www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta /zasiłek (1714 - wyświetleń)
- Autor mariolaa1992 Dodany 2017-08-24 16:34
Cześć, posiadam orzeczenie o niepełnosprawności stopień umiarkowany ze względu na zaburzenie mowy które przeszkadza mi w życiu codziennym i znalezieniu pracy. leczę się również u psychologa ponieważ mam zaburzenia lękowe itp.czy należy mi się jakaś renta?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-08-28 17:03
Nie istnieje żaden wykaz chorób, za które "należy się" renta.

Istnieją dwie renty - "socjalna" i "z tytułu niezdolności do pracy". Tu możesz poczytać o nich bardziej szczegółowo: renta socjalna (link) i renta z tyt. niezdolności do pracy (link).

Jeśli spełniasz pozostałe warunki dla którejś z tych rent, możesz złożyć wniosek, zebrać dokładną dokumentację medyczną i stanąć na komisji w wyznaczonym terminie - zobaczyć, co się stanie. Z tego powierzchownego opisu raczej oceniałabym szanse nisko (bo ZUS ma teraz raczej skłonność do oszczędnego przyznawania rent), chyba że zaburzenia lękowe o których piszesz są naprawdę poważne. Ale od prawdziwej oceny sytuacji nie jestem ja - ani żadna inna osoba "w Internetach", a orzecznik ZUS.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta /zasiłek (1714 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill