www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomysły do zmian na forum. (Strona 2) (205514 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 12 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-08 19:28
?
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-08 19:39
zdaje się, że ktoś tu nie życzy sobie mojej obecności...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-08 19:40
MOŻE I TAK MOŻE I NIE KTO WIE
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-08 19:42
mówisz masz nie ma problemu.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-08 19:43
JEDEN GO WIDZI DRUGI NIE
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-08 20:04
Marek,nie wygłupiaj się,wracaj!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-08 20:07
malta ma rację. Czy musicie tak się obrażać?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-08 20:10
DAJCIE SPOKÓJ DZIECIAK WRÓCI
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-08 20:10
Marek nikogo nie obraził, a Basia ma dziś zły dzień. Chodźcie wszyscy na herbatę do kawiarenki. Ten wątek niech będzie (tak jak chciał założyciel) wątkiem o zmianach na forum. :-))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-08 20:16
POSZŁO O SCHODKI NAPISAŁAM ŻE CZAS SIE  PRZYZWYCZAIĆ I BIDOK SIE OBRAZIŁ JEGO PROBLEM
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-08 20:25
"BIDOK", "DZIECIAK", "JEGO PROBLEM"?

A pamiętasz, że Ciebie też da się niechcący obrazić? Istnieje takie zjawisko i niekoniecznie zaraz wypada komuś "dzieciować".
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-08 20:33
WŁAŚNIE NIEDAWNO ZOSTAŁAM OBRAŻONA ALE GWIZDA MI TO
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-08 20:42
I (zakładając, że nie masz na myśli już starcia ze mną) moim zdaniem to dobrze, bo ostatecznie forum nie ma co się aż tak przejmować. Ale jeśli ktoś ma akurat tak, że się przejmuje, to po co jeszcze "tytułować"?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-08 21:09
żeby było śmiesznie
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-08 22:11
Dobrze radzę szanuj język i nie przypominam sobie abyśmy byli po imieniu.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-13 15:52
Tu,na forum nie ma lepszych i gorszych,jestesmy rowni(przynajmniej tak powinno byc),wchodzac tu i piszac to tak,jakbysmy wypili przedtem brudzia.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-13 15:58
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-13 16:02
Popieram dobrosię... tu raczej równość i równouprawnienie ale jest i ale.....
Między 2 i 3 stycznia a 4 stycznia. Nie pisząc już o 30 grudnia. Proszę jednak nie pytać mnie o co tu chodzi.....To nie ja broiłam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-13 16:07
ok żadnych pytań nie będzie :-)
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-13 22:51
Cóż nam daje to forum??
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-14 10:40
A CO tobie daje?,masz swierze spojrzenie,bo jesteś tu od niedawna, co cię skłoniło ,zeby tu się zarejestrować?
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-14 13:18
kogo z was to interesuje....???????
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-14 14:45
Mnie
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-14 15:42
Cóż to zmieni jeśli wypowiem to co jest skryte we mnie?? skoro i tak wypowiedzenie tego i tak nic nie da...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-14 15:50
To po cóż pytanie co nam daje to forum? mnie daje bardzo dużo, poznałam tu wiele osób,z podobnymi doświadczeniami jak moje,z przyjemnością rozmawiamy ,nie tylko tu ,na forum stąd czerpię wiele ważnych dla ON informacji o przywilejach ,przepisach ,zasiłkach,a zakładanie z góry ,że czynienie cokolwiek nic nie da,to nahlepiej połozyć się do łóżka i czekać na śmierć
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-14 15:55
BRAWO MATABAR
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-14 15:57
dokładnie każdy tylko widzi w nas ON mam dość takiego postrzegania...................... Ludzie są za bardzo ograniczeni aby dostrzec więcej.................
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-14 16:11
Marek niezupełnie się z Tobą zgadzam. Nie jest tak jak mówisz, że "każdy w nas widzi ON". Nie można wszystkich sprawnych posądzać o bezduszność  i brak zrozumienia. Tak jak i wśród nas niesprawnych tak i wśród sprawnych spotkamy się z różnymi "typami". Żyję wśród sprawnych, pracowałam z nimi, uczyłam się też w "normalnych" szkołach i szczególnie nie narzekam na kontakty z ludźmi sprawnymi. Wiadomo zawsze może się trafić jakaś nieprzyjemna sytuacja i tutaj wszystko zależy od nas ON tzn, czy się od razu poddamy i wycofamy do "własnej skorupki". Jak uwierzysz w siebie , to nie będą Ci przeszkadzały ludzkie spojrzenia i ewentualne docinki. A sił do dalszej "walki " z przeciwnościami losu możesz nabrać m.i. tutaj  na forum, kontaktując się z takimi ludźmi jak TY, bo bez słów potrafią Cię zrozumieć.
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-14 16:38
Ja również uczyłem się w zwykłej szkole zdobywałem zawód również zwyczajnym tokiem. liceum technikum wszystko w najlepszym porządku nawet fajnie było. Na znajomych również nie mogłem narzekać Przebywałem i przebywam w śród sprawnych. Jednak teraz od dłuższego czasu gdy chcę się z nimi spotka słyszę wpadniemy wpadniemy owszem wpadną nie mówię, że nie lecz ich wizyta ogranicza się jedynie do wypicia wspólnie mniejszej lub większej ilości alkoholu. po czym jest cześć cześć  i nie widuję ich np kilka miesięcy. Po upływie jakiegoś czasu od spotkanie znów wychodzę z propozycją spotkania słyszę wpadniemy wpadniemy tylko teraz nie ma jak.... Odechciało już mi się nawet przypominać o sobie słysząc cały czas to samo.... A wiem, że muszę pozostać aktywnym muszę mieć do kogo i po co wyjść z domu muszę czuć się potrzebny aby normalnie funkcjonować. Wiem że bez funkcjonowanie w społeczeństwie powoli umieram. Owszem net i forum jest dobre ale nigdy nie zastąpi nam realnego kontaktu z ludźmi!!!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-14 16:46
Pewnie , że nie zastąpi. Ale jest miejscem, gdzie możesz nabrać siły do dalszej walki z przeciwnościami. :-)))))))))

Jeżeli byłeś sprawny kiedy chodziłeś do szkoły, to często tak bywa, że ludzie sprwani, dawni koledzy, nie wiedzą jak się zachować, kiedy jesteś ON. Musisz im wyjść naprzeciw. Powiedzieć czego oczekujesz. To ułatwia kontakty. Ja od dziecka byłam ON więc znajomi , których mam od początku wiedzieli jak reaguję , jaka jestem i kiedy należy mi pomóc. W zamian otrzymali ode mnie pomoc "duchową", zrozumienie, poczucie humoru i przyjaźń.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-14 17:03 Zmieniony 2010-01-14 17:06
Może i ja dołączę się do tej dyskusji. Marku nie wiem czy wiesz czy doczytałeś że ON stałam się 10 lat temu. Że skorupkę niedowartościowania miałam jak każdy. Że w ciągu jednego dnia straciłam wszystkich nazwę tu znajomych bo jak patrzę z obecnej perspektywy to inaczej ich już zaliczyć nie umiem. mozolnie uczyłam się patrzyć ludziom w oczy chodząc o kulach łokciowych i to z opiekunką. Boże to było piekło nie życie. Całe szczęście, że po 3 latach najzwyklej w świecie przełamałam ja opory. Moje dawne kumple i kumpele chowali swoje twarze ja mogłam patrzyć prosto. Pierwszy wyjazd do sanatorium oblałam łzami, a tam było cudownie. Potem już tylko szło z górki.Były dni pod górkę. W te dni wychodzę i " kickam" sobie po zakupy. Gadam ze wszystkimi kto chce. W sklepach w których kupuję personel się uśmiecha. A jak mnie dłużej nie ma to już się martwią. Nie muszę i nie zapraszam ich do siebie. Tyle mi już wystarcza. Po południu mam WAS :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-01-14 17:11
Po za tym teraz życie inaczej plynie niż jakieś 20 lat temu ,ludzie więcej pracują mają mniej czasu nie tylko dla przyjaciół ,ale i dla własnej rodziny,jeśli ją zdążyli założyć w tym wyścigu szczurów,a jeśli nawet te kontakty są sporadyczne ale mile ,to moim zdaniem warto je pielęgnować
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-14 17:26
I to jest prawda. Tu po południu też jest taka domowa atmosfera i raz na wozie raz pod wozem ale jest coś co przyciąga :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-15 11:46
Oj dziewczyny,Marek tylko poprosił abysmy podrzucili pomysły jak ubarwic to forum,zeby było inne,radośniejsze-tak to rozumiem,a wy zarządałyscie tu,w tym wątku aby sie przed wami rozebrał ze swojego dotychczasowego życia???
Marku,jezeli szukasz przyjaciół,znajomych wejdź do wątku "Przyjaciele" lub kawiarenki,wielu z tu zaglądających zostało samych gdy przyszła choroba.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 11:51
PISZ O SOBIE NIE W LICZBIE MNOGIEJ
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-15 13:09
???w którym miejscu napisałem o tobie Basiu??Marek zwrócił sie do wszystkich,całego forum.Pozdrawiam Wszystkich,szczególnie BASIE.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 13:49
NIE POTRZEBUJE TWOICH POZDROWIEŃ
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-15 15:20
easy odpowiadałyśmy na ten post:

> Autor Marekrainski Dodany 2010-01-14 15:42 Cóż to zmieni jeśli wypowiem to co jest skryte we mnie?? skoro i tak wypowiedzenie tego i tak nic nie da...>

Nadrzędny - Autor Grażyna Kopias Dodany 2010-01-18 22:51
Pozdrawiam  wszystkichi uczestników forum i kawiarenki i cieszę się że mogę liczyć na pomoc informatyczną od Pana bo nieraz miałam różne problemy z logowaniem i rezygmowałam.Nie mogę się jeszcze w tej chwili wypowiedzieć na temat zmiam ale mogę powiedzieć czego oczekuję ja i co mi się podoba,Uważam że przedewszysrkim to że mogę z kimś porozmawiać i że nie jestem sama czy to z problemem czy sukcesem i mogę spotkać bratnią duszę a to czy będzie więcej szarości czy radości napewno też zależy od nas wszystkich,bo przecież jeżeli ktoś bardzo cierpi i ma problem i nie widzi wyścia a ktoś mu podpowie to może coś się zmieni a i ten ktoś poczuąc wsparcie uśmiecnie sie i przekaże to innym i już będzie bardziej kolorowo i weselej.Wczoraj miałam doła po rozmowie z Lidią nabrałam dystansu do problemu i zwiększyła się nadzieja  i lepsze samopoczcie.Otwórzmy serca i empatiię do siebie a napewno zrobi nam się weselej i kolorowo .Pogody ducha i dobtego samopoczucia ,uśmiechu może mimo łez życzy Grażyna                 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-19 15:32
Masz rację Grażynko. Na mnie to forum działa jak balsam pewnie dlatego zawsze tu wracam. :-)
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-19 15:48
ja też mam jakiś sentyment do tego forum :-)
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-19 22:12
ja sam nie wiem bardziej od wsparcia wirtualnego potrzebuję realnej osoby.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-19 22:27
oczywiście,że realna osoba jest lepsza ale lubię tu zaglądać i pisać z ludźmi
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-19 23:26
oddałbym wszystko aby znów móc poczuć to samo...:-(
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-19 23:38
to musisz walczyć o to :-)
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-19 23:40
pytanie jak?? skoro ludzie oceniają mnie przez perspektywę ON co nie jest dobre bo to tak jakbym był kimś drugiej kategorii.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-19 23:45
na pewno istnieje ktoś kto patrzy na człowieka co ma w środku a nie jak np. wygląda
ja w to wierzę
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-19 23:52
ludzie wolą tworzyć sobie multum problemów tam gdzie ich naprawdę nie mam niż włożyć w poznanie mnie odrobinę cierpliwości. A sama wiara w to nie wystarczy...:-(:-(:-(

A Boją się z niewiedzy
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2010-01-19 23:56
to,że się boją to prawda sama miałam taki przypadek ale pomimo porażki niepoddaję się :-)
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-20 00:02
Dopiero gdy przełamią swój strach i obawy. Wtedy dopiero widać jak można się wzajemnie uzupełniać. Ograniczenia jakie są w takiej sytacji nie mają znaczenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomysły do zmian na forum. (Strona 2) (205514 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 12 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill