www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Składki na ubezpieczenie a umowa o prace! (1632 - wyświetleń)
- Autor BartHR Dodany 2017-04-14 15:14
Dzień dobry,

jestem osobą niepełnosprawną, mam orzeczony stopień znaczny pobieram rente socjalną z ZUSu. We wtorek zaczynam prace - dają mi umowe o pracę na 3 msc. w zwiążku z tym mam pytanie, ponieważ z tytułu umowy o pracę będzie mi odprowadzana skladka na ubezpiecznei zdrowotne, z ZUS tez tez mi jest odprowadzana ta sama skłądka, co wtakiej sytucji mam zrobic? czy powinienem to gdzies zglosic, czy może zostawić w spokoju?

Przyznam szczerze, ze na to pytanie udzielone mi zostały dwie rózne informacje- w jednym przypadku opowiedz była "nie musisz nigdzie tego zgłaszac, skladki sa podwojne" , w drugim przypadku - "musisz to zglosic zeby skladka sie nie dublowała".

A jak jest naprawde? Czy ktos jest w stanie mi udzielić  odpowiedzi a mozże ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?? bardzo proszę o odpwiedz.
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-04-14 21:00
Ja pracowałam pobierając rentę i niestety nie ma czegoś takiego, że składkę pobierają ci z renty soc i to wystarczy. Podpisujesz umowę o pracę , więc pracodawca musi odprowadzać składki. Nie musisz tego nigdzie głosić. ZUS sobie krzywdy nie da zrobić. Pilnuj tylko tego, ku przestrodze , żeby zarobek ci nie przekroczył kwoty jaką mozesz dorobić sobie do renty socjalnej, bo inaczej zabiorą ci rentę
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Składki na ubezpieczenie a umowa o prace! (1632 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill