www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / emerytura dla niepełnosprawnych (3287 - wyświetleń)
- Autor hans56 Dodany 2017-05-27 09:52
Witam w jakim wieku i po ilu latach przepracowanych[składkowych], może ubiegać się o emeryture niepełnosprawny o znacznym stopniu będący na ręcie iw zatrudnieniu w ZAZ.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-05-27 20:22
Z tego, co mi wiadomo, może ubiegać się o emeryturę osoba, według ogólnie przyjętych zasad, nie ma wpływu stopień niepełnosprawności - wiek.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-05-31 20:08
Po ukończeniu 60 l. życia. Zatrudnienie itp. to już wyliczenia wysokości emerytury.
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2017-06-25 10:53
zgadzam się z tą odpowiedzią, od października min. 60 l, ale niższa emerytura z tego co mi wiadomo. Starać się o wycofanie z OFE, a emerytura z ZUS tylko, tylko, że obecnie utrudnia, mają swoje zasady, gdzie nie ma możliwości rezygnacji.
Poza tym staż pracy duże ma znaczenie min. 35 lat
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-06-26 19:17
Minimalną emeryturę dostaniesz bez przepracowania, wystarczy, że osiągniesz wiek emerytalny (obecnie obowiązujący).
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2017-06-27 06:12
właśnie sobie poczytałem na temat minimalnej emerytury, czyli wszystko zależy od danej grupy, ale jak ktoś ma spory zasób stażu pracy, czyli u kobiet 22 lata, u mężczyzn 25 lat przepracowanych. Wystarczy tylko oczekiwać na bieżący wiek emerytalny.

Od października ma być obniżenie wieku emerytalnego, ale i tak pewnie się zakończy na tym, że większość pójdzie do pracy, bo z czegoś się trzeba utrzymać. Z takich emerytur, to jak i renty obecnie, to trudno o utrzymanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / emerytura dla niepełnosprawnych (3287 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill