www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Gorąca prośba o pomoc. (19427 - wyświetleń)
- Autor potrzebująca Dodany 2012-10-22 23:36
Witam wszystkich. Mój mąż jest od 6 lat osobą niepełnosprawną. Porusz się na wózku. Od jakiegoś czasu walczymy z odleżyną. Kiedy myślałam, że już w końcu się udało, okazało się, że odleżyna zaczęła się odnawiać. Doszłam więc do wniosku, że najwyższy czas zmienić poduszkę na jakąś z wyższej półki. Chciałabym kupić poduszkę przeciwodleżynową czterokomorową QUADRO® SELECT®, ale nie wiem czy faktycznie jest dobra. Niestety jest dosyć droga. Może ktoś ma taką właśnie poduszkę, albo może wie coś więcej na jej temat? Prosiłabym o jakieś opinie zanim wydam tyle pieniędzy. Mam jeszcze jedną prośbę. Może ktoś się orientuje ile teraz przysługuje dofinansowania na poduszkę i gdzie jeszcze (oprócz PCPR, który nigdy nie ma pieniędzy) możnaby się starać o dofinansowanie. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczna.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-23 10:50
A NIE LEPIEJ MATERAC ?
Nadrzędny - Autor potrzebująca Dodany 2012-10-23 11:31
Materac w domu mamy, ale nie używamy go. Odleżyna robi się na pośladku. Poduszka już jest stara i wymaga wymiany. Mąż dużo czasu spędza na wózku.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-23 11:37
nie znam się na poduszkach ale uważam że jak leży to warto zastosować materac
Nadrzędny Autor gieniastus Dodany 2013-01-02 21:57
też mi się wydaję, że dla leżącego bardziej przydatny będzie materac, ale jak uważacie z Mężem za najlepsze.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-23 17:51
Sadzę, że działanie poduszek polega na tym samym co materacy. Odleżyny i tak będą się robić. Moim zdaniem: dobra poduszka - poprawiająca krążenie, masaż, środki p/odleżynowe do mycia i smarowania. Powinien też leżeć na brzuchu, bokach i plecach - trochę ograniczyć ciągłe siedzenie. Gwarancji Ci nikt nie da. Poproś o receptę lekarza - NFZ coś powinien dopłacać :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-10-24 14:57
Po pierwsze:
Potrzebująca: jedynym źródłem wiarygodniej i uczciwej informacji na ten temat są ŻYWE OSOBY czyli podopieczni lub pracownicy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji - www.far.org.pl
I jestem pewna swojego stwierdzenia - po prostu zadzwoń, podjedź na ich zajęcia w Twoim regionie i zwyczajnie zapytaj. Z pewnością Wam pomogą. Ewent. poczytaj www.tetraplegik.pl

Po drugie: po co znowu gamonie (czyli REA i barbara) się odzywacie pisząc jednocześnie i udowadniając, że wasza wiedza na zadany temat nie wykracza poza jedno zdanie z googli?????? To są bardzo trudne, bolesne i przykre sprawy, ale skoro wasza wyobraźnia ogranicza się jedynie do kataru, który czasami wam się przydarzy to po co opowiadać człowieko z dziurą w ciele o takich głupstwach jak to, co napisałyście???
Po tylu latach na wózku i ten człowiek i jego żona doskonale wiedzą, czy leżeć czy stać na głowie - możecie się od nich najwyżej czegoś nauczyć. Ale nie plećcie takich farmazonów o leżeniu na plecach, kiedy człowiek próbuje nie przyspawać się do łóżka, więc używa wózka.  Matko jedyna...
Nadrzędny - Autor potrzebująca Dodany 2012-10-25 07:47
Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie. Faktycznie sama mogłam pomyśle, żeby się do nich zgłosić. Mąż kiedyś był na obozie aktywnej rehabilitacji i mamy do nich kontakt. Właściwie to sami nawet czasami dzwonią. Nie pomyślałam tylko, że w takiej kwestii też mogą być pomocni. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
Co do głupich komentarzy to już się przyzwyczaiłam, przestała reagować.
Serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-26 17:39
Przepraszam, ale pytałaś konkretnie czy poduszka pomoże, pisałas o nie używaniu materaca i kto może dać ci kasę.
Nie wiem czy gupie, ale mam w rodzinie osobę leżącą - roślina i jakoś nie ma odleżyn - właśnie także, a może głównie z pow. tego o czym pisałam! :-) A środki do mycia i pielęgnacji są rewelacyjne, ale też drogie.

Natomiast blu... zawsze znajdzie okazję aby komuś ubliżyć - tak ma - cham, który nadyma się jak balon :-(
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-10-28 16:25
REA - miast kłócić się, przeczytaj uważnie temat, a najlepiej dwa razy.. :-)
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-10-30 10:17 Zmieniony 2012-10-30 10:26

>poduszkę przeciwodleżynową czterokomorową QUADRO® SELECT®,


poduszka, a dokładnie produkty Firmy ROHO wszystkie typy poduszek o zmiennym przepływie powietrza są dobre.  Cena około 1600zł PLN.
Zaleczenie odleżyny oddaje w ręce fachowców od leczenia ran.
NFZ refunduje standardowo tyle ile należy się na poduszkę, więcej nie da dlatego, dlatego  że ta jest najlepsza  dla chorych, że rzeczywiście pomaga.
Ja osobiście, czasami  układam na wózek jedną cieńszą gąbkową a na to poduszkę z powietrzem.
http://www.pneumat.lo.pl/przeciwodlezynowa_poduszka_zmiennocisnieniowa.html
jest produkt podobny do Firmy ROHO, trochę tańszy. podany link, ja takiej używam , nie narzekam na jakość.
w podanym linku jest sklep i cena
http://www.sklep.akson.pl/www/sklep,11,408,Pneumat-IIK.html

Pozostawiam do własnego wyboru, produkt ROHO lub polski .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-03 23:29
Dlaczego te poduszki są tak drogie, bo są refundowane, a gdyby nie byłyby refundowane, kosztowałyby conajmniej dziesięciokrotnie tańsze???
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-05 14:54
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-05 15:11

>Dlaczego te poduszki są tak drogie, bo są refundowane, a gdyby nie byłyby refundowane, kosztowałyby conajmniej dziesięciokrotnie tańsze???


Limit refundacji przez NFZ do poduszki odleżynowej do wózka inwalidzkiego wynosi nie więcej niż 100zł i przysługuje raz na dwa lata . Poduszki są droższe. Pozostałą kwotę płaci Niepełnosprawny.

Limity refundacji na sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze obowiązują z roku 2004. Od tego czasu nikt z Rządu i nikt z popaprańców posłów niepełnosprawnych w Sejmie nie zmienił kwot refundacji, pomimo że ceny sprzętu  zmieniły się drastycznie.

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę, o ile do życia wprowadzono na stałe ładniejsze słowo Niepełnosprawny (pod publikę), o tyle nie zmieni nic faktu, że Inwalida poruszać się musi wózkiem inwalidzkim.
Nadrzędny Autor wiolcia Dodany 2012-11-27 11:31
A gdyby tak zamiast NFZ to PFRON i MOPS? Wiem, że oni trochę więcej dofinansowują. A z czystej ciekawości poszukałam trochę tych poduszek i materacy przeciwodleżynowych i znalazłam taniej (w sklepie nowe i z całkiem niezłymi parametrami).
Nadrzędny Autor Fajny Czesiu Dodany 2017-10-20 18:39
Ja bym Pani polecil taką poduszeczkę droższa ale nowośc na rynku https://www.bocciasport.com/pneumatyczna-poduszka-przeciwodlezyn-zmiennocisnieniowa-zm-iii.html Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Gorąca prośba o pomoc. (19427 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill