www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna problem (13604 - wyświetleń)
- Autor cinek1111 Dodany 2017-02-15 23:26
Witam
Prosze was o pomoc
7 lutego stawałem na komisje w Zus na rente socjalna.
Lekarz orzecznik przyznał mi rente socjalną na 5 lat dał mi całkowitą niezdolnosc do pracy
Ale Dzisiaj przyszło mi pismo z zusu i tak pisze art.14 ust. 2d ustawy z dnia 17 grudnia 1998r o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych został zgłoszony zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS.
Co to znaczy ?
Moga mi rente cofnąc i jej nie dac lub zmniejszyc
Prosze o pomoc
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2017-02-16 08:03 Zmieniony 2017-02-16 08:50
Prezes ZUS ma prawo w ciągu 14 dni złożyć taki zarzut wadliwości orzeczenia i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia przez komisje lekarską, to była twoja pierwsza komisja o rentę czy kolejna?
Prawdopodobnie będziesz stawał ponownie na komisji tym razem 3-osobowej i znając możliwości ZUSu będą próbowali na siłę Cię uzdrowić :|
Nadrzędny - Autor cinek1111 Dodany 2017-02-16 10:11
To jest moja juz kolejna komisja.
Wczesniej miałem juz 2 razy komisje lekarska i przyznawali mi zawsze całkowita niezdolnosc do pracy i na 5 lat.
Czemu oni sie sprzeciwili orzecznikowi że on zle wydał decyzje.
Może zle napisał orzeczenie z jakims błedem ?
boje sie ze chca mi odebrac teraz rente lub zmniejszyc na czesciowa niezdolnosc.
Na 22 stycznia mam znów komisje.
Czemu własnie mi teraz zakwescjonowali rente ?
Nadrzędny Autor ecli Dodany 2017-02-16 10:27
Tutaj nie chodzi raczej o błąd, tak samo jak my mamy prawo w ciągu 14 dni złożyć odwołanie od decyzji ZUS tak i oni mają takie prawo z tego co wiem będą chcieli sprawdzić zasadność tego orzeczenie czy jesteś całkowicie niezdolny do pracy. Ale nie ma co się na razie denerwować idź na komisję jeśli jesteś całkowicie niezdolny do pracy to nie ma się czego obawiać sprawdzą i tyle.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-02-16 10:38

>boje sie ze chca mi odebrac<


Samym straszeniem siebie - nic nie zdziałasz.
I my też, pomimo zrozumienia, trzymania kciuków, nic nie poradzimy.
Napisz, jak było.
I...trzymaj się!
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2017-02-16 10:48
...no niestety z ZUSem to jest jedna wielka niewiadoma potrafią człowieka uzdrowić w najgorszym momencie choroby, dużo osób na tym forum walczyło i nadal walczy przed Sądem  o odebrane renty :/
Nadrzędny - Autor cinek1111 Dodany 2017-02-16 11:23
A może zus wyrywkowo sprawdza czy jestem całkowicie niezdolny do pracy.
Bo od poczatku jak miałem komisje to nie miałem wadliwosci orzeczenia a teraz może chca sprawdzic ?
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2017-02-16 11:54
Sprawdzają zasadność orzeczenia bo z tego co pisałeś miałeś 3 razy pod rząd całkowitą niezdolność do pracy na 5 lat a to jest maksimum na jakie ZUS daje renty i chcą po prostu sprawdzić stan faktyczny.
Nadrzędny - Autor cinek1111 Dodany 2017-02-16 12:22
aha rozumiem
Zapewne tak jak piszesz ze miałem pod rzad na 5 lat rente i teaz chca zobaczyc czy faktycznie tak jest .
I jak zobaczą to mam nadzieje ze znów dadza tak samo ?
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2017-02-16 12:28
Tak szczerze to nikt nie jest w stanie przewidzieć jaka będzie decyzja orzeczników na tej komisji, zbadają cię od stóp do głów byłam raz na tej 3-osobowej komisji, ale może lepiej nie będę się wypowiadała szkoda słów.
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2017-02-22 21:12 Zmieniony 2017-02-22 21:52
Jak możesz to napisz o co chodziło z tą komisją, może komuś się przyda. 
Nadrzędny Autor tomek1987 Dodany 2017-05-25 11:05
temat warty poruszenia
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-05-25 12:12

>na 5 lat a to jest maksimum na jakie ZUS daje renty<


Trochę nie w temacie ale, to nie do końca tak jest. Na ostatniej komisji ku mojemu zaskoczeniu dostałem rentę na stałe. Czyli można ? Można.
Może akurat dlatego, że orzeczniczka miała specjalizację neurolog czyli dotyczącą mego schorzenia.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-06 08:42
Zapytaj w zusie .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna problem (13604 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill