www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umowa o pracę 2000zł brutto (2160 - wyświetleń)
- Autor m166 Dodany 2017-01-06 04:59
Witam
Od stycznia 2017 obowiązuje nowa najniższa krajowa brutto 2000zł.Jestem pracownikiem z umową na czas nieograniczony /stała/. Mam pensje stałą angaż podstawa 1800zł brutto plus premia wypracowana. Obecnie mój pracodawca zakomunikował wszystkim pracownikom z takimi umowami że ich nie będzie zmieniał , zostaje wszystko po staremu , jednak będzie wypłacał pensje po nowemu czyli obecna najniższa krajowa 2000zł brutto.

- Czy to jest zgodne z prawem ? nie zmienienie umów o wynagrodzenie

Stracimy na premii wypracowanej jeśli nie podniesie podstawy do 2000zł brutto na umowie

Co ze składkami emerytalnymi ? czy ma prawo odprowadzać od kwoty starej umowy 1800zł brutto

W jaki sposób możemy wyegzekwować od pracodawcy aby zmienił ,wprowadził aneks  na obowiązującą obecnie podstawę 2000zł brutto

Jesteśmy osobami  niepełnosprawnymi w stopniu znacznym , umiarkowanym , oraz lekkim pracującymi w zakładzie pracy chronionej

pozdrawiam
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-01-08 15:40
Pracodawca nie musi podpisywać z wami nowej umowy, nie ma takiego obowiązku.  Pracodawca może zmienić pracownikowi warunki umowy, podwyższając pensję do wynagrodzenia minimalnego lub też wypłacić wyrównanie do wysokości najniższej krajowej.
Niższa pensja jest naruszeniem praw pracowniczych.
Myślę, że o to mu chodziło ale faktycznie tak jak napisałeś może być to kosztem waszej premii.
Musi to w jakiś sposów udokumentować, że wam wyrównuje.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-01-10 14:58
Teoretycznie powinien być aneks do umowy, ale...

>Co ze składkami emerytalnymi ? czy ma prawo odprowadzać od kwoty starej umowy 1800zł brutto<


ZUS nie dzieci ;-) składki zapewne będą odprowadzane od tej najniższej czyli od 200 zeta, skoro taka ustawa i znacie ją wy, ZUS itd.
Możecie stracić na premii, ale tego nie zmieni także aneks do umowy, bo w tym aneksie może być zdanie dot. premii uznaniowej i tyle w temacie.

Zgodne, nie zgodne z prawem: pasi pracować, nie - zwolnić się i tyle niestety.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umowa o pracę 2000zł brutto (2160 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill