www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam pracy..!!! (4066 - wyświetleń)
- Autor agnieszka.w Dodany 2007-09-26 21:18
   Witam..Poszukuje pracy choć nie wiem jakiej bo dawno nie pracowałam i nie wiem jakbym się sprawiła mając ją..Zachorowałam po ciąży na stwardnienie rozsiane i bardzo ciężko mi podejść do czegokolwiek..szybko się męczę,ale nie jestem niepełnosprawna ruchowo tylko po prostu nie mam pojęcia jaką pracę mogę wykonywać a jakiej nie..Totalna porażka :-/ a chciaabym w jakiś sposób ruszyć swą dupę i wziąść się za robotę,bo w domu głupieję siedząc..!!! Pomożecie mi.?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-09-27 14:43
Tak sobie myślę Agnieszko (w żadnym razie nie traktuj tego jak zniechęcania), że dopóki nie sprawdzisz sama co umiesz i możesz robić, pracodawca na otwartym rynku raczej Cię nie zatrudni. Jeżeli nie wyciąga cię do roboty potrzeba chleba a raczej potrzeba zajęcia, zacznij może od wolontariatu (najsensowniej, zgodnego z wykształceniem lub zainteresowaniami)? Działalność w wolontariacie jest "niestety" darmowa, ale pozwoli ci po pierwsze zdobyć jakieś doświadczenie (wydaje mi się niezbędne po dłuższym okresie nieróbstwa), a po drugie sprawdzić swoje umiejętności i preferencje w bezpiecznych warunkach. Bo, powtórzę się, jeżeli Ty nie dowiesz się jak możesz pracować, to pracodawca raczej nie zechce zrobić ci przysługi i jednocześnie płacić pensji oraz sprawdzać do czego się nadajesz - on jest w końcu przedsiębiorcą i interesują go ludzie, którzy przyniosą mu zysk.

Warto zajrzeć:
http://www.bankczasu.org/
http://ibpw.wolontariat.org.pl/main.php
http://ogloszenia.ngo.pl/dam_prace
Nadrzędny - Autor Jamisty Dodany 2007-10-30 16:44
Doradca zawodowy chyba tutaj byłby najbardziej odpowiedni. Określi nasze predyspozycje, umiejętności pracy w grupie czy indywidualne, itp (oczywiście mając cały czas na uwadze nasze wykształcenie, doświadczenie zawodowe). Rozmowa z psychologiem też dużo może pomóc, a potem już tylko wizyta u wizażysty :-), pięknie skomponowany list motywacyjny i CV i startujemy na podbój rynku pracy!
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2007-10-31 10:26
Witaj Agnieszko.
Jak Jamisty napisał doradca zawodowy jest tu potrzebny.
Wedłóg mnie nie sztuka jest podjąć się pracy w której potem nie da się rady.
Wtedy człowiek jeszcze bardziej się załamuje.
Jest wiele fundacji które zajmują się poszukiwaniem ofert pracy dla osób niepełnosprawnych i tam radził bym się Ci udać.
Napewno w twoim mieście takowa fundacja działa.
U nas w Lublinie taka fundacja działa i dzięki takiej fundacji znalazłem pracę jako masażysta bo jestem po szkole masażu.
W takiej fundacji napewno wiele Ci doradzą.
U nas też w tej fundacji jest psycholog z którym można porozmawiać i nie ma się tego co wstydZić.
Tak więc ja polecam poszukać takiej fundacji u Ciebie w mieście i się tam udać.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-11-07 12:00
odpowiedź została przesłana do wiadomości prywatnej
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam pracy..!!! (4066 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill