www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / uszkodzony rdzeń odcinka piersiowego (4434 - wyświetleń)
- Autor Ksin30 Dodany 2018-06-26 20:27
Witam serdecznie
Moja partnerka lat 45  (mało pewnie radząca sobie z netem stąd ja piszę) miała bardzo późno zdiagnozowaną bardzo silnie uwapnioną przepuklinę dyskową w odcinku piersiowym kręgosłupa. Przeszła operację w październiku minionego roku, niestety po niej jest sparaliżowana od pasa w dół. Na tą chwilę rdzeń kręgowy jest poważnie uszkodzony. Musi też być cały czas zacewnikowana i nosić pampersa bo funkcje fizjologiczne nie działają. Ma też spastyczność mięśni.  Przeszła już jeden pobyt na rehabilitacji, teraz czeka na przyjęcie na kolejną, sama też cały czas ćwiczy sama i z rehabilitantką. Może ktoś może doradzić czy można coś zrobić, gdzie się zgłosić by pobudzić te funkcje fizjologiczne. Bo już to by mogła się sama załatwić znacznie podniosło by jej komfort psychiczny. Wszelkie inne rady od osób które to przeszły i coś pomocnego mogą doradzić tez mile widziane.
Krzysiek
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-06-27 20:15
Polecam zapytać tych państwa: https://far.org.pl/

To stowarzyszenie specjalizujące się w rehabilitacji aktywnej osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego oraz przepukliną oponowo-rdzeniową, które ostatnio zaczęło rozszerzać działalność na inne powiązane niepełnosprawności. Są znacznie bardziej specjalistyczną grupą niż ogólne forum o osobach niepełnosprawnych.

Powodzenia
Nadrzędny - Autor Ksin30 Dodany 2018-06-28 12:02
Tak dziękuję, przeglądałem tamto forum i tam też planowałem umieścić zapytanie, ale liczę że może tu wypowiedzą się osoby które coś takiego przeszły i może doradzą co im (o ile tak było) pomogło.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-18 13:55
stowarzyszenie to dobry pomysł
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2020-02-24 15:23
Odpowiedź trochę po niewczasie, ale może komuś się przyda na przyszłość. W bydgoskim Atleticomed jest niejaka Weronika Falgowska, która zajmuje się  m.in. sprawami wypróżniania. U kobitek jest coś takiego co nazywa się mięśnie Kegla i one odpowiadają m.in. za możliwość napięcia się podczas wypróżniania i można je wyćwiczyć. Oczywiście nie wiem czy jest możliwe przy poważnym urazie rdzenia, ale na pewno przy dystrofii jest taka możliwość. Pani ta zajmuje się rehabilitacją mięśni miednicy. Dostałam do niej kontakt od mojej rehabilitantki. Nie byłam jeszcze u niej ale wiem, że jest to jedyna osoba z taką specjalizacją w Bydgoszczy.
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-11-13 07:16
popytaj lekarzy.
Nadrzędny Autor julkaRzes22 Dodany 2021-11-18 10:52
Rehabilitacja jest niezbędna, na NFZ bym nie liczył dlatego polecam prywatną klinikę, która oferuje bardzo dobre warunki leczenie bólu kręgosłupa Rzeszów . Ja sam korzystałem i naprawdę klinika godna zaufania.
Nadrzędny Autor Tychon12873 Dodany 2021-11-19 23:01
Według mnie najlepiej chodzić na fizjoterapie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / uszkodzony rdzeń odcinka piersiowego (4434 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill