www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulgi rehabilitacyjne. (2258 - wyświetleń)
- Autor smutasek1977 Dodany 2006-11-29 16:11
Witam.Mam pytanie związane z ulgaą rehabilitacyjną.
Przepisy mówia tak:
7) opłacenie przewodników osób niewidomych I lub II grupy inwalidztwa oraz osób z niepełnosprawnością narządu ruchu zaliczonych do I grupy inwalidztwa, w kwocie nieprzekraczającej 2280 zł.

8) utrzymanie przez osoby niewidome, o których mowa w punkcie 7, psa przewodnika, w kwocie nieprzekraczającej 2280 zł.

I tu mam pewną niejasność której nierozumiem.Otóż jestem osoba niewidomą ale nie mam psa przewodnika
ale opiekuje sie mną osoba która jest moim przewodnikiem i jej tez niestety muszę płacić.I czy taki wydatek można odliczyć czy tylko psa przewodnika ?? bo ztego co wyczytałem to niepotrzebne są jakieś potwierdzenia tego wydatku (faktury etc.etc.)? dziękuje za odpowiedź.
Nadrzędny Autor KAKA Dodany 2006-11-30 14:24
witam , ja też jestem mamą chłopca niewidomego moje pytanie ile razy mogę policzyć tą ulgę mamy pas . W zeszłym roku podatkowym pytałam w US i powiedziano mi że tylko 1 a nie osobno na przewodnika osobno na samochód itp bardzo proszę o pomoc jak wy to robicie? dziękuję mama
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulgi rehabilitacyjne. (2258 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill