www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Pytanie o osprzęt do samochodu dla ON (1827 - wyświetleń)
- Autor Kamil26 Dodany 2016-02-16 20:40 Zmieniony 2016-02-16 20:44
Witam. Mam na imię Kamil. Mam 26 lat i jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia. W przyszłości planuję zrobić sobie prawo jazdy Kat. B. Jednakże, abym mógł to uczynić potrzebuję odpowiednio dostosowany samochód do swojej niepełnosprawności. Mianowicie poszukuję takiego oprzyrządowania do samochodu, aby podczas jego prowadzenia moje oby dwie ręce, podczas sterowania gazem i hamulcem pozostawały cały czas, nie oderwane od kierownicy - chodzi o sterowanie gazu i hamulca. Coś na bazie łopatek stosowanych w grach komputerowych do kierownic.  Nogi u mnie odpadają jeśli chodzi o gaz i hamulec w samochodzie. Lewa ręka także jest porażona i sama nie poradzi sobie podczas nagłych skrętów i manewrów autem. Byłbym wdzięczny za podesłanie adresów, ośrodków szkolenia w Polsce, które miały by, lub dostosowały by samochód w taki sposób, abym podczas zdawania prawa jazdy nie bał się o prowadzenie auta mając tym samym obie ręce na kierownicy a palcami dłoni sterować gazem i hamulcem- wystarczyło by zastosować przy kierownicy ręczne łopatki do sterowania gazem i hamulcem. Czekam na propozycję i adresy.  INTERESUJĄ MNIE TYLKO POWAŻNE I RZETELNE OFERTY !!! Pozdrawiam Kamil.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2016-02-17 12:15
Wszystko fajnie - i życzę powodzenia.
Ale:
1) to forum to jednak nie biuro płatnych ogłoszeń, więc po prostu poszukaj w sieci produktu, który Cię interesuje. Jest kilka firm oferujących specjalistyczne oprzyrządowanie, także np. dla tetrusów (np. obręcz sensoryczna pod kierownicą lub przyciski pod palcami) - ale wysil się, dotrzyj do nich i negocjuj
2) czy masz już zgodę odpowiedniego lekarza/lekarzy na przystąpienie do kursy prawa jazdy i prowadzenia samochodu?
3) czy dobrze rozumiem, że chcesz najpierw kupić samochód lub oprzyrządować już posiadany, na nim zrobić kurs bez gwarancji, że go zdasz...?
4) czy (jak piszesz dalej) jednak tylko szukasz ośrodka szkoleniowego z tak przystosowanymi pojazdami do nauki...? Nawet jeśli - też ich kilka jest, więc jednak troszkę się postaraj...
Będziesz miał większą satysfakcję:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Pytanie o osprzęt do samochodu dla ON (1827 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill