www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zmarło dziecko, któremu lekarze odmówili pomocy (49977 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-03-05 22:30 Zmieniony 2008-07-03 14:18
Prokuratura w Kartuzach bada okoliczności śmierci półrocznego chłopca, któremu nie została udzielona pomoc ani w ośrodku zdrowia, ani w szpitalnym oddziale ratunkowym.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-06 12:45
To co sie stalo w Kartuzach pokazuje jakie mamy pielegniarki. Niech mi nikt nie mowi ze uogulniam. Jakie sa siostrzyczki przekonalem sie lezac wielokrotnie w szpitalach. Jak takie niedouczone pielegniarki moga sie domagac podwyzek pensji. Przecierz one za nic nie odpowiadaja bo zawsze moga powiedziedz ze lekarz tak kazal a jak juz podejmuja decyzje to takA ktora konczy sie smiercia dziecka. I co takiej sierocie zrobia ktora chciala pokazac matce dziecka kto tu rzadzi .Dostanie wyrok w zawieszeniu i po paru latach znowu wroci do zawodu i bedzie spala na dyzurach tak jak cala reszta pielegniarek. Niech sobie jeszcze poszyja wieksze kieszenie. O tym co wyprawiaja z lekarzami szkoda pisac.Pozdrowienia dla obecnej pani minister zdrowia i jej poprzednikow ktorzy tylko potrafia klepac wargami.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-06 14:45
To co się stało,to wielki dramat tego małego chlopczyka i jego rodziny.A Twoja wypowiedż o pielęgniarkach jest niesmaczna i nie na miejscu.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-06 17:11
Nie zabieraj glosu bo denerwujesz ludzi. Dramat to jest wtedy jak gówno wpadnie do studni bo nie ma ani wody ani nawozu. Na takie zdarzenia nie ma okreslenia i trzeba potepiac bez zwracania uwagi na smak. Gdybys to Ty byla tą matką to bys nie pisala o smaku.
Zawsze sie znajda tacy jak ty ktorzy na wszelki wypadek stoja posirodku zeby sie nie wychylic. A moze Ty jestes pielegniarka albo znasz pozadne pielegniarki. Nie zapominaj ze pielegniarka przychodzi do pracy zeby pracowac a nie po to zeby ktos o niej mial taka lub inna opinie. Moze doczekamy czasow kiedy chamstwo nie bedzie mialo miejsca w szpitalach i dyrektorzy szpitali nie beda bronic swoich swietych krow.
To nie pierwszy przypadek kiedy czlowiek umiera przez chamstwo albo nieuctwo. Ostatnie lata pokazaly kto leczy w Polsce i kto sie opiekuje chorymi. Pamietaj ze jest jeszcze czarna strona o ktorej ani ja ani Ty sie nie dowiemy bo jak wspomnialem sprawy sa tuszowane przez kolesiow , kolezanki ,mezow ,zony, braci ,siostry itd. Szkoda pisac bo jak widze naiwnych nie brakuje.
Milego dnia .
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-06 18:03
Bardzo jesteś niesympatyczny i do tego agresywny.Nic o mnie nie wiesz,a mnie obrażasz.Nie pisz tu więcej-to nie jest miejsce na plucie jadem i nienawiścią .Też ci życzę miłego dnia.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-06 21:02
moim zdaniem człowiek, który  jest powołany do służby obojętnie jakiej  powinien lubić to co robi  a wtedy będzie pracował z oddaNIEM
FAKT TO CO SIĘ STAŁO NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA ALE CÓŻ RÓZNIE BYWA JAK WIDZIMY
MAM TYLKO NADZIEJĘ ŻE  TA OSOBA KTÓRA DOPROWADZIŁA DO ŚMIERCI PONIESIE  ODPOWIEDNIĄ KARE
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-07 09:44
Juz wiem ze jestes pielegniarka a przynajmniej tak napisalas. Najlatwiej to sie wlasnie obrazic .Kolejna mimoza. Ja nie pisalem o Tobie tylko ogulnie a ze jestes pielegniarka to sie poczulas obrazona. Zmien zawod i po sprawie. Wtedy moze inaczej popatrzysz na swoje srodowisko.
Szkoda mojego pisania. Jak chcesz to moge sie z Toba spotkac i porozmawiamy .
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 09:58
Ja się nie obrażam-to ty mnie obrażasz.Mimozą nie jestem-mam wrażenie ,że masz problemy z samym sobą i stąd tyle w tobie niechęci do ludzi w ogóle.Nie na miejscu jest nasza rozmowa przy takim nieszczęściu,jakie spotkało Dawidka.
A spotkać się z tobą nie mogę,bo będę miała poważną operację w przyszłym tygodniu i mam tylko nadzieję,że jesteś sam w stanie przemyśleć swoje wypowiedzi.
Życzę ci wszystkiego dobrego.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-07 10:15
Nie jestem w stanie przemyslec  swoich wypowiedzi bo nie robie czegos dwa razy jezeli to nie jest konieczne.
Powazna operacja to powaznie brzmi . Zabierz ze soba skierowanie bo moze sie to zle skonczyc.
Napisz gdzie to bedzie to moze Cie odwiedze jak bede w poblizu.
Po wszystki napisz do mnie bo juz sie o Ciebie martwie.
                   
                                                                              SZ.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 10:45
Wielka szkoda,że nie jesteś w stanie przemyślec swoich wypowiedzi,bo jakbyś się trochę postarał,to może okazałoby się ,że nie jesteś taki beznadzieny frustrat.
Nie martw się o mnie-mam skierowanie i dam radę.Naprawdę,nie musisz być taki złośliwy i niesympatyczny.Spróbuj inaczej-świat wyda ci się lepszy pomimo głupich i niepotrzebnych wypadków.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-07 11:59
WIELKIE DZIEKI ZE ZNALAZLAS DLA MNIE ODPOWIEDNIA SZUFLADE. JA MAM TAKA NA KTOREJ PISZE OSOBY KTORE WIDZA TYLKO KONIEC NOSA I ZASTANAWIAM SIE CZY CIE DO NIEJ WSADZIC CZY DO TEJ NA KTOREJ PISZE NIE PRZYZNAJE SIE DO BLEDOW. A MOZE DLA CIEBIE STWORZE INNA KTORA ZAPEWNE W NIEDLUGIM CZASIE SIE ZAPELNI . NIE BEDZIESZ SAMA SKARBIE.
WIEM ZE SIE BOISZ .MILEGO DNIA.
Nadrzędny Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 12:22
Oj, niedobrze z tobą-psycholog marny z ciebie.Ale dobrze zgadłeś,że się boje,bo każdy na moim miejscu by się bał.

Nie musisz mnie szufladkować,bo nie trafiłeś z diagnozą.A jeśli ochodzi o pielęgniarkę,która zawiniła w sprawie,to zawieszono ją w czynnościach i pewnie poniesie zasłużoną karę,jeśli to ona jest winna.
Nie odwróci to już tego ,co się stalo-może będzie przestrogą dla innych,że nie papierek jest ważny,tylko człowiek.
Życzę ci również miłego dnia i naprawdę więcej życzliwości dla ludzi.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-03-07 12:16
Witam,
a dlaczego swą --uzasadnioną złość --skierowałeś na tylko pielęgniarki------w artykule wyraźnie jest że to wina  LEKARZA,  LEKARZY ...

zresztą to nie pierwszy przypadek zaniedbania lekarzy , on przyjmuje, kieruje , decyduje o przebiegu pomocy leczenia...
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 13:01
Winna jest niestety w tym przypadku tylko pielęgniarka,bo nie zawiadomiła nawet lekarza,że jest dziecko,które należałoby chocjaż obejrzeć.Zgubiła ją rutyna i chyba brak zdrowego rozsądku.Ja oczywiście nie przesądzam,bo od tego są sądy,ale z doniesień medialnych tak wychodzi.Dla tej kobiety to także wielki dramat,oczywiście w innym wymiarze niż dla rodziny dziecka.Powtarzam raz jeszcze-to przestroga dla wszystkich dla wszystkich,którzy zamują się ludzkim zdrowiem i życiem.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-07 14:07
Z tej tragedii oraz innych podobnych jasno wynika,iż pracownicy służby zdrowia zatracili elementarne poczucie wrazliwości! Winni są wszyscy! Piszę to z całą odpowiedzialnością.Na oddziale ratunkowym jest nie tylko pielegniarka oddziałowa,są równiez inne.Nic nie stało na przeszkodzie,by one powiadomiły lekarza.Mądra osoba jest w stanie zanegowac decyzje przełożonych.Zabrakło empatii i zwyczanej pokory w stosunku do cierpienia małego człowieka.Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla odchodzenia od łóżek pacjentów,rutyny,patrzenia na własne dobro kosztem innych (najsłabszych,bezbronnych).
Nadrzędny Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 14:14
Nie do końca zgadzam się z taką opinią o wszystkich pracownikach służby zdrowia.Nie można uogólniać,bo zawiniła konkretna jednostka. Tak zresztą jest zawsze-winny jest jakiś ktoś.Że zabrakło empatii,to masz rację.Nigdy nie wolno zapominać o wrażliwości i kierować się tylko rutyną i przepisami.Ja jestem w szoku,że takie coś się wydarzyło!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-03-07 14:28
Mnie zaś drażni ,ten zakłamany obraz słóżby zdrowia . Ci ludzie,którzy z takim namaszczeniem pochylają się nad chorym...bo jest kamra,reportaż . Zaraz po wyjściu TV ,życie wraca do normalności . Albo lekarz ,który z przewieszonym przez szyje stetoskopem i chodakami  na nogach ....pokazuje kim jest . Pajacyki :-) !! Chciałbym, by taki gość, wyóżniał się wiedzą i kompetencją i żadne pieniądze tego nie uczynią ,żadne podwyżki ... żadne przysięgi . Nie pieniędzy im brakuje - już nie ! Za to z pewnością WRAŻLIWOŚCI - którą sie ma ,albo nie!! Ja nie jestem kupą mięsa !!!
Nadrzędny - Autor iwona3 Dodany 2008-03-07 16:37
Pewnie na samym początku wszyscy mnie tu zbojkotują,ale uważam,że wina też leży po stronie matki maluszka,rozumiem,że mogła być ona zdenerwowana lub załamana stanem dziecka,ale to powinno zmotywować Ją do działania.Sama jestem matką i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji,nigdy bym nie pozwoliła na takie potraktowanie.Wiem,że to co Ją spotkało jest największą tragedią dla matki.Ja ze swej strony widząc,ze coś złego dzieje się z moim dzieckiem zrobiłabym naprawdę niezły"sajgon" w tym szpitalu i nie ruszyłabym się z  niego,żądałabym natychmiastowego przyjścia lekarza,a pielęgniarce powiedziałabym wprost,aby nie decydowała sama ponieważ są bardziej kompetentne osoby do podejmowania odpowiednich działań.Oczywiście,pani oddziałowa musi odpowiedzieć za swój czyn,,jestem za tym,aby spotkała ja odpowiednia kara.

Piszę ten post nie jako zwykły obserwator sprawy,piszę go jako MATKA.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 16:50
Mojemu synowi,kiedy miał zaledwie 6 tygodni uwięzła przepuklina pachwinowa.I tak jak mówisz,narobiłam takiego szumu na izbie przyjęć,że słyszeli mnie wszyscy.Wszystko dobrze się skończyło,mały został zoperowany i było po sprawie.Ale ja nie opuściałam szpitala ani na sekundę,stałam pod blokiem operacyjnym,pózniej na sali pooperacyjnej.Nie wiemy,jaki charakter ma mama tego chłopczyka,może jest bardzo nieśmiała.Też nie rozumiem,jak dała się tak "zbyć" pierwszej osobie  z jaką rozmawiała.Czy można ją winić?Powiem,że jako matkę zawiódł ją instykt.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-07 17:14
HEJ SZCZERBATY
JEŚLI MYŚLISZ ŻE JESTEM PIELĘGNIARKĄ TO JESTEŚ W BŁĘDZIE
JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNĄ OSOBĄ NA 1 GRUPIE
UWAŻAM ŻE NIE POWINNO SIĘ UOGÓLNIAĆ LUDZI
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-07 17:29
KOBIETY!!!!!!!!!!!!!PISZE NA TEN TEMAT OSTATNI RAZ BO SZKODA MOICH NERWOW . JESTESCIE , ZYJECIE WIEC SKAD TAKIE GRANICZACE Z IDIOTYZMEM GDYBANIA. CZY WY NIE WIECIE ZE KOBIETA Z UMIERAJACYM DZIECKIEM MOGLA STRACIC ORIENTACJE I POCZUCIE CZASU. PRZECIERZ JESTESCIE KOBIETAMI. CO BY DALY KRZYKI JEZELI NA DRODZE DO ZDROWIA DZIECKA STANELA KROWA W BIALYM KITLU .CZY WY ZDAJECIE SOBIE SPRAWE Z TEGO ZE WIELE KOBIET W POLSCE JESZCZE NIE SLYSZALO O ANTYKONCEPCJI. CZY WIECIE ZE PRZEZ NIEKTORYCH LEKARZ LUB PIELEGNIARKA JEST POSTRZEGANA JAK BOG ZWLASZCZA W MALYCH MIEJSCOWOSCIACH. LUDZIE KTORZY NAS LECZA LECZA NAS TYLKO DLATEGO ZE NIGDY NIE BEDA LECZYC SLAWNYCH LUDZI ESTRADY , BIZNESU ITD BO SA POPROSTU ODPADAMI KTORE NIE SPRAWDZILY SIE NA STUDJACH I ZOSTALI POUPYCHANI PO PRZYCHODNIACH I MALYCH SZPITALACH BO GDZIES MUSIANO IM DAC ZATRUDNIENIE A NAM TZW LECZENIE. CZY WY NIE WIECIE ZE JESZCZE DO NIEDAWNA JAK LEKARZ MIAL SPECJALIZACJE Z INTERNY TO BYL RODZYNKIEM .DOPIERO OD PARU LAT LEKARZE ZACZELI SIE NIBY DOKSZTALCAC ALE CO TO ZA DOKSZTALCANIE I EGZAMIN U KOLEGI MEZA. CZY WY NIE WIECIE ZE LEKI WYMYSLAJA NAUKOWCY A NIE LEKARZE. ONI MAJA TYLKO ZA ZADANIE DANY LEK WYPISAC I SA LEKARZE KTORZY SIEDZA CALE ZYCIE W JEDNEJ PRZYCHODNI I BAZUJA NA POWIEDZMY 50 LEKACH KTORYMI LECZA WSZYSTKO I NA WSZYSTKO JE PRZEPISUJA OD SWIERZBU PO CIAZE. NIE DAJCIE SIE ZWARYJOWAC A ZWLASZCZA PANI PIELEGNIARKA. GDYBY NIE TO ZE LEKI MUSZA BYC PRZEPISYWANE TO JA BYM WOLAL ZEBY MI DORADZILA PANI KTORA JE SPRZEDAJE JAK MAM ZAZYC BO ONE WIECEJ WIEDZA O LEKACH OD TYCH KTORZY DUMNIE SIE KAZUJA TYTULOWAC DOKTOREM A SA ZWYKLYMI LEKARZAMI. ALE SIE ROZPISALEM .I POCO .SZKODA SLOW.
                                                                             SZ.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-07 17:31
BASIU NIE CIEBIE MIALEM NA MYSLI!!
Nadrzędny Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 17:58
Ten stek bzdur,który wypisuje "szczrebaty" jest popisem jego arogancji i kompletnej niewiedzy.Jeżeli miał do czynienia z niedouczonymi lekarzami i pielęgniarkami,to tylko należy mu współczuć.A sam jak jest taki zorientowany w systemie szkolenia lekarzy i pielęgniarek,to aż dziw bierze,że sam nie ma przed nazwiskiem dr.A moze ma? Bo wszystko wie.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-03-07 18:36
dobrze mówisz szczerbaty
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 18:40
Szczerbaty nie mówi dobrze tylko głupio
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-03-07 19:20
- Lekarze muszą się zastanowić, czy bliżej im do ideału dr Judyma, czy do Nikodema Dyzmy - oburza się Adam Sandauer, przewodniczący stowarzyszenia pacjentów "Primum non nocere". - W końcu lekarze w Polsce nie pracują za darmo. Wielu z nich ma swoje nieźle zarabiające praktyki. Nie mówiąc już o mniej legalnych źródłach dochodów.

jest to fragment artykułu
Nadrzędny Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 19:27
Znam wielu lekarzy-wszystkim się dobrze powodzi.Nie mówię o mniej legalnych żródłach dochodów,bo to jest po prostu obrzydliwe.Ale generalnie większość z nich pracuje bardzo dużo,dużo więcej niż przeciętny człowiek.I żeby byc dobrym lekarzem trzeba całe życie się uczyć(wbrew temu,co niektórzy sądzą).
Nadrzędny Autor iwona3 Dodany 2008-03-07 19:30
Ja swojego zdania będę trzymać się mocno.Nie wiem,co czuła w danej chwili matka tego chłopca,nie wiem też czy była wstanie myśleć racjonalnie.Wiem natomiast jak zachowałabym się ja.I nie jest żadnym idiotyzmem pisanie tego,co w danej chwili się czuje.Szczerbaty nigdy nie będzie mógł pojąć tego, co czuje kobieta,matka,bez względu na okoliczności tragedii.Każdy ma prawo do swego zdania na poszczególny temat.A jeśli komuś nie podoba się to co piszę,może po prostu tego nie czytać.Po co psuć sobie nerwy?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-03-07 20:02
No pewnie ! Matka jest winna temu ,bo pracownik służby zdrowia nie został przekrzyczany ,przeczekany, pouczony . Ona szukała ratunku dla swojego dziecka a dostała odmowę . Chodziła od Annasza do Kajfasza i co ??? Tak -  miła sie bić ,miała nie wychodzić ze szpitala ,miała krzyczeć ,miała się oflagować . Co jeszcze miała ??? Miała dziecko,które straciła nie dlatego,by była niedbałą matką ,a rutyny osoby cz.pielęgniarki - osoby,która powinna jej pomóc . Jak często spotykamy na swojej drodze cwaniaków i rutyniarzy ,którzy chcąc się wyróżnić czymś widocznym ,przerzucają stetoskop przez szyję . WRAŻLIWOŚĆ I WIEDZA ,dla wielu , to po skończonych studiach abstrakcja... . Pozdrawiam :-( .
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 20:11
Życie nie jest czarno-białe i już. A mam wrażenie,że niektórzy z was postrzegają świat.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-03-07 20:17
Powiedz to rodzicom dziecka .
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 20:26
To co mówisz to demagogia.A z rodzicami  dziecka chętnie bym porozmawiała.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-03-07 21:50
Nieoczekiwana zmiana miejsc ,to film ,który w prosty sposób pokazał ,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . To nie demagogia a raczej trzeźwe spojrzenie na tą sprawę . Gdzie nie ktoś ,ale osoba do tego powołana nie podołała obowiązkom na nią nałożonym . Ona powinna przywołać lekarza ,ratownika ! Przez co,wykonała by to,do czego została powołana . Tylko tyle ,czy aż tyle ? Czy to jest demagogia ? Nie .To tylko normalność.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 22:00
To jest demagogia.I to o"punkcie widzenia "też.A pielęgniarka jak już pisałam wcześniej pewnie poniesie zasłużoną karę i do końca życia będzie mieć świadomość,jak straszny błąd popęłniła.I też pisałam to wcześniej,że to dla niej dramat,oczywiście w zupełnie innym wymiarze niż dla rodziny dziecka.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-03-07 22:39
Nie zatrybiam .Co jest demagogią ?
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-08 10:13
To po prostu stosowanie argumentów,które najłatwiej trafiają do ogółu.Bez żadnej refleksji...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-03-08 23:04
Pewnie mąz ją wkurzył w domu,a dziecko dostało dwójkę w szkole ,przez co spóżniła się na autobus ,który odjeżdżając ,przychwycił jej torebkę ... którą wypuściła z ręki . Mimo tak wielu kłód  rzucanych jej pod nogi dotarła do szpitala ,miejsca swojej pracy . Gdzie za marne grosze musi pracować  w pocie czoła całe osiem godzin . Pewnie to są argumenty ,które powinny  usprawiedliwić jej działanie . Tak ?  Juz słyszymy ,że pracować się nie opłaca ; celnikom,policjantom,sędziom,prokuratorom ... Strach myślec , co nas czeka w najbliższej przyszłości .
Nadrzędny - Autor ryba Dodany 2008-03-07 21:10
Szczerbaty twoja wypowiedź jest chamska. Jestem pielęgniarką i pracuje na oddziale chirurgicznym i powiem ci jedno wiele razy nie mogłam doprosić sie lekarza gdy mój pacjent sie pogarszała albo umierał . Moim zdaniem zawinił tu cały zespół a nie tylko jedna osoba.Służba zdrowia pracuje zespołowo a nie pojedyńczo.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 21:18
Nie wiem,dlaczego uwazasz,że chamska,ale twoje prawo.Ja pracuje(teraz jestem na L4 i czekam na zabieg) jako instrumentariuszka i nigdy nie zdażyło się w mojej praktyce,żebyś jakiś lekarz nie zajął się pacjentem tak,jak należy.Widocznie mam szczęście,że trafiam na porządnych lekarzy.A że jest to praca zespołowa,to wiem lepiej od ciebie.Pozdrawiam i mam nadzieję,że jesteś lepszą pielęgniarką niż lekarze,zktórymi pracujesz.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-07 21:28
Sorry,nie zwróciłam uwagi,że o chamstwie piszesz do szczerbatego.Ale reszta pozostaje bez zmian-to niemożliwe,żeby wszędzie pracowali tylko zli lekarze.Może naprawdę mam szczęście do dobrych fachowców.
Nadrzędny - Autor ryba Dodany 2008-03-08 09:30
Nie mówię ze wszędzie pracują źli lekarze są po postu tacy którzy są z powołania a inni nie i to właśnie widać w ich pracy to samo sie tyczy pielęgniarek.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-08 10:06
Bo przecież na codzień nie zdarzają się tak okropne wypadki.Problem polega na tym,że właśnie te złe ,głupie i nie wiem jeszcze jak je nazwać wydarzenia rzutują na całe środowisko i sprawiają,że ludzie uogólniają.To ,co wydarzyło się w Kartuzach jest niewybalczalne i z tym zgadzamy się wszyscy.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-08 12:55
MIALEM NIE PISAC ALE CO MI TAM. SPROWOKOWALEM TA ROZMOWE BO CHCIALEM WIEDZIEC CZY NA KONCU WLASNIE JA SIE STANE OBIEKTEM ATAKU A ZAPOMNICIE O SEDNIE SPRAWY. I TAK SIE STALO.
PISZECIE ZE NIE NALEZY UOGULNIAC. JA TO SKWITUJE TYLKO PYTANIEM. CZY DOBRZE ROBIONO WYBIJAJA CALE STADO KROW JEZELI JEDNA BYLA ZARAZONA!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
I TAK NIE WIECIE O CO PYTAM BO POTRAFICIE TYLKO SIE SPRZECZAC. MILEGO DNIA PIELEGNIARECZKI.
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-08 13:04
My się nie sprzeczamy tylko wymieniamy poglądy na sprawę.A ty najwyrazniej chcesz być w centrum zainteresowania bez względu na poruszany temat.
Ale dobrze,że sprowokowałeś  rozmowę na tak poważny temat-niechcący myśląc o sobie,zrobiłeś coś dobrego.Powinno się dyskutować.
Miłego dnia.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-08 13:09
BEATA TY JESTES JAK KALEJDOSKOP ALE TO NIE MOJA WINA!?!?!?
Nadrzędny - Autor Beata Cedro Dodany 2008-03-08 13:29
Już ci pisałam,że masz problemy ze sobą,ale i tak nie jesteś taki zły ,na jakiego się pozujesz.Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-03-08 23:21
"Wójt Pana wini,Pan -Księdza, a nam biednym zewsząd nędza."I tak się to notorycznie powtarza,żle się dzieje gdy dyskusja przeradza się w nieprzyjemne ,czasem obrazliwe spory.
Stało sie nieszczęście,jak było dokładnie,tego nikt z nas nie wie,po co więc wzajemne urągania?
Bezsprzecznym faktem jest,ze tzw,służba zdrowia kuleje i nie jestesmy bezpieczni.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-18 11:56
Biedne maleństwo i biedni rodzice.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zmarło dziecko, któremu lekarze odmówili pomocy (49977 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill