www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak uzyskać rentę po zmarłych rodzicach ??? (1855 - wyświetleń)
- Autor RAIN MAN Dodany 2017-10-30 12:16
Witam, mam takie pytanie otóż jestem na rencie wypłacanej poprzez ZUS i jest to renta socjalna.
Choroba powstała jak mi wiadomo przed ukończeniem 18 roku życia.
Symbole jakie widnieją na orzeczeniu to 02-P oraz 06-E teraz po ponownym wstawieniu się do ZUS na komisję lekarską wystawiono mi ponownie orzeczenie które jest ważne z datą do 31.05.2022 rok.
Zaś orzeczenie które również posiadam lecz o stopniu niepełnosprawności wydane poprzez M.O.P.S jest ważne do 30.04.2020 rok.
Na orzeczeniu wydanym poprzez M.O.P.S pisze wyraźnie że zalicza się mnie do stopnia niepełnosprawności umiarkowanego z wyżej wymienionymi symbolami.
Dostaję jeszcze z M.O.P.S zasiłek pielęgnacyjny który także został przyznany.
Jak zdążyłem doczytać to na orzeczeniu wydanym poprzez M.O.P.S pisze że niepełnosprawność istnieje od 17-go roku życia choć jak mnie wiadomo jest to o wiele wcześniej.
Mam teraz takie pytanie czy mogę się starać o uzyskanie renty po zmarłych rodzicach w tym przypadku Mamie gdyż ojciec zmarł jeszcze za czasów szkoły podstawowej ???
Mama zaś zmarła na nowotwór 2 miesiące temu.
A na czas obecny mam już 44 lata.
Pytam gdyż od kilku już znajomych osób obiło się mi o uszy że mogę się starać właśnie o taką rentę która byłaby prawie 35% wyższa od tej którą na czas obecny wypłaca mi ZUS.
Pytanie tylko do WAS jakie warunki musiałbym spełniać aby móc się o taką rentę starać oraz czy będzie to przeszkodą jeśli pracuję lecz jest to ZPCH a w moim przypadku mogę pracować lecz właśnie w warunkach pracy chronionej.
Pozdrawiam i liczę na pomoc w wyżej opisanym temacie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2017-10-30 19:34
Witaj
Najwięcej dowiesz się w samym ZUS. Tam złóż prośbę o przeliczenie renty inwalidzkiej na rentę rodzinną. O ile mi wiadomo kiedyś było, że inwalidztwo powstało przed 16 rokiem życia. Jak jest teraz dokładnie nie wiem.
ZUS nie zabierze Ci renty inwalidzkiej już przyznanej czasowo a po przeliczeniu i sprawdzeniu wszystkich dokumentów odpisze Ci. Należy się, lub, Nie należy się, bo.......
Życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor RAIN MAN Dodany 2017-10-31 11:13
Witaj, dzięki za info w takim razie w przyszłym tygodniu uderzam do ZUS i tam zobaczymy co mi konkretnie powiedzą na ten temat, pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak uzyskać rentę po zmarłych rodzicach ??? (1855 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill