www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Grzesiu 26 miesiecy zaburzenia rozwoju??!!! (4690 - wyświetleń)
- Autor mamagrzesia Dodany 2011-01-17 22:56
witam wszystkich serdecznie!!
wlasciwie nie wiem od czego zaczac ,mam tyle rzeczy ktore chcialabym napisac.
Moze zaczne od poczatku.dwa miesiace temu skontaktowala sie z logopeda,bo zaczelam sie martwic,ze
maly w ogole nie chce mowic,ani mama ani tata,po krotkiej opserwacji zalecona wizyte u psychologa.
Pani psycholog po 45 minutowej analizie zachowania Grzesia stwierdzila zaburzenia rozwoju ze spektrum
autyzmu!!!szok!!!,mam brata autystycznego i nic mi nie pasowalo!!!
po przeczytaniu raportu o moim dziecku zaczelam zupelnie inaczej na niego patrzec!!!!zaczelam dostrzegac
rzeczy ,ktorych nie widzialam ,badz wydawaly mi sie normalne,przeciez to jeszcze dziecko!!!!
troche o Grzesiu:
nic nie mowi,oprocz alfabetu,rozpoznaje literki od 20miesiaca(czego nie ma w raporcie od p.psycholog)
mowi alfabet po angielsku od a do z,zna kolejnosc liter(mieszkamy w nowym jorku,mowimy do niego tylko po polsku),nauczyl sie z laptopa
i puzzli.
rozpoznaje cyfry do 20-tu(pytany o cyfre wskazuje palcem),kolory i ksztalty.
zna czesci ciala.
wykonuje wiekszosc polecen(tj.przynies skarpety,idz do pokoju i wlacz radio,zapal swiatlo,podaj wode itp.)
reaguje jak go wolam ,gorzej jak wola go maz ,ktory jest w nielasce!!
czasem sie zawiesza,ale na kilka sekund,mozna go szybko "odblokowac.
nie przepada za autami czy samolotami,lubi puzzle ,klocki,pilki,kocha literki.Literuje wszystko co widzi.
jest bardzo bardzo uparty,kiedys walczylam 40min ,zeby podal mi kurtke,ktora rzucil,myslalam,ze
go wtedy rozszarpie za ten nieludzki upor!!!!
chodzi od miesiaca do przedszkola,panie sa tam wspaniale,mowia,ze rozumie wszystko,
woli bawic sie sam,ale jak sa zajecia(typu.kolko graniaste)z checia w nich uczesniczy,mowia
rowniez ,ze jest indywidualista i uparciuchem!!!!!
pieluche nosi w przedszkolu,w domu majty,ale nie wola siku,tylko czeka az pojde z nim
do lazienki i wtedy robi siku(do tego czasu trzyma)
ostanio bylismy w muzeum dla dzieci,odbiegal od rowiesnikow,bo
wszystko mial w nosie(przykro mi bylo)!!!
lubi ogladac bolka i lolka,maje i baby einsteina po angielsku!!
nie specjalnie lubi jak mu czytam bajeczki!woli je ogladac,zwlaszcza strony z warzywami i owocami,wiekszosc rozpoznaje.
nie jest nadpobudliwy,ale jest nerwowy!
badanie eeg ok,pani neurolog stwierdzila tylko opoznienie mowy.
przepraszam,ze tak chaotycznie ,ale tyle mysli!!
z jedzeniem nie ma problemu(od urodzenia dieta bez cukru,bez mleka,na piersi do 2 lat,ograniczony gluten)
nie szczepiony w ogole.
bardzo chcialabym poznac wasze opinie ,bo nikt nie wie tyle co rodzice!!!
moze macie jaakies sugestie!!
czasem mam wrazenie,ze on ma wszystko i wszystkich w tylku!!!
aha .....niespecjalnie chce sie sam ubierac czy sam jesc,chyba,ze jest
kapiel z piana to sie rozbierze,albo jak ma na talerzu nalesnika to zje,ale inne rzeczy
to zapomnij!!!!!!!!potrafi szukac mnie po mieszkaniu z jablkiem w rece,podac mi je i czekac az go bede
nim karmic!!!!!!!!
tyle na poczatek!!!
jeszcze raz prosze o opinie!!!
od jutra zaczne regularnie czytac wasze forum,skarbnica informacji!!!
pozdrawiam!!marta
Nadrzędny - Autor mamagrzesia Dodany 2011-01-17 23:13
aha  zapomnialam dodac istotna rzecz:
Grzesiu lubi miec w rece jakies "rzeczy",czy sa to literki,cyferki,
klocki,rzadko auta.Poproszony o pokazanie pokaze,ale zaraz aby mu to oddac!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-01-18 10:20
No cóż, na pierwszy rzut oka - to nie Grześ tu ma kłopot, droga Mamo:)
Niech mama zostawi dziecko na razie w spokoju a sama przeczyta zdanie po zdaniu ze swojego posta a następnie każde z nich niech spróbuje wytłumaczyć np. koleżance: dlaczego sądzi, że tak jest, w jakich sytuacjach są takie a nie inne reakcje, co by poradziła komuś innemu w takim przypadku, gdzie leżą przyczyny. Tak, jak gdybyś była czyjąś terapeutką a nie własną. Czyli stań z boku na 3-5 dni a później jeszczer raz do nas napisz:)

Synek chyba lepiej rozgryzł Twoje zachowania niż Ty jego - i doskonale to wykorzystuje:)

PS. A rozpocząć proponuję od zaprzestania stosowania tylu wykrzykników - to strrrrrasznie drażni w etykiecie netowej i naprawdę nie powoduje większego zrozumienia ze strony czytających...:-)
Nadrzędny Autor mamagrzesia Dodany 2011-01-18 14:56
dziekuje za odpowiedz,faktycznie "lekko"przesadzilam z tymi wykrzyknikami:)
a co do zostawienia dziecka w spokoju(madra rada)to bedzie ciezko,poniewaz
dzis rozmawialam z koordynatorka interwencji kryzysowej i Grzesiu ma przyznane
15 godzin tygodniowo nauczyciela ABA,dwa razy w tygodniu po 30 min terapie zajeciowa i
codziennie 30 min.zajecia z logopeda(po angielsku,bo niestety jest tylko jedna polka,ale b.zajeta)
Wiem,ze dla niektorych moj post moze byc"smieszny",wrecz drazniacy,tak jakbym wymyslala
dziecku chorobe.Tylko pamietam jak bylo z moim mlodszym bratem(roznica miedzy nami to 10 lat)
lekarze mowili czekac do 3 lat(rozwijal sie swietnie,oprocz mowy),pozniej kazali dac mu jeszcze jeden rok
i niestety mnostwo czasu sie zmarnowalo.Darek ma silny autyzm.
Bluengel ,jeszcze raz dziekuje za odzew i  sugestie!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Grzesiu 26 miesiecy zaburzenia rozwoju??!!! (4690 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill