www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Samodzielna budowa windy (11992 - wyświetleń)
- Autor ABI-1957 Dodany 2007-03-29 10:00
Ze względu na fakt iż moja żona porusza sięna wózku inwalidzkim rozpatrywałem samodzielną budowę windy. Nie byłoto możliwe dopóki mieszkaliśmy w bloku na 1 piętrzę - olbrzymie koszty i cała procedura administracyjna nie do załatwienia (sąsiedzi, pozwolenia itp. ) W chwili obecnej mieszkam w domku jednorodzinnym i sprawa wydaje się prostsza, wysokość windy nie większa niż 2m. Może ktoś z forumowiczów już coś takiego budował, ma jakąś dokumentacje, doświadczenie a może wie gdzie taką dokumentacje można  zdobyć i zechciałby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem,  Będę wdzięczny. Z góry dziękuje zapomoc.
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2007-03-29 11:46
Także mam pytanie dotyczące tej kwestii. Proszę mi powiedzieć jakie są koszty, windy montowanej dla niskiego parteru (tak samej windy jak i robocizny) dziękuje bardzo za odpowiedz
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2007-03-30 05:57
http://www.swistak.pl/aukcje/2164836,Winda-dzwig-z-napendem-recznym-.html

a może to się przyda, kiedyś rozmawiałam z tym Panem, ale je potrzebuję winde do 2 piętra , jak potrzebna będzie elektryka, może ktoś dorobi ??
nie bardzo się na tym znam.

myslę, że koszt nie jest zbyt wysoki.

Dowiadywałam się o nową do 2 pietra - elektryczną, powiedzieli mi 55 000 netto z montażem.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-03-30 18:18 Zmieniony 2007-03-30 18:21
Witam
Jesli miałbym co kolwiek doradzac w kwestii budowania czego kolwiek co łączy się z ON a wtym wypadku windy, przestrzegam, aby nie budować niczego na własną rękę. PCPRy mają na to pełne środki, lecz tylko w tedy, gdy od począdku do końca będą monitorowali tę sprawę. Limity sięgają do 35000,00zł. o resztę można walczyć z OPSem.
Co do sprawy technicznej i dokumentacji, myślę, że trzeba poszukać wykonawcę zadania, który będzie wiedział co i jak, a i będzie miał uprawnienia do sporządzenia planów i kosztorysów. Wykonawcy mają takich specjalistów. Cały plan windy i tak będzie opierał się na dwuch kwestiach.
1/ możliwości techniczne budynku.
2/ potrzeby ON.
Ktoś kto będzie wykonawcą zadania, sam zajmie się kwestią budowlaną i elektryczną. To wszystko i tak sobie wliczy w koszta.
Pytanie: na co pozwoli PCPR?
Bo z własnego doświadczenia wiem ( korzystałem z programu usuwania barier archtektonicznych w mieszkaniu ), że PCPRy bardziej patrzą na jak najmniejsze dotowanie zadania a nie na to czego rzeczywiście chce i potrzebuje ON. W PCPRach zapominają bardzo często, że to oni są dla ON a nie odwrotnie.
Pamiętajcie jednak, za pracę którą sami wykonacie, nikt wam nie zwróci, to pewne.
Trzeba walczyć o to co się należy, bo gdy sam się nie upomniesz - nie dostaniesz.
Powodzenia życzę.
Zygmunt
Nadrzędny Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-12 21:21 Zmieniony 2007-08-12 21:25
Winda to bardzo poważna sprawa, nie zalecam samodzielnego majsterkowania. Odpukać w wyniku jakiegokolwiek wypadku ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Jak również zauważył to Zygmunt, windę powinni wykonać specjaliści, nie ważna wysokość, ważne bezpieczeństwo. Chyba nikt nie chce przeżywać nowych doświadczeń bólowych i nowych kosztów leczenia. W przeglądarce Google należy wpisać windy, wyświetlą się firmy, ale za żadną nie ręczę. Niskie ceny powodują również podejrzenia. Trudny wybór, niestety nic nie doradzę, bo nawet koledzy fachowcy (firma) tak scrzanili mi podjazdy i łazienkę (tania wschodnia  armatura, dziwne bo na fakturach wysokie ceny).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Samodzielna budowa windy (11992 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill