www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zakup komputera a zeznanie podatkowe (4556 - wyświetleń)
- Autor sutek50 Dodany 2018-01-24 20:56
Witam!
W ubiegłym roku otrzymałem dofinansowanie do laptopa w wysokosci 4.5tys, lecz ze swojej kieszeni dolozylem i kupile troche drozszego. Czy ta kwote ktora ja sam zaplacilem bede mog do doliczyc to zeznania podatkowego?
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2018-01-25 02:08
Sorry za ot - ale w ramach jakiego programu to było?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-25 16:38
UWAGA: Nie jestem specjalistą od spraw podatkowych ani innym ekspertem tego rodzaju.

> Czy ta kwote ktora ja sam zaplacilem bede mog do doliczyc to zeznania podatkowego?


Przepisy na rok 2017 (a za ten będziesz składał zeznanie) nie przewidują, z tego co mi wiadomo, żadnej ulgi "na komputer". Listę ulg - wraz z informacjami co należy wypełnić i jakie dokumenty poświadczające trzeba mieć - znajdziesz np. tutaj: http://www.e-pity.pl/abc_podatki/ulgi-odliczenia/
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2018-01-25 20:38
Można odiczyc ten wklad wlasny ktory ponioslem. Bylem dzisiaj w urzedzie skarbowym i pokazalem orzeczenie o znacznym stopniu niepelnosprawnosci oraz fakture z laptopa ktory otrzymalem w zeszlym roku i pani mi powiedziala ze jak najbardziej tak.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-25 21:18
Z tego by wynikało, że oni uznają komputer za wydatek "rehabilitacyjny", tj. związany z tą ulgą: http://www.e-pity.pl/abc_podatki/ulgi/ulga_rehabilitacyjna/
Nadrzędny Autor sutek50 Dodany 2018-01-25 21:55
no tak zwana to jest ulga rehabilitacyjna
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-01-26 01:22
Jestem zachwycony tymi  - uwagami ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zakup komputera a zeznanie podatkowe (4556 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill