www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / 07-S (2257 - wyświetleń)
- Autor rencista Dodany 2021-01-16 19:07
Dzień dobry ! Mam grupę j.w stopień znaczny. Czy mogę się starać o dofinansowanie:
1. Modernizacja łazienki czyli wymiana kabiny prysznicowej z takiej zamkniętej od góry na otwartą. Mam kłopoty z oddychaniem i zamknięta kabina uniemożliwia mi z korzystania z niej.
2. Modernizacja systemu ogrzewania czyli wymiana pieca węglowego na taki z podajnikiem. Łatwiejsza obsługa takiego pieca.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2021-01-16 19:20
Kwestię dofinansowań do tzw. "likwidacji barier architektonicznych" ustalają w znacznej mierze konkretne gminy, na podstawie tegok jakie pieniądze otrzymają z PFRON - zasady różnią się więc według miejsca zamieszkania.

MOPR w Zabrzu (gdzie zakładam, że mieszkasz i zamierzasz ew. złożyć wniosek), podaje na swojej stronie:

"O dofinansowanie likwidacji barier mogą ubiegać się w przypadku barier architektonicznych – osoby niepełnosprawne, które mają trudnoś­ci w poruszaniu się, jeżeli są właścicielami nieruchomości lub użytkownikami wieczys­tymi nieruchomości albo posiadają zgodę właściciela lokalu lub budynku mieszkal­nego, w którym stale zamieszkują"

Na tej podstawie mam poważne wątpliwości, czy zabrzański MOPR uzna takie cele dofinansowania, jakie podajesz (bo nie wychodzi mi, że masz "problemy z poruszaniem się"). Ale sugerowałabym i tak odezwać się do nich: dzwoniąc i pytając czy jest sens złożyć wniosek nic nie tracisz, a może jednak czeka Cię pozytywna niespodzianka. Kontakty tutaj: https://mopr.zabrze.pl/kontakt/ natomiast procedura składania wniosku o dofinansowanie opisana jest tutaj: https://mopr.zabrze.pl/formy-pomocy/niepelnosprawnosc/obsluga-srodkow-pfron/likwidacja-barier-architektonicznych-w-komunikowaniu-sie-i-technicznych/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / 07-S (2257 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill