www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Polska to dziwny kraj - ludzie którzy się nie sprawdzili (105357 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-12 13:10 Zmieniony 2013-04-12 14:01
wcześniej dalej pchają się do sprawowania władzy . Jedynym ich argumentem jest doświadczenie w  złym rządzeniu. Ludzie którzy popieraja i chcą z nimi iść wystawiają sobie na starcie złą notkę. Krótkowzroczność i cheć dbania tylko o własne dobro.
Dla społeczeństwa są debaty.
Czego oczekujesz od państwa z naciskiem na - co mógłbyś mu jaszcze dać z tego co Ci zostało !?!?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-12 14:16
bo jak się dorwą do żłobu to nie mogą się oderwać
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-12 21:28
Jak trzeba zmienić to struktury nie ludzi . A trzeba odwrotnie i z zapisem dożywotniego pozbawienia urzędu . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-13 13:41
jedna kadencja i wynocha :-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-14 19:22
No co Ty trolciu?! Autorytety polityczne chcesz wysłac w niebyt? :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-14 19:51
no myślę że jak ktoś się nie sprawdzi to jedna kadencja wystarczy, co za dużo to niezdrowo tym bardziej że w przypadku niektórych polityków to jedna pełna kadencja to za dużo
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-14 19:53
Daj znac gdy bedziesz kandydowac! Zagołsuje obiema rekoma i całą rodziną:D
Liczę po cichu na koneksje:)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-15 08:42
chyba nie będę, kiedyś kandydowałam do rady gminy Warszawa-Ursus, nie dostałam się bo wygrali ci co mieli koneksje w solidarności zakładów ursus a nie ci co chcieli działać, startowałam dla idei, ale potem dowiedziałam się że dostali się ci którzy chcieli zarobić na dietach za posiedzenia, chyba byłam naiwna bo nawet nie wiedziałam że bycie radnym wiąże się z jakimiś profitami
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-15 11:05
I totalnym olewaniem wyborców:(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 11:17
Akurat za tydzień będą uzupełniające wybory za wygasły mandat -do Unii - w moim mieście . Wpadła mi ulotka jednego z  starających się o mandat (swoją drogą to jest jedyny mandat o który tak bardzo wszyscy posłowie się starają;) I czego to ON ;-)nie zrobił dla tego miasta . Pewnie znając pomysłowość posłów powinni postarać się o kartę parkingową dla ON ;-) . Jak powinna wyglądać plakietka ??/ Ośle uszy na zielonym tle - to mój pomysł . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 11:00
Prawo ma być niejasne, żeby urzędnicy mogli z tego korzystać

Też cytat
Wielokrotnie spotkałem sie z niesprawiedliwą interpretacją prawa i to w różnych dziedzinach. Zla interpretacja staje się niepodważalną wyrocznią , bo solidarność urzędasów bo tak jest w przepisach bo tak powiedział kolega urzędas za biurka obok.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-28 01:10
Amalian i Norbi też , to cytat z niepokonanych2012

>Urzędniczy aparat nikogo się nie boi, bo ma stałych mocodawców, skupionych w organach państwowych, którzy go nieprzerwanie chronią poprzez swój wpływ >na władzę sądowniczą. Dlatego dotąd w konfrontacji urzędniczego interesu państwa z interesem podatnika, z reguły wygrywa interes państwowych >funkcjonariuszy. …


Poczytajcie, a skorzystacie oboje
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-28 08:44

>Czego oczekujesz od państwa z naciskiem na - co mógłbyś mu jaszcze dać z tego co Ci zostało !?!?


Złe pytanie. Powinno być: co jeszcze państwo Tobie weźmie i komu odda za darmo, albo symboliczną złotówkę?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 09:55
Nachbar, mam krótkie i jasne pytanie. Na kogo dzisiaj byś głosował? Kto tego samego, o czym piszesz nie zrobi kiedy dojdzie do władzy?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-28 11:54
Cisteczko juz Ci odpowiem, choc nie zostałam wywołana do tablicy. Jestem pewna, że zagłosowalibyscie na mnie, a ja jako premier daję Wam (forumowiczom), godne gratyfikacje. Nie obawiam się odpowiedzialnosci karnej, gdyż w naszym kraju, Ci u żłobów są nietykalni.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 12:01
Więc pozostaje rola mrówki walczącej z pociągiem w pędzie???
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-28 12:07
jej szanse  na przeżycie, to 0000,1%
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 12:17
I potem do Warsu na szarlotkę. Właśnie zaczęłam robić.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-28 13:11
Może ja się wezmę za jakies ciasto.Ech ciasteczko narobiłas mi apetytu:)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-28 15:58

>Nachbar, mam krótkie i jasne pytanie. Na kogo dzisiaj byś głosował? Kto tego samego, o czym piszesz nie zrobi kiedy dojdzie do władzy?


Nie ukrywam, co wynika z moich wypowiedzi, że mam poglądy lewicowe. Problem w tym, że dzisiaj na scenie politycznej w Polsce nie ma prawdziwej lewicy. Jest - jak ja to określam - jej wydmuszka.
Jeżeli chodzi o to drugie, to prawda jest taka, że każda władza demoralizuje. Nie tylko się, ale również swoje otoczenie. Im więcej władzy, tym większa demoralizacja. Ale ten problem można opanować w prosty sposób - należy tworzyć społeczeństwo obywatelskie, świadome swoich praw i obowiązków. Władza czując na plechach oddech wzburzonego ludu nie tak łatwo czuła by się bezkarna. To złożony proces, więc minie jeszcze dużo czasu, nim ludzie zrozumieją po co są wybory i co można przez nie osiągnąć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 18:05

> Władza czując na plechach oddech wzburzonego ludu nie tak łatwo czuła by się bezkarna. To złożony > proces, więc minie jeszcze dużo czasu, nim ludzie zrozumieją po co są wybory i co można przez nie
> osiągnąć.


Tyle, że lud się burzy, w zależności od tego  kto go inspiruje, albo o chleb, albo o telewizję trwam. Za chwilę lud się będzie burzył jeszcze o coś, czego mu brakuje. A władza najczęściej bywa polityczna, zamiast apolityczna. Apolitycznym raczej się nie da być, więc wracamy do punktu wyjścia, gdzie część ludu jest zadowolona, bo ma swoich u władzy, a druga część się burzy, bo nie po jej myśli. Władza -opozycja, czyli klasyka.
W siłę wyborów to już każdy wierzy, tylko nie ma na kogo głosować, bo się wszystko ze wszystkim poplątało partiom i panom posłom też. Byle jak najszersze grono wyborców załapać.
Pozostanie znowu mniejsze zło. Chyba, że zdąży powstać jakiś twór, który będzie pośrodku w sposób rozsądny, bez jazdy po bandzie lewej, ani po prawej.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-28 22:43
Poczytałam. Tak nawiasem do Kukiza czuję pewną rezerwę. Musiałabym się dobrze zastanowić dlaczego, ale tak jest.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-28 20:37
Walduś napisał:    z reguły wygrywa interes państwowych >funkcjonariuszy. …

ale już nie jest przemilczaną regułą  . Pewnie nagłośnienie tych przykładów będzie powodowało zmianę;przepisów regulujących oraz urzędników je stosujących . Cierpliwości, bo "Rzymu od razu nie zbudowano" . Pozdrawiam :-) .
ps. Dz\isiaj jestem nie do użycia, pewnie w tym swoją zasługę ma pogoda :-( .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-29 01:09
Zapewne to pogoda ;-) najważniejsze to pilnować pogody ducha.

Nagłaśnianie , przez kogo?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 08:56
Nagłaśnianie , przez kogo?

Przez dziennikarzy -choćby . Ci śledczy są lepsi od policji i robią to coraz skuteczniej . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 08:58
Właśnie o mediach miałam też napisać. Już lepiej się czujesz? Pozdrówka.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 09:04
Nie ciekawie, ale ....Zadzwoniła do mnie mamuśka i mnie zmobilizowała :-). Ma 87 lat i ...ni8e narzeka . No, może czasami:że nie często ją odwiedzam, bo tylko raz w miesiącu i tylko na tydzień ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 09:20
Te roczniki chyba są mocniejsze. Życie zahartowało? Lepsza baza, bo środowisko mniej skażone w czasach dorastania? Za to ogólnie mówiąc nasze roczniki są podobno mocniejsze od tych następnych, więc się trzymaj i klikaj. :-) Pozdrówka.:-)
Te same życzenia dla 'Kochania' easy'go!!! :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 09:36
Te same życzenia dla 'Kochania' easy'go!!! :-)<

Łatwo napisać, ale "easy " pewnie też nie ma lekko np. jak żona mówi mu, że znowu przesolił zupę ;-). A już nie wspomnę o oknach, że trzeba by je przetrzeć dokładniej, bo to ostatnie mycie było za szybkie ;-)) .Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 09:39
Lubię Twoje poczucie humoru na forum. Ciekawe, czy żona by to potwierdziła odnośnie realu? :-) :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 10:01
Pewnie, jak każda osoba na którą nie dział żadna presja ma swoje zdanie, ale Ona wie, że dla mnie jest tą jedyną, laseczką - na której mogę i chcę się wspierać :-) . Pogoda ducha to drugie "to coś" czego nie chciałbym stracić . Trudno o pogodę ducha jak masz problem  poruszaniu się i trzeba coś robić- by zapomnieć o niej ...SM to choroba, która nie odpoczywa...Ja muszę coraz częściej i dłużej . Jak umiem to się motywuję .W ubiegłym tygodniu byłem na mszy za chorych oraz namaszczeniu olejami św. Charbela . O co się modliłem o mądrość w chorowaniu i siły bo sobie móc pomóc . I żyję dalej zmierzłe buły ;-))) . Pozdrawiam serdecznie WSZYSTKICH :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 10:42
No właśnie. Pogoda ducha, to coś jak wielki dar. Nie znaczy to, że nas omijają gorsze dni, że się nie złościmy czasem, ale chodzi o całokształt.Tylko dlaczego niektórzy dostają złośliwość ducha, nie wiem.:-)
Każdy musi swoje lekcje w życiu przerobić, tylko gdzie ta następna klasa? Reinkarnacja, niebo? Nie wiemy, każdy wierzy po swojemu, inni wcale. Ale wiara góry przenosi i naprawdę przenosi. Może uczeni kiedyś podpatrzą jak to się dzieje.
Żeby się utrzymać w wątku powiem, że Polska to dziwny kraj....gdzie ludzie bywają szczęśliwi mimo wszystko. :-)
A laska zawsze mi się jednak z dawną laską kojarzy, nie umiem na kobietę laska powiedzieć. No, ale ja mam ponad sto lat przecież, więc nie zrozum mnie źle przypadkiem, tak trzymaj...:-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-29 11:06
A CO TO ZA OLEJE?U MNIE NA ODDZIAŁE KSIADZ NAMASZCZA TYCH KTORZY CHCA BO NIE WSZYSCY CHCA ALE TO JEST NAMASZCZENIE CHORYCH NIE MYLIC Z OSTATNIĄ POSŁUGĄ.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 12:34
A laska zawsze mi się jednak z dawną laską kojarzy<

Mnie laseczka kojarzy się tylko z tą laską co i pewnie tobie :-))). Z piękną, dobrze zbudowaną, uśmiechniętą, znającą swoją wartość lecz nie przeceniającą się dziewczyną czy kobietą . Pewnie mnie nie zrozumiałaś w-zetko, ale to ' zasługa ' mojego pisania . Zrozumienie drugiego, to jeszcze do końca nie opanowałem . Jak mąż barmanki 9policjant) w Wilkowyjach we wczorajszym odcinku ;-)) .Pozdrawiam :-) .
ps. Miałem gości stąd ta zwłoka :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-29 14:25
A ja pranie, wieszanie, wcześniej noszenie prania po schodach, umęczyłam się jak na mękach, a laska dziś wisi na wieszaku. ta moja.:-) Albo laska, albo miska z praniem i poręcz. To są dopiero życiowe wybory partnerskie, co? :-)))
Czasem można się źle zrozumieć, ale i to, bywa, ma swój urok i humor.:-) 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-29 20:30
No cóż, każdy chce być górą, a najlepiej to wychodzi tym śledczym, którzy nic nie wyśledzą...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 20:45
A poza tym dobrze się czujesz Norbi ? Masło maślane jest produktem zrobionym z masła . Norbi grej hopie grej ;-) .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-29 20:59
jo ni hop a chłop, godej lepij po polsku bo ani ni wyłazi ci po gorolsku, ani po slonsku...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-29 21:08
jo ni hop a chłop<

Jakii chłop,  raczej hopek ;-). Nie wiem dlaczego miał bym pisać po ślońsku ??? Ma,m swój język i nie muszę nikogo udawać .
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-29 23:13
To niech ci będzie, lecz przez "chł" a nie przez "h" 
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-29 21:08
Amalian i Norbi , pozwolicie że wejdę Wam w słowo. Czasami ja powinienem ( też) pomyśleć zanim coś "chlapnę"   Norbiemu chodziło że śledczy ci co powni są do ... tyłu . Dziennikarze są górą. Tak to zrozumiałem.
Norbi moje gratulacje i podziękowania za nie uleganie sugestiom staruszki.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Polska to dziwny kraj - ludzie którzy się nie sprawdzili (105357 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill