www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proteza-jaką wybrac?-jaka firma?-jaka cena? (30202 - wyświetleń)
- Autor Daymos Dodany 2008-04-07 21:19
Witam! Mam na imię Dominik, mam 19 lat. Urodziłem się bez prawego przedramienia. Zdecydowałem się na protezę, ale chciałbym najpierw dowiedzieć się czegoś w tej sprawie. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś rodzaj protezy? Firmę, która zajmuje się konstruowaniem protez? Chciałbym też aby ktoś przybliżył mi cenę takiej inwestycji. Z tego co mi wiadomo koszt wynosi około 30tys zł. Czy taka proteza jest ruchoma? Jakie są zalety takiej protezy i jakie wady? Proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-09 18:58
Moze to pytanie skierowałbys do protetyka... bo z tego co wiem to regulamin zabrania sobie zamieszczania stron promujących firmy protetyczne.
Nadrzędny - Autor Daymos Dodany 2008-04-10 06:47
A czy ktoś, kto posiada już protezę może podzielić się swoimi doświadczeniami? To dla mnie bardzo ważne, chcę wiedzieć jak najwięcej.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-11 16:47
No ja mam proteze. A co chcesz wiedziec dokładniej ?
Nadrzędny - Autor Daymos Dodany 2008-04-13 12:02
Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, w ogóle ile kosztuje taka ruchoma proteza. Słyszałem coś o protezie bioelektrycznej, ale nie wiem jakie są jej zalety, nie wiem w ogóle co to za proteza. Interesuje mnie taki sprzęt, którym mógłbym poruszać. Czy Twoja proteza jest kosmetyczna czy mechaniczna? Czy dużo czasu zajęło Ci przyzwyczajać się do niej, czy jesteś z niej zadowolona, w jaki sposób to wszystko działa? proszę o odpowiedź.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-13 12:17
ZALEŻY ILE DOSTANIESZ DOFINANSOWANIA Z NFZ A TO SĄ W PORÓWNANUIU DO PROTEZ  MAŁE PIENIĄDZE
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-13 13:28
Tak Barbara M. ma racje. Jesli dostaniesz dofinansowanie z NFZ i PCPR to one stosunkowo do dobrej protezy to "kropla w morzu".
Jesli chodzi o proteze bioelektryczna nogi to ja nie slyszalam o takiej. Wiem ze sa protezy bioelektryczne rąk.
Ile kosztuje taka proteza to Ci na to nie odpowiem bo naprawde rózne są ceny i one zależa od Twoich potrzeb jak również od tego jakie kolano wybierzesz itp.
Moja proteza ma obudowę kosmetyczną, a kolano mam elektroniczne.
Jesli chodzi o to ile czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do protezy ...
to kazdy indywidualnie do tego podchodzi ... ja zaakceptowałam moją proteze od razu i traktuje ja jak nogę - moja nogę.
Chodzę na niej normalnie, chód mam normalny bardzo bardzo zblizony do normalnego, jestem z niej bardzo zadowolona :-)
Nadrzędny - Autor Daymos Dodany 2008-04-13 17:49
Ja nie mam prawego przedramienia. Chodzi tu o protezę przedramienia. Na NFZ nie liczę, wiem że są tam jakieś dofinansowania, póki co zbiórką pieniędzy zajęła się moja szkoła, zorganizowaliśmy akcje do której włączyły się nie tylko inne szkoły w Zamościu, ale także nie które instytucje. Ruszyliśmy też z akcją zbierania nakrętek plastikowych, za które dostaniemy pieniądze. W planach mamy też koncert charytatywny. Ludzie chętnie się angażują i ciągle rzucają nowe pomysły, które realizujemy. Z tego co się dowiadywaliśmy koszt protezy będzie wynosił ponad 20 000zł, tylko nie wiem czy będzie to taka proteza, o której marzę. Dlatego prosiłem i proszę was o przybliżone ceny. Ustaliliśmy, że jeżeli już podjęliśmy się zbierania tych pieniędzy, to zbieramy na taką lepszą protezę, która ułatwi mi funkcjonowanie, a nie będzie mi przeszkadzać..
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-13 18:27
wpisz w wyszukiwarke cennik protez przedramienia i szukaj  trzeba też samemu coś zrobić a nie wszystko powiedzcie  pokażcie itd powodenia
Nadrzędny - Autor Daymos Dodany 2008-04-13 19:04
dzięki dzięki, szukałem nie znalazłem nic specjalnego, ale poszukam jeszcze. A chciałem zapytać tutaj ponieważ szukam wszystkich możliwych wiadomości na ten temat.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-13 19:28
powodzenia kto szuka znajduje
Nadrzędny Autor Aniah87 Dodany 2008-04-14 11:08
A to chodzi o proteze przedramienia ... to trzeba było od razu mówić :-)
Wiem że są protezy rąk bio i chyba mio elektryczne ale nie wiem czym się róznia (nie moja działka) :-)
Widziałam kiedys taka proteze ręki, która młody człowiek przenosił kubek itp.
Ale watpie w to w 99 % że proteza mio czy bio elektryczna bedzie kosztować 20 tys.zł
Jeśli chcesz mieć dobraprotezę to mysle ze bedzie to wydatek 50-60 tys. i więcej.
Ale Ty musisz poszukać sobie odpowiedniej firmy protetycznej w której zamierzasz robic proteze, tam technik ortopeda doradzi Ci i zapewne sporządzi
kosztorys takiej protezy.
Nadrzędny Autor patrycja1_85 Dodany 2010-08-28 23:40
Aniah87 piszesz ze masz proteze kosmetyczna i z kolanem elektronicznym, moglabys napisac gdzie ja robilas w jakim zakladzie? Ty chyba masz wyluszczenie w stawie biodrowym tak? bo slyszalam ze przy takim rodzaju amputacji nie wykorzysta sie tego kolana do konca.
Nadrzędny - Autor ewamonika1 Dodany 2008-04-14 12:26
witam,

nasz syn (w tej chwili 4-latek) nie ma dłoni. W czasie jednej z wizyt lekarskich usłyszeliśmy, że koszt zrobienia protezy dla dorosłego, takiej,  która byłaby jak najbardziej funkcjonalna (chodziło o zrobienie protezy we Francji) dochodzi nawet do ok. 100 złotych.

Dominiku, widziałam, ze zarejestrowałeś się na forum wady-dloni - być może trafisz tam na osobę, która posiada protezę i będzie w stanie Ci pomóc. Na razie ci dorośli, którzy są tam zarejestrowani, nie używają protez (jeśli mieli epizody z użyciem protez, to raczej estetycznych). Jeśli chcesz, odezwij się na priv, postaram się skontaktować Cię z osobą, która testowała protezy obu rąk, a więc zapewne zna ich ceny).

Nie wiem dokładnie, o jaką protezę pytasz - tylko kosmetyczną?

Tak jak radziły już osoby przede mną - dobrym wyjściem jest też sprawdzenie informacji u źródła, a więc w firmie wykonującej protezy.

pozdr.
ewa
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-04-15 11:08
EWAMONIKA1 chyba sie pomyliłaś. Bo ja osobiscie nie słyszałam o protezach za ... 100 złotych.
Myslę że chodziło Ci o 100 TYSIĘCY zł. :-)
Ja uważam ze super protezy rak to koszt 100 tys. i więcej .
Nadrzędny Autor ewamonika1 Dodany 2008-04-15 14:08
tak, oczywiście ;-) pomyliłam się, przepraszam. Chodziło o 100 tysięcy złotych.

pozdr.
e.
Nadrzędny Autor mmikucki Dodany 2016-05-06 11:37
polecam ci znalezienie rzetelnego protetyka, który doradzi ci dokłądnie co i jak w kwestii proetezy ręki, ja szukałem długo dobrej pracowni ale jak już trafisz do fachowców to idzie jak z płatka, mogę ci polecić praownię orto partner http://ortopartner.pl/protezy-rak,12,pl.html
Nadrzędny Autor ilecka Dodany 2016-06-24 14:55
Jakaś pracownia protezowa ze śląska godna polecenia? Bądź protetyk z doświadczeniem ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proteza-jaką wybrac?-jaka firma?-jaka cena? (30202 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill