www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca na cały etat i praca na pół etatu (2068 - wyświetleń)
- Autor Iwona Kaczmarek Dodany 2016-02-22 21:13
Mam w pracy problem ze zmianą etatu. Dotychczas zatrudniona byłam na pół etatu i pracowałam  od 4 lat po 4 godziny dziennie. Obecnie zatrudniona jestem czasowo na cały etat za osobę nieobecną. Gdy poprosiłam o 7 godzinny czas pracy tylko w czasie gdy pracuję na pełny etat, dowiedziałam się od kadrowej, że w takim razie gdy wrócę na pół etatu to skróci mi go do 3,5 godziny.
Czy rzeczywiście jest taka konieczność - chciałabym wrócić do mojego dotychczasowego wymiaru pół etatu 4 godziny tak jak było dotychczas. Dodam, że mam niepełnosprawność umiarkowaną i pracę biurową, którą w 4 godziny spokojnie ogarniam. Czy naprawdę muszę skrócić "na siłę" wymiar poł etetu do 3,5 godziny czy jest to moja decyzja i jeśli nie chcę - nie muszę korzystać z ulgi dla niepełnosprawnych.
Może ktoś zna odpowiedź?
Iwona
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-02-22 22:26
Toć to matematyka, i raczej mało skomplikowana...
Wcześniej miałaś po prostu błędnie liczone pół etatu, bo w Twoim przypadku powinno to być od początku 3,5 godziny - bo Twój cały to 7 godzin.
Albo ciastko jesz albo je masz - wybacz, ale sama sobie strzelasz gola i szukasz takiego myka, który wyłącznie Tobie pasuje. Nijak to logiczne i naciągane.

Natomiast kadrowa też plecie i też nie jest w porządku - nie racji, ale i jej nie miała wyliczając poprzedni wymiar pół etatu:)

Jednak to nie zależy ani od Twojego widzimisię ani kadrowej - są na to proste przepisy i jeżeli obydwie chcecie był ok to należy je zwyczajnie zastosować.
Możesz pracować więcej, ale to się wtedy nie nazywa pół etatu ino tyle, ile będzie - i cała filozofia...
Nadrzędny - Autor Iwona Kaczmarek Dodany 2016-02-22 22:41
Dziękuję za szybką odpowiedź. Zjem ciastko i poproszę  zatrudnienie wg przepisów. Po prostu przez 4 lata pracowałam jako"sprawna-niepełnosprawna" i w ogóle nikomu to nie przeszkadzało (mi też). Problem się pojawił dopiero gdy zgodziłam się zastępować nieobecną koleżankę na cały etat przez 3 m-ce. Zrozumiałam co do mnie mówisz. Dziękuję. Jutro podpiszę nową umowę.
Nadrzędny Autor magdalena77 Dodany 2016-03-13 14:41
Ta to już jest z pracodawcami niestety wykorzystują nas jak mogą
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca na cały etat i praca na pół etatu (2068 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill