www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwolnienie lekarskie - opieka nad dzieckiem (1962 - wyświetleń)
- Autor ankaa Dodany 2010-01-21 22:13
witam, moj syn skonczyl 14 lat. jest niepelnosprawny i sprawny nigdy nie bedzie. wychowuje go sama. pracuje, bo nie mam wyjscia, ojciec nie placi i nie interesuje sie dzieckiem. w opiece pomaga mi mama. teraz moge miec w roku tylko 14 dni platnego zwolnienia na syna. a co mam zrobic w sytuacji kiedy je wykorzystam? syn ciagle choruje a mama tez juz nie ma sily. co mam robic bo zmuszona jestem wtedy do bezplatnych zwolnien ale wtedy z czego zyc?
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2010-01-22 14:32
Po prostu jak wykorzystasz te 14 dni, to poproś lekarza o zwolnienie lekarskie na siebie - ale to już Twoja decyzja i nie wiadomo czy lekarz się zgodzi, przecież ZUS kontroluje wyrywkowo zwolnienia.
Przemyśl sytuację czy nie przejść na świadczenie pielęgnacyjne (520 zł)? Jeśli ojciec dziecka nie płaci, to podaj go o alimenty a jak będzie się uchylał, zgłosisz do komornika, a jak będzie nie ściągalny to otrzymasz pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Maksymalne aliemnty z funduszu to 500 zł, dochód na osobę nie może przekroczyć 725 zł. 
A jeśli dobrze zarabiasz to pomyśl o jakiejś opiekunce.

Takie mamy prawo, nic innego Ci nie doradzę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zwolnienie lekarskie - opieka nad dzieckiem (1962 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill