www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomysłowość ludzka... niejednokrotnie poraża głupotą... (7605 - wyświetleń)
- Autor Gollum Dodany 2015-10-12 16:04
Cytat z jednego z forum:

Moj syn (6lat)bardzo lubi dinozaury,wiec wpadlem na genialny(okazalo sie bardzo glupi )pomysl i wlaczylem jemu Jurassic World
Tak sie wystraszyl-przeja tym,ze tirex zjadl pana ze szok.Staram mu sie wyjasnic,ze to tylko film i nie jest to na prawde.Szukam po necie kulisy krecenia filmu gdzie bedzie pokazane jak ozywiaja dla potrzeb filmu dinozaury i za cholere nie moge znalezc.
Prosil bym o linki.

Brak słów...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-12 16:16
Porażające i aż się ciśnie aby zakpić: Dobrze, że mu scen egzekucji z obozów koncentracyjnych nie pokazał. Jaki wyrozumiały i przewidujący tata. :-)
                                                   Waldi
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-11-02 17:30
.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-12 16:20
Mądry rodzic nie posadzi dzieciaka samego przed telewizorem do tego jeszcze z filmem nieodpowiednim do wieku.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-12 16:36
Dzieciak naoglądal się dinusia i mu się dinozaury spodobały to idiota puśił dziecku film z 2015 roku gdzie wszystko wygląda tak realistycznie - szczyt debilizmu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-12 16:55
Każde czasy mają swoje dobre i złe strony, ale jedno co było z całą pewnością fajne w okresie przed "erą" tv , to jest to że rodziny miały więcej czasu dla siebie. Pamiętam jak bardzo sobie to uświadomiłam kiedy w naszym kraju były okresowe wyłączenia prądu.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-12 19:16
Wtedy musiałam grać z rodzicami w gry planszowe co mnie strasznie nudziło, w karty trochę mniej ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-13 07:58
Wiele zależy od dziecka. Moja córka gdy ogląda bajki/filmy/gry to zawsze powtarza, że to nie jest naprawdę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-13 08:06
Gdybyś jej wcześniej tego nie powiedział, to skąd by to wiedziała? To nie jest tak, że dziecko samo z siebie potrafi odróżnić fikcję od prawdy. Odbiór świata przez dziecko zawsze zależy od tego co zaszczepią mu rodzice. A przed kompem czy tv dziecko nie może być pozostawione "same sobie" bez kontroli.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-13 08:21
No dla mnie naturalne jest to, że najpierw mówisz dziecku, że to jest "na niby", że w życiu nie ma się 5 żyć jak w grze. Po takiej podbudowie razem oglądamy Dr. House:)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-13 08:33
Hej - a widzialeś ten film?
Nic nie dałoby mówienie, że to się nie dzieje naprawdę - film jest tak realistyczny, że dinozaury wyglądają jak prawdziwe. To nie jest film dla dzieci. Tam dinozaury zjadają ludzi i ich dptają.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-13 08:45
No proste jest to, że dzieciakowi horroru nie pokazujesz.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-13 09:00
No właśnie, a gość puścił i zaskoczony, że dziecko się przeraziło widząc jak dinozaur zjada faceta i dostaje histerii.
Skąd ludziom do głowy takie pomysły przychodzą?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-13 10:05
Z niewiedzy, z lenistwa. Jednak nie krytykowałbym go za mocno. Do dziecka nikt nie daje instrukcji obsługi. Zanim zostałem ojcem miałem mnóstwo wyobrażeń jak to będzie. 3/4 okazało się nierealne. Rodzicielstwa człowiek się uczy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-13 10:53
         Serwus :-)
  Racja - za jakiś czas " rozejdzie się po kościach " A mam nadzieję, że doświadczenie pozostanie.
                          Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-13 10:58
Ależ to jest niesamowita przygoda, trudna, frustrująca. Czasem już nie mam siły i chce mi się krzyczeć. Jednak nagrody są dużo bardziej wartościowe. Gdy dziecko Ci odpowie na zagadkę matematyczną lub gdy obserwujesz jak dobrze odnajduje się w przedszkolu, potrafi zachować wśród dorosłych pękasz z dumy. Gdy oprowadza kogoś po domu, pokazuje na mnie palcem i mówi "to mój tatuś, bardzo go kocham" to wtedy już niczego więcej od życia nie potrzebujesz.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-13 12:27

>Autor W z K Dodany 2015-10-13 11:53


Racja - za jakiś czas " rozejdzie się po kościach "<

Z tym to byłbym ostrożny bo niejednokrotnie taki szok może pozostawić uraz do końca życia.

>Autor rogal160 Dodany 2015-10-13 11:05


Z niewiedzy, z lenistwa.<

Bez jaj - odrobina rozsądku by się przydała, nieco wyobraźni.
Nie można zwalać winy na niewiedzę. CZyli co - idziesz chodnikiem blisko ulicy - puszczasz dziecko w samopas? Nie, trzymasz za rączkę bo nigdy nie wiadomo co takiemu maluchowi wpdanie do głowy.
Masz basen - puścisz takie dziecko samo, bez opieki?

Decydujesz się na rodzicielstwo trzeba myśleć ze wzmożoną siłą.
To nie jest bajka z elementami które mogłyby przestraszyć dziecko (takowe bywają), ale pełnometrażowy film z drastycznymi scenami - tu nawet nie trzeba jakiejś specjalnej wyobraźni żeby przeiwdzieć, że 6latek się wystraszy.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-13 12:32
Pewnie, że by się przydało, nie każdemu jest dane.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-14 05:18
Dziecko w tym wieku naśladuje dorosłych! Rogal.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-13 13:38
No normalnie jakiś geniusz ;-) Ile ma - 3l?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomysłowość ludzka... niejednokrotnie poraża głupotą... (7605 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill