www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / niepełnosprawna matka i niepełnosprawne dziecko... (2357 - wyświetleń)
- Autor 69izz Dodany 2017-02-03 00:47
Witam,
Jestem osobą niepełnosprawną. Utrzymuję siebie i dziecko z renty ZUS z tyt. całkowitej niezdolności do pracy. Mój synek ma zespół Aspergera i również ma orzeczenie o niepełnosprawności. Mam pytanie: Jakie świadczenia mogę otrzymać oprócz zasiłku pielęgnacyjnego, rodzinnego (z dodatkami) i wychowawczego (500+)? Czy ZUS może w takiej sytuacji coś dorzucić?
PS. Ojciec dziecka - nie mąż jest długotrwale bezrobotny (zarejestrowany, bez prawa do zasiłku), prawie nie pomaga finansowo (tzn. pomaga symbolicznie i sporadycznie), ale pomaga w opiece i wychowaniu.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2017-03-03 00:05
Zus to może nie dorzuci, ale alimenty od tatusia możesz wyegzekwować. Wysłać nieroba do pracy! A jak nie chce, to podać go o alimenty, a Fundusz Alimentacyjny wypłaci. tyle, że Tatuś będzie musiał zwrócić. Komornik się już o to postara!
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-03 22:54
ciekawy jest punkt widzenia mamusi ... "ZUS dożuci"... komu ma zabrać??? To nie złośliwość, ale realna kalkulacja.. Też uważam, że Tatuś powinien zadbać o rodzinę..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / niepełnosprawna matka i niepełnosprawne dziecko... (2357 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill