www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności padaczka dziecięca (2401 - wyświetleń)
- Autor Karolina523 Dodany 2017-11-23 18:29
Witam,
Moja 11 miesięczna córka od 4 miesiąca życia cierpi na. padaczkę. Lekarze przypuszczają, że to łagodna padaczka wieku dziecięcego. Silne napady córka miewała już cztery razy, każda z tych sytuacji skończyła się pobytem w szpitalu. Córce w trakcie tych napadów spada saturacja dlatego posiadamy w domu wypożyczony koncentrator tlenu. Dodatkowo córka bierze lekarstwa 3x dziennie o wyznaczonych godzinach. Pomimo silnych napadów padaczkowych rozwija się prawidłowo. Złożyłam w wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności u siebie w miejscowość niestety pkt 7 tego orzeczenia (dotyczący koniecznej pomocy satalej lub długotrwałej w samodzielnej egzystencji). Odwołałam się więc do Wojewódzkiego Zespół ds Orzekania o Niepełnosprawności - jesteśmy po komisji. Dzisiaj dostałam decyzję - podtrzymano decyzję Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności. Pozostaje nam odwołanie do Sądu, dodam jeszcze, że przy składaniu dokumentów nie dolaczylam własnej opinii psychologa. Czy jest sens złożyć wniosek do Sądu w powyższej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Karolina
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-24 18:02
Poczytaj w części dla rodziców , może znajdziesz podpowiedź.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-11-28 00:14
Pani Karolino,

> Czy jest sens złożyć wniosek do Sądu w powyższej sytuacji?


Nie jestem pracownikiem Centrum Integracji ani specjalistą w tym temacie, mogę więc opierać się tylko na swoim doświadczeniu i zdaniu, ale ogólnie tak sobie głośno myślę, że: jeśli złożenie odwołania i pojawienie się na rozprawie nie jest szczególnie kłopotliwe, a zmiana zapisu w orzeczeniu jest dla Pani istotna to wydaje mi się, że zwykle, co do zasady, warto odwołanie składać - żeby się potem nie musieć zastanawiać "co by było gdyby".

Ponieważ ten dział forum jest mało aktywny, a nie udziela się u nas zbyt wielu rodziców dzieci niepełnosprawnych, proponuję zadanie pytania także tutaj: https://www.ipon.pl/forum/forum/18-poszukuj%C4%99-informacji/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności padaczka dziecięca (2401 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill