym (czyli nam) po prostu nie można pomóc.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-28 14:30
                                            Serwus :-)
   Hmmm... Ale dziewczynę pocieszyłeś......... Napisał byś przynajmniej co Ci przynosi ulgę. Bo skoro znasz dogłębnie " temat" to coś musisz wiedzieć ?
                                                             Waldi.
Nadrzędny - Autor Grażyna134 Dodany 2015-09-28 18:24
Miałam kiedyś problem z bólami głowy – może nie były to typowe migreny, z kilkudniowym leżeniem w łóżku, ale raczej nagłe ataki, przejawiające się ostrym łupaniem w czaszce przez kilkadziesiąt minut. I czasami tak po kilka razy dziennie, w najmniej odpowiednich momentach. Lekarze nie znaleźli żadnych zmian w mózgu, więc pozostało mi leczenie objawowe (ketonal etc.). Na szczęście koleżanka powiedziała mi o czymś takim jak magnetoterapia. Od czasu, gdy ją stosuję, bóle ustąpiły.
Nadrzędny - Autor SMs Dodany 2015-09-29 11:46
Coś mi się obiło o uszy odnośnie magnetoterapii, ale raczej w ramach ciekawostki popularno-naukowej. Napiszesz parę zdań, co to za metoda?
Nadrzędny - Autor CorsaVesta Dodany 2015-09-29 20:46
Ja również byłabym wdzięczna za uzupełnienie informacji. Po prostu nie mam już nic do stracenia. Nie uśmiecha mi się żyć w ten sposób na dłuższą metę…
Nadrzędny - Autor Grażyna134 Dodany 2015-09-30 10:14
Generalnie magnetoterapia polega na stosowaniu pulsacyjnego pola magnetycznego które oddziałowuje bezpośrednio na chore miejsce. Tam gdzie ja chodze mają specjalne zestawy do magnetoterapii wyposażone w różne aplikatory: do pleców, kończyn, okolic szyi, głowy itd. Chodzę na zabiegi 2 razy w tyg., ale myślę nad zakupem własnego zestwau, bo raczej magnetoterapia będzie mi potrzebna na dłuższą metę. Póki co korzystam z usług Biomagu jeśli kogoś to interesuje…
Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2015-09-30 12:26
Podobnie jak moja przedmówczyni, również nie mam nic do stracenia, wiec na pewno zainteresuję się tym zagadnieniem bliżej. Zwłaszcza, że wątroba zaczyna mi powoli od leków wysiadać…
Nadrzędny Autor CorsaVesta Dodany 2015-09-30 13:34
Ja również mam taką nadzieję! Dzięki Grażyna za doinformowanie, na pewno zorientuję się w temacie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-09-29 09:00
Każdy będzie tu opisywał (no może prawie każdy) swoje doświadczenia z bólem i sposobami ich łagodzenia itp, a jedyne rozsądne rozwiązanie to neurolog - oni od tego są i jeśli trafisz do dobrego specjalisty to Ci pomoże - niestety środki przeciwbóowe na migrenę są drogie - ja właśnie dostałem na próbę receptę na 2 tabletki - 30 zł :-) Jeszcze nie miałęm ataku więc nie wiem na ile sa skuteczne.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-30 07:22
                Serwus :-)
    A mi ten wątek  zaczyna pachnieć kryptoreklamą. Za chwilę coś " wypłynie", czy się mylę ?
                                             Waldi.
Nadrzędny - Autor Aneta90 Dodany 2015-09-30 10:38
Kryptoreklama, bo podali nazwe? Chyba po to forum, żeby się wymieniać informacjami… Mam nadzieję, że wam pomoże, bo migreny to masakra!
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-30 16:08
Kryptoreklama, a przede wszystkim szkodliwe bzdury.
"Magnoterapia" - pole magnetyczne nie może być często stosowane, bo wtedy jest szkodliwa dla zdrowia. Max 10 - 15 zabiegów 2x w roku z odp. przerwą. Nie zmniejsza bólu jako takiego, przyspiesza regenerację kości i tkanek miękkich po urazach, spowalnia zmiany zwyrodnieniowe, co prawda poprawia ukrwienie - na tym bazuje także krio, ale "główki" bym tam nie wsadzała ;-)
Migrena czyli globus - jak mawiały arystokratki :-) jest pochodzenia naczyniowego i o ile mi wiadomo nie ma lekarstwa, można łagodzić objawy, leczyć chorobę podstawową (przyczynę). Nie wiesz czy naczynia w mózgu akurat są zwężone czy rozszerzone.
Są poradnie leczenia bólu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dokuczliwe migreny (8350 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill