www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / NASADKI NA KULE ŁOKCIOWE (20610 - wyświetleń)
- Autor Bozenka Dodany 2009-02-22 16:16
OD DŁUŻSZEGO CZASU POSZUKUJĘ NASADKI NA KULE ŁOKCIOWE.W SPRZEDAŻY SĄ NASADKI KAUCZUKOWE A JA POTRZEBUJĘ GUMOWE.KAUCZUKOWE SĄ DLA MNIE BARDZO ŚLISKIE ZWŁASZCZA JAK WSTAJĘ NP. Z KRZESŁA OPIERAJĄC SIĘ KULĄ POD SKOSEM I WTEDY KULA SIĘ ŚLIZGA.CZY KTOŚ WIE GDZIE MOŻNA NABYĆ NASADKI GUMOWE NIE KAUCZUKOWE  NAJLEPIEJ W KOLORZE SIWYM.
Z GÓRY BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.POZDRAWIAM.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-02-22 16:22
Popytaj w aptece. U nas można tak kupić. Jak nie ma chętnie sprowadzają informując od razu czy hurt je ma czy nie.
Nadrzędny Autor igmir Dodany 2009-03-17 15:18
Może już masz te gumki,jeżeli nie-pytaj w sklepach CEFARM-u. Ja n.p. tam kupuję za 4.50 sztuka. Ale siwe to są plastyki i b.śliskie,prawdziwe gumy są czarne. Pozdrawiam Cię
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-03-18 12:59
Bożenko dopiero zauważyłam Twoje pytanie. Przy warsztatach ortopedycznych są sklepy, w których sprzedają takie nasadki. Są dużo większe niż normalne, ale można się na nich opierać pod każdym kątem. Nazywają się antypoślizgowe. Sądzę, że każdy sklep medyczny może je dla Ciebie ściągnąć jeżeli akurat ich nie ma w sprzedaży. Jeżeli w Twojej miejscowości nie ma takiego sklepu, to tak jak powiedziała Ella, apteka lub internet. Jak ja kupowałam jedna kosztowała 8 zł. To dużo więcej niż małe, ale się opłaci, bo oprócz tego, że nie ma poślizgu, to nie ściera się tak szybko.
Nadrzędny Autor dorota84 Dodany 2009-11-30 15:36
witam!
mam podobny problem jak kolega tzn też poszukuję GUMOWYCH NASADEK !!! jak się okazuje to nie takie proste. Może ktoś z was mógłby mi wskazać jakiś konkretny sklep w internecie, gdzie mogę kupić |DOBRE nasadki. tzn takie, które ktoś z was wypróbował i szczerze mógłby je polecić. cena nie gra roli. ja juz po prostu mam dość kupowania w ciemno!!! a w tych sklepach chyba nie wszyscy potrafią odróżnić gumę od innego tworzywa dla nich wszystko to guma!!!. odnoszę wrażenie że chodzi im tylko aby sprzedać towar i tyle. a ja juz nie mam sił bo te które posiadam to po prostu koszmar!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-30 19:05
Bożenko, Dorotko  tylko co kupiłam gumowe ( zawsze czarnego koloru są) nasadki na kule łokciowe w APTECE. Tak się składa, że oni też te rzeczy sprzedają. Jeśli brak ich na stanie poproś by ci dostarczyli na zamówienie. Nie mam takich problemów z zakupem. PAMIĘTAJ GUMOWE SĄ ZAWSZE CZARNE.  Ktoś tu już kiedyś o tym pisał.
Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-30 19:08
Ja kupuję w sklepach ze sprzętem ortopedycznym,ale zawsze biorę na zapas i mam w domu na wymianę.
Nadrzędny Autor martas Dodany 2009-12-27 18:39
Ja też mam ten problem.chodzę o kulach krótko i nie mam doświadczenia w wymianie. czy te nasadki mają różne wymiary cz obojętnie jaką się kupi to będzie dobra. raz wymieniałam w sklepie ortopedycznym ale zniszczyły się bardzo szybko. Poprzednie były cały rok. Już zauważyłam że guma gumie nierówna, tamte to były twarde nasadki, jakby kauczuk a te  jakieś miękkie.  Po płaskim jeszcze się da chodzić ale najgorzej pod górę albo po schodach bo są nierówne i kula się ślizga.chciałabym kupic przez internet bo u siebie nie mam sklepu ort. ani apteki.Mogłabym komuś podać żeby mi kupił, dlatego pytam jak to jest z tymi rozmiarami?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-27 20:44
Marta ja kupuję nasadki czarne na kule łokciowe. Te się nie ślizgają i są lepsze od tych innych. Ktoś tu już pisał o kolorach. Miałam siwe te dosłownie się połamały w expressowym tempie. Kupiłam w aptece. Panie farmacji wiedziały o co mi chodzi i dały właściwe rozmiary. Myślę że wszystkie mają jednakowy rozmiar. Jedna nasadka = 4,50
Nadrzędny Autor martas Dodany 2009-12-27 21:41
już wiem że nasadki nie maja jednakowych rozmiarów niestety. patrzyłam w necie i jest kilka. problem że nie mam teraz u siebie apteki. kiedyś  był punkt apteczny ale w myśl nowej "ułatwiającej nam życie " ustawy nie można w punktach sprzedawać leków na receptę więc został zamknięty bo nie  opłaca się go utrzymywać dla podpasek i past do zębów. a był nam potrzebny bo mieszka tu sporo starszych schorowanych ludzi. teraz do apteki mamy 15 km  :-(

Dość ględzenia, idę mierzyć "gumki":-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-27 22:06
:-) w necie nie szukaj wybierz się do miasta póki nie ma śniegu i lodu a gumki kupisz napewno :-)
Nadrzędny Autor kalakala Dodany 2011-03-07 14:28
Interesujące nasadki można kupić na stronie.

http://www.esklepmedyczny.com.pl/index.php?kat=10
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-28 16:55
A jednak nasadki na kule mają otwory takie same. Inne są ich cewnętrzne wymiary to znaczy "stopka". Ta może być nawet bardzo szeroka. Dziś sprawdzałam w aptece gdzie oprócz leków sprzedają i część sprzętu dla ON. Czarne są najlepsze i najtrwalsze :-)
Nadrzędny Autor michalmwl Dodany 2010-04-07 09:30
W Warszawie jest duży wybór nasadek w sklepie rehabilitacyjnym na Jana Pawła róg Nowolipek. Ostatnio były wcenach 2,50 - 5 zł sztuka.
Nadrzędny - Autor agnieszka n Dodany 2011-03-14 12:40
Ja mam inne doświadczenia, słyszałam że jednak te szare są bardziej wytrzymałe, ale są różne opinie. Jedne i drugie mają wewnatrz metalową wstawkę, która wzmacnia każdą nasadkę.
Nadrzędny - Autor Anna Bliska Dodany 2016-02-19 11:58
Nadrzędny Autor malina88 Dodany 2016-03-08 12:28
Samych nakładek nie znalazłam, ale kilka miesięcy temu kupowałam kule ortopedyczne dla mojej mamy w tym sklepie https://sklep-amplio.pl/9-ortopedyczne-kule-lokciowe-i-laski. Nie narzekała, że się ślizga więc może to kwestia kuli, a nie nakładki?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / NASADKI NA KULE ŁOKCIOWE (20610 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill