www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Komputer i internet jako sprzęt i środek rehabilitacyjny ON (5587 - wyświetleń)
- Autor miet147 Dodany 2007-10-31 05:46
Inspiracją do otwarcia nowego wątku o takim tytule jest moje przekonanie o słuszności twierdzenia zawartego w jego treści.Chciałbym tu przy Waszej Drodzy forumowicze pomocy wykazać,że jedno i drugie powinno byc bezproblemowo dostępne dla ON a jeśli tak nie jest to jest to dowodem niemocy instytucji tzw.pomocowych i nierespektowania Karty Praw ON.
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2007-10-31 06:37
Myślę,że zanim forumowicze zabiorą głos będzie uzasadnione przedstawić kilka ważnych informacji

1.Prawa osób niepełnosprawnych w Polsce zostały zagwarantowane w najważniejszym dokumencie naszego kraju – w Konstytucji.

2.Ponadto Sejm RP w dniu 1 sierpnia 1997 r. przyjął uchwałę nazwaną Kartą Praw Osób Niepełnosprawnych (M.P. z 13.08.1997 r.

   Szanowne ON -jak myślicie,może zamiast narzekać i psioczyć,zamykać się w czterech ścianach i stresować z powodu niemocy wobec napotykanych barier i urzędniczej złośliwości,powinniśmy trochę dumniej unieść głowę i poprostu zażądać respektowana przepisów w zakresie przysługujących nam praw i świadczeń

podaję link do strony z pełnym tekstem Karty praw ON:http://portal.idn.org.pl/isic2/one.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID=%7b041F2E6C-393B-492C-99CA-EFFD46991AE2%7d&NRORIGINALURL=%2fisic2%2fprawo%2fpolska&NRCACHEHINT=NoModifyGuest#top
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-10-31 15:54
Witam
Na pewno nie jest to rzecz którą można by pominąć. Wiemy wszyscy że sprzęt komputerowy i wszelki pomoce doń potrzebne ( według niepełnosprawności ), są w konkretny sposób refinansowane prze PERON. Co do kosztów związanych z Internetem. Z tego co się orientuję to nie ma programu refundowania dostępu do Internetu. A szkoda. Jeśli istnieją ulgi dla ON na: przejazdy, abonament telefoniczny i inne, to czemu nie na Internet. To wcale nie musi być ulga całkowicie pokrywająca całość kosztów Internetu, ale można by wprowadzić np. 50% zniżki na odpowiedni tym dostępu do Internetu.
Fakt że Internet niesie za są koszty jego posiadania może być problemem dla wielu ON a co za tym idzie barierą w komunikowaniu się. Bo bezcelowym jest na ten przykład refundować zakup sprzętu komputerowego, podczas gdy nie ma możliwości dostępu do Internetu.
Na pewno kwestia bardzo istotna do przemyślenia i przedyskutowania.
Co do kierowania konkretnych postulatów w konkretne miejsca - Jestem całkowicie za.
Pierwszym takim krokiem było by ( jak już gdzieś  wspominałem na forum ), było by wklejanie zdjęć z miejsc gdzie pokazujące np. bariery konkretne, z podaniem miasta, ulicy miejsca. Coś w rodzaju stworzenie albumu na tym forum, wytykającego takie miejsca, ale to już inny temat.
Mietku, Jestem za podniesioną przez Ciebie kwestią. Lecz od życzenia do realizacji.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-10-31 18:01
OK chłopaki ja się zgadzam. Jest jednak małe ale....... Jeśli raz dostałeś dofinansowanie w sprawie komunikowwania się to w ciągu 3 lat nie masz już prawa o to się upominać. Właśnie przyniosłam dokumenty i mina mi z rzedła.Ciekawe jak na to spojrzy PFRON bo że je złoże w odpowiedniej instytucji to więcej niż pewne.Tym bardziej że nie proszę o sprzęt do komunikowania się a do prac domowych. Trzymajcie kciuki.
Pozdrawiam Ella

Zawsze z Wami!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2007-11-02 23:12
Witam
Szanowna Ellu już w swoim poście sama dajesz przykład tworzenia utrudnień i barier.A tworzy je  osoba albo instytucja podpiana pod tą decyzją,że dotacja przysługuje tylko raz na trzy miesiące i etc.
   Oczywiście zaraz tu się odezwą głosy że takie przepisy itd. no to ja mówię: zmienic przepisy i ułatwiac a nie utrudniac ludziom życie Żadna instytucja,fundacja,czy osoba prywatna nie musi z tytułu udzielanej dotacji ON ponosić kosztów bo takie są refundowane ze środków UE Przykład?-proszę bardzo.Proszę na chwilkę wejść na stronę Urzędu Gminy Czudec i wpisać "Internet za darmo"Dlaczego u nich- to co dla naszych rozreklamowanych instytucji pomococowych jest nie osiągalnei niemożliwe stało sie mozliwe.Mądrzy, bo myślący europejskimi kategoriami członkowie Rady Gminy znaleźli sposób żeby zafundować mieszkańcom internet za darmo i to bez względu na ich kondycję zdrowotną.Programy UE jak widac umożliwiają załatwienie kwestii dostępu do internetu raz na zawsze i to w prawie bezkosztowy sposób.A tu jak już raz dadzą dotację to później nie podchodź więcej bo i tak zrobiliśmy ci wielką łaskę

Wiem,wiem -wiele gorzkich słów tutaj powiedziałem ale czy nie bez uzasadnienia?Czy nie powinniśmy mówić otwarcie i szczerze na temat naszych spraw-a wtedy może nareszcie 'ktoś coś z tym zrobi"-tak jak Ci z Czudca...
Ukłony dla wszystkich
Mietek
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-11-03 07:57
Internet staje się dzisiaj normalnością jak kiedyś dawno temu telewizor kolorowy. Myślę że wreszcie Polski rząd powinien umieć obserwować jak inne Państwa które dawno już rozwiązały ten problem. Internet stał się rzeczą tak niezbędną jak telefon. Jeśli jest wejście telekomunikacyjne to wraz z Internetem – to żadne nowum w tym temacie. Inne państwa już pracują nad Internetem wirtualnym a my jeszcze w lesie.
Uważam że dotacje na sprzęt internetowy stają się bezsensowne jeśli ON nie stać na opłacenie Internetu. PERON powinien tę sprawę przemyśleć. Bo opłacenie sprzętu jest ogromnym kosztem jeśli nie było by refundacji, ale i opłacenie Internetu nie jest małym wydatkiem dla wielu jeszcze ON nieosiągalnym.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-11-03 16:19
Witajcie!!!!!!!
Nic dodać nic ująć.Podpisuję się pod waszymi petycjami obiema rękami i nogami.

Od 8 lat jestem niepełnosprawna ale od 3 mam komputer z własnej kieszeni ogrom niewiedzy,którą forsuję dopiero od 2 lat. Co kraj to obyczaj. czas wszystko zmienić to wiem ja ,Wy i Oni.

cieplutkie pozdrowionka Ella
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2007-11-07 20:42
Uważam,że komputer i łącze internetowe pozwoliło wielu osobom nie tylko ON ale wogóle chorym wyjść ze stresującego poczucia samotności i odtrącenia,ułatwiło wielu nawiązanie przyjaźni ,naukę a nawet na znalezienie pracy
Myślę że takich pozytywnych efektów jest znacznie więcej.Ponieważ celem rozpoczęcia tego wątku było także wykazanie,że komputer i internet ma wielce pozytywny wpływ na polepszenie standardu życia ON powinny one zostać uznane za sprzęt i srodek rehabilitacyjny i jako takie podlegać programom refundacyjnym i to opartym na łatwych i przyjaznych zasadach.Poddając ten temat pod rozwagę czytających tego posta-Wszystkich
serdecznie pozdrawiam
Mietek.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Komputer i internet jako sprzęt i środek rehabilitacyjny ON (5587 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill