www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / konsultacja (15841 - wyświetleń)
- Autor WEKTOR Dodany 2006-10-13 09:24
Witam! Bardzo prosze naszych przyjaciół o informację. Prowadzę  Spóldzielnię Pracy WEKTOR. Założeniem jest dzialanie na rzecz osób niepełnosprawnych. W kazdym,,calu". Zanim jednak podejmę jakieś kroki wymagające uruchmienia znaczących środków finansowych, bardzo prosze o opinie w tej sprawie. Nasz pierwszy projekt dotyczy przewozu wózka w boxie dachowym auta. Oszczędza to miejsce zarówno w przestrzeni pasażerskiej jak również w bagażniku. Wózek jest automatycznie załadowywany i wyładowywany. Drugi projekt to elektroniczny system sterowania autem przez osoby z dysfunkcją kończyn dolnych i  nie tylko! Brak wszelkich dźwigni, pokręteł ect.  Poza tym nastawiamy się na budowę podjazdów, stałych i tymczasowych ect. Mamy równiez bardzo ciekawy zespół artystyczny,,Knieja". Przygotowujemy programy tematyczne dla zaintersowanych(zespół opiera się na tradycji leśników). Czy moze sa inne propozycje  wdrozenia spzetu potrzebnego osobom niepełnosprawnym? Pozdrawiam Edmund
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-16 12:19
Witam serdecznie. jestem jedna z wielu osob poruszajacych sie na wozku inwalidzkim. Jest to nader wspanialy pomysl i idea, jaka szanowny Pan inicjuje i chce wprowadzac. Pomysl z przewozeniem wozkow w boxach dachowych jest dobry, ale czy bedzie do wdrozenia w przypadku, gdy osoba niepelnosprawna bedzie musiala na nim jednak siedziec w trakcie jazdy. Pomyslem bylo by w szczegolnosci zapewnienie takowej osobie wjazdu do wnetrza pojazdu swobodnie z pozycji chodnika. Sprawa budowy podjazdow stalych i tymczasowych-super pomysl. Tak ich dzis brakuje niemal wszedzie. Wreszcie ktos pomyslal o tak prozaicznej rzeczy.
Chcialbym sie czegos wiecej dowiedziec o wspomnianych programacg tematycznych opartych na tradycji lesnikow. bardzo ciekawe.
Pozdrawiam serdecznie.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor WEKTOR Dodany 2006-11-18 08:24
Panie Zygmuncie!
Dziękuję za zainteresowanie. Dążę do tego, by  wprowadzać wiele inicjatyw ułatwiajacych życie osobom niepełnosprawnym. Sam jestem nadal ,,na chodzie" jednak nigdy cżłowiek nie wie, co z nim może się stać. Zatem póki los jest łaskawy, trzeba po sobie zostawić coś co przyda się drugiemu. Ten plan z przewozem wózka na dachu, jest moim zdaniem faktycznie bardzo dobry. Co do drugiego pytania? Wjazd małym wózkiem z pozycji chodnika nie jest łątwy do małego auta. Wręcz w praktyce niemożliwy, gdyż otwór drzwiowy nie pozwala na umieszczenie wóżka w postaci rozłożonej. Daltego mój pomyśł zmierza do wysuwania siedzenia samochodu, obrotu go o 90 stopni co ułatwi wsziadanie, następnie wsunięcie się do auta podpięcie wóżka i jego automatyczne załadowanie w boxie. Alternatywą może być opracowanie mini autka (podobny do Hiszpańskiego) z mołżiwością wjazdu do wewnątrza wózkiem.Takie autko mogło by zmieścić się w innej kategorii wdg norm Prawo Drogowe jako np motorower. Lecz z najazdem wózkiem ,,od przodu" jako trap wjazdowy co niezwykle ułatwi zajęcie miejsca.
Co do tradycji leśników? Od lat wiadomo,że arteterapia. w połączeniu z fantastycznym wpływem energii zwierząt czy drzew czyni cuda-przy wykorzystaniu wpływu muzyki. To na tyle do tematu. Jeśli ma Pan inne szczególowe zapytania proszę o kontakt: edtom50@op.pl
Pozdrawiam Edmund
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-23 11:47
Witam ponownie.
Bardzo dziekuje panu za tak istotne informacje na nurtujacy mnie temat. To rzeczywiscie bardzo dobra alternatywa dla niepelnosprawnosci. Prosze mi zatem powiedziec, czy myslal Pan moze o wprowadzeniu innowacji technicznych do poruszania sie po schodach, kladkach schodowych roznego typu. Nie chodzi mi o schodolazy, bo te urzadzenia wymagaja drugiej osoby. Lecz o czyms, co sam mogl bym sie poslugiwac. To bardzo wazne.
ja sam oczekuje teraz na wozek elektryczny typu skuter i bede musial sobie wyrobic taktyke pokonania schodow. Walcze o wstawanie o kolach, ale jest to juz szczadkowe i nie widze siebie za jakis czas na moich schodach.
Nastepna sprawa. Przydalo by sie cos co umozliwilo by obsluge drzwi garazowych, tych gora-dol.
W kazdym badz razie czyni Pan wspaniala sprawe.
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia.
Zygmunt
Nadrzędny Autor WEKTOR Dodany 2006-11-25 14:58
Witam!
Panie Zygmuncie prosże o jakiś kontakt z Panem
Mój mail:edtom50@op.pl
Edmund
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2006-11-16 23:13
Witam serdecznie.
Może na początek pare słów o mnie. Jestem studentką Uniwersytetu Warszawskiego, skonczyłam kurs pozyskiwania środków z UE. Uważam się za osobę aktywną (min III sektor i stałe dobnoszenie swych kwalifikacji zawodowych) mimo poruszania się za pomocą wózka inwalidzkiegochciałabym dowiedzieć się wiecej o podjętych i realizowanych przez Pana działaniach. Moze mogłabym w czymś pomóc?

Pozdrawiam,

kontakt thule@onet.eu
Nadrzędny - Autor Durda Malgorzata Dodany 2006-12-03 21:57
Jestem osobą niepełnosprawną jeszcze chodzę o kuli ale przychodzi mi to coraz ciężej. jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w 1987r. Pracuję w bibliotece szkolnej w niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu. Chciałabym po sobie zostawić coś młodzieży (nie wiem jak długo jeszcze będę mogła pracować- w tej chwili bez samochodu nie przejdę 100m), marzy mi się skomputeryzowanie "mojej" biblioteki, przekształcenie jej w centrum medialne szkoły i nie tylko, (gdyż do mnie przychodzą absolwenci naszej szkoły i inni mieszkańcy miasteczka) ale muszę na to zdobyć pieniądze. Pomyślałam o funduszach europejskich, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać i czy do tego trzeba sprawnie chodzić? Czy wystarczy w miarę sprawny umysł? Znalazłam Pani dane na Forum i pomyślałam, że może pomogłaby mi Pani, na pewno posiada Pani wiedzę potrzebną do napisania projektu. Przepras
Nadrzędny Autor WEKTOR Dodany 2007-01-06 19:39
Pani Gosiu!
Witam serdecznie i proszę o kontakt. Mam pomsł-pomogę!
edtom50@op.pl
Pozdrawiam Edmund
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2006-12-12 13:43
Jest duży problem z przewożeniem dzieci niepełnosprawnych (np. MPD, wiotkość) w samochodzie. Dostępne foteliki kubełkowe z atestem sa przeznaczone dla dzieci do 18 kg - potem pustynia...
jest jeden fotelik z otto-bock  przystosowany dla takich dzieciaków - bagatela 7500 pln.
Myślę, że jeżeli tylko mozna by było zrobic cos w tym kierunku byłoby świetnie.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor WEKTOR Dodany 2007-01-03 22:12
Witam Droga Pani Marto
Proszę wybaczyć ,że nie odpowiedzialem, nie wynikło to z mojej zlej
woli, ale konieczności technicznego rozpoznania tematu. Jestem za
i obiecuję poczynić poważne kroki wtym temacie.
Pozdrawiam serdecznie Edmund
Nadrzędny - Autor ewita Dodany 2007-01-05 15:58
Witam! Bardzo zainteresowały mnie zasygnalizowane w Pana informacji usprawnienia, dotyczące nowych sposobów przemieszczania się. O jakim "mini-autku" mowa? Ja sama, poszukując rozwiązań, które zwiększyłyby moją samodzielność - kupiłam używanego melexa. To jest wersja zabudowana, posiada kabinę i skrzynię ładunkową (doskonałą np. przy przewożeniu zakupów). To rozwiązanie pozwala mi samodzielnie docierać do lekarza, urzędów i sklepów, jest stosunkowo tanie w eksploatacji, ale... niestety - zimą nie do wykorzystania (brak możliwości ogrzewania, marznące szyby, małe kółka). Cierpię na niedowład czterokończynowy i - mimo posiadanego prawa jazdy - nie mogę jeździć samochodem, istnieje bowiem groźba, że nie zdążę dostatecznie szybko i mocno "depnąć w hamulec" przy prędkości podróżnej ok. 80 km/h. Melex porusza się z prędkością 15 - 20 km/h (z górki i z wiatrem ;-) ), nawet moje osłabione nogi mają więc dostatecznie dużo czasu, aby zareagować... Czy Pana propozycja to coś zbliżonego do mojego "melka"? To byłoby fantastyczne! Takich osób jak ja jest w naszym kraju bardzo dużo! Popieram inicjatywę z całego serca! A przy okazji: jestem autorką tekstów piosenek. Jeśli przydałabym się zespołowi "Knieja" - jestem do dyspozycji! Pozdrawiam serdecznie! Ewa
P.S. Jeśli przydam się Wam do czegoś - proszę o kontakt ewastopa@o2.pl
Nadrzędny Autor WEKTOR Dodany 2007-01-05 18:12
Pani Ewito!
Dziekuję! Jest Pani wspaniala. Oczywiście z tekstó skorzystam
Co do pojazdu? To jest na etapie projektowania, i nie jak MELEX
ale coś na wzór pewnego Hiszpańskiego rozwiażania, Chodzi o idee
wjazdu np wóżkiem i kontynuacji jazdy w samochodziku z ogrzewaniem.
Nie wiem niestety jaki jest zapotrzebowanie na takie  rozwiąznaie.
Mysle,że trzeba skupić się nad opracowaniem doskonalszego sterowania
autem klasycznym np. elektroniczno-hydrauliczny.  To jest wykonalen ,ale
okropne przy naszych barierach w przepisach.
                     Pozdrawiam Edmund
P.S Na melila napisze, ale zapraszam i na mojego  edtom50@op.pl
Nadrzędny Autor Jan Dodany 2007-04-08 16:43
      Witam!
      Pani Ewito.
Jeżeli nadal interesuje się Pani samochodem umożliwiającym kierowanie nim bez konieczności schodzenia z wózka to informacje o nim znajdzie Pani w portalu www.Autocentrum.pl  . Po wejsciu do portalu proszę otworzyć Mapę serwisu następnie kliknąć Niepełnosprawni i po pojawieniu się Serwisu dla niepełnosprawnych kierowców, z tekstu wybrać MOTOGAZETA, podkreślone i pisane niebieskim drukiem. Z kolei ze strony: publikacje-Naszym zdaniem proszę wybrać znajdujące sie na 3 stronie - Holenderskie CANTY. Po otwarciu tego pliku znajdzie Pani informacje, które (jak sądzę). zainteresują Panią. W w/wym. portalu można także znaleźć wiele innych ciekawych spraw dotyczących osób niepełnosprawnych. Sam od kilkunastu lat poruszam się na wózku inwalidzkim więc taki pojazd jest moim marzeniem. Wspominana przeze mnie CANTA aczkolwiek droga, jest znacznie tańsza od podobnego autka hiszpańskiego o nazwie Quovis.
Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury.
                                                         Jan.
Nadrzędny - Autor Magdalena Grunt Dodany 2007-02-09 18:25
Witam.
Uważam, że pomysł jest super. Jeśli mogę to pozwolę sobie udzielić jednej wskazówki. Jeżeli chodzi o podjazdy to dobrze byłoby, gdyby uczestniczyły w ich projektowaniu osoby na wózkach na zasadzie obecności, ponieważ zdarza się tak, że osoby projektujące przez niewiedzę robią je zbyt pochyłe.
Pozdrawiam i życzę owocnych działań.
Magda
Nadrzędny Autor katarzyna626 Dodany 2007-04-24 12:54
Cieszę się, ze istnieją ludzie tacy jak Państwo! Pomysłów wiele ale nie prostych do zrealizowania. Jedynie co mogę zrobić to życzyć szczęścia i pomyślności!!! Pozdrawiam serdecznie!
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-11 06:28
Witam popytaj .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / konsultacja (15841 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill