www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie w czasie renty a odmowa przyznania. (1966 - wyświetleń)
- Autor franek76 Dodany 2017-01-25 18:24
Dzień dobry.
Mam następujący problemem:
Mój zawód wyuczony to technik mechanik oraz wcześniej zdobyty frezer.
Czy przebywając na rencie z tytułu częściowej niezdolności do pracy z powodu choroby psychicznej (niepłatnej z powodu nie spełniania wymogów formalnych ZUS) mogę z braku środków na utrzymanie rozpocząć pracę na pełnym etacie w zawodzie ślusarza (upoważnia mnie do tego zawodu Technik Mechanik)?
Chodzi o to, że podczas ponownego wniosku o rentę, ZUS uznał mnie za niezdolnego do pracy dopiero od dnia w którym przeszedłem na chorobowe jako ślusarz czyli 2014 roku podczas gdy choruję od 2001, co mam udokumentowane.
Na co powołać się w sądzie by wykazać, że jestem niezdolny do pracy od 2001 a musiałem pracować jako ślusarz z racji, że nie potrafię robić nic innego?
Nadrzędny Autor franek76 Dodany 2017-01-26 08:51
Ponieważ mam problem z edycją poprzedniego postu dopisuję:
- odwoływałem się od decyzji ZUS o nieprzyznaniu mi renty
- wyznaczono biegłych sądowych którzy uznali w poście j/w
- wcześniej nie mogłem przy poprzedniej rencie wystąpić z całą dokumentacją, ponieważ jej nie posiadałem

- w dwa tygodnie później Komisja ds Orzekania o Niepełnosprawności przyznała mi stopień znaczny na 3 lata przy czym niepełnosprawność istnieje od 2001 (a więc od czasu na kiedy mam pełną dokumentację)

Pytanie oczywiście jak poprzednio - jak się bronić przed uznaniem mnie za niezdolnego do pracy dopiero od 2014 kiedy realnie pozostaję niepełnosprawnym i niezdolnym do pracy od 2001
(To chyba dotyczy tzw. co czytałem pułapki rentowej)
Nadrzędny Autor franek76 Dodany 2017-01-26 18:05
Ostatecznie sprawa przedstawia się następująco:
Zawód Technika Mechanika uprawnia mnie do wykonywania zawodów:
- technik mechanik
- monter konstrukcji aluminiowych
- monter konstrukcji stalowych
- ślusarz narzędziowy

Podczas gdy ja podjąłęm pracę niezgodną w wyuczonym zawodzie ślusarza (podług wykonywanej pracy konstrukcji stalowych). Istnieją różnice między monterem a ślusarzem (jak i ślusarzem narzędziowym. Dosadnie można powiedzieć, że pracuje w marynarce - jeden lotniczej drugi morskiej).
Czy uważacie, że takiego argumentu mogę użyć?

Faktem jest, że nie sprawdziłem się w tym zawodzie z powodu choroby.
Proszę o opinię. Wprost zachęcam do skomentowania, być może coś z Waszej opinii wniesie nowego do mej sprawy. Pozostało mi 6 dni na napisanie odwołania od orzeczenia biegłych sądowych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie w czasie renty a odmowa przyznania. (1966 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill