www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny a data powstania niepełnosprawności. (1645 - wyświetleń)
Autor gucioziom4 Dodany 2016-11-18 15:09
Witam. Choruje na SM i CU. Mama umiarkowany stopień niepełnosprawności. Orzeczenia mam już 4 chociaż nie wiem dlaczego bo jedna i druga choroba jest przewlekła. Na pierwszych dwóch orzeczeniach w 4 punkcie napisano że niepełnosprawność istnieje od kwietnia 2008 roku (nie miałem wtedy ukończonych 21 lat, w sierpniu mam urodziny) natomiast w kolejnych dwóch że niepełnosprawność istnieje od '21 roku życia'. Odwoływałem się ale niestety bez efektu-walka z wiatrakami. Czy należy mi się mimo to zasiłek ? Znalazłem w internecie interpelacje w którym jest taki tekst "   W opinii Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w przypadku jednak gdy w aktach sprawy znajdują się poprzednie orzeczenia lub orzeczenie, potwierdzające, że niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21. roku życia, to w indywidualnej sprawie może to stanowić podstawę do przyjęcia, że spełniony został ww. warunek powstania niepełnosprawności w wieku do ukończenia 21. roku życia. "

Warto, nie warto bawić się w Don Kichota ?
Pozdrawiam Paweł.

Ps. cała interpelacja http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=51B2C11B
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny a data powstania niepełnosprawności. (1645 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill