www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Obóz nurkowy (13626 - wyświetleń)
- Autor alus Dodany 2010-01-22 14:56
Fundacja Tacy Sami szuka chętnych na basenowy obóz nurkowy, który
zamierzamy zorganizować w lutym bądź marcu 2010 rokuw MOSiR
Ciechanów. Kurs basenowy jest wstępem do kursu na otwartych wodach w
Chorwacji, który kończy się nadaniem stopnia OWD HSA uprawniającym
do nurkowania do 18 metrów. Aby pojechać z nami na ten obóz musisz
umieć pływać i być w miarę samodzielny. Chętnych prosimy o
wypełnianie ankiety zgłoszeniowej na www.tacysami.org.pl
W tym roku zamierzamy zorganizowac dwa obozy pierwszy dla
niepełnosprawnych ruchowo i niewidomych oraz niedowidzących, drugi
dla niesłyszacych i niedosłyszących.
Z pozdrowieniami Agata Kopeć- Romik
prezes Fundacji
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-22 20:14
Ktoś sobie ładnie żartuje z ludzi "prawdziwie" niepełnosprawnych.Podejrzewam,że chodzi o wczasy dla opiekunów.....
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2010-01-23 16:58
eligiusz, są ludzie niepełnosprawni w różnym znaczeniu. Zapewniam Cię, że nie chodzi tu o wczasy dla opiekunów. Instruktorzy to ludzie pełnosprawni, majacy swoje rodziny, prace i rózne zajęcia. Mimo to, udzielają się wolontariacko, pomagają w szkoleniach osób niepełnosprawnych, tracąc swój czas, a niejednokrotnie pieniadze, aby sprawic ON troche radości. Twierdzenie, ze to jakiś przekręt, jest niesprawiedliwe. Osobiście mam wielu kolegów tetraplegików, którzy nurkują!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-22 20:23
Czytałam to wcześniej ale nie odpowiedziałam .... to coś dziwnego :-(
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-01-23 16:51
Nie ma w tym nic dziwnego. Sprawdźcie sobie stronkę:http://www.wewnetrznasila.pl/

Są ludzie niepełnosprawni, którzy nie użalają się nad sobą i żyją uprawiając różne sporty. Ja latam na motolotni, nurkuję i żegluję. Jestem po amputacji obu nóg. Podaje dalsze linki: http://www.pzzn.pl/

http://lotniczapolska.pl/Motolotniarstwo-dla-kazdego-,585

http://lotniczapolska.pl/Szkolenie-motolotniowe-dla-niepelnosprawnych,3950
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-23 17:07
Zgadzam się ,ze jest to fajny pomysł ,ja znam ludzi z podobnej organizacji nurkoweji to nie są żarty z ON,niestety przed kursem przechodzi się badania lekarskie a pewne choroby niestety wykluczaja udział w takich zajęciach, niestety moja też,mam wyższy stopień płetwonurka ,do czasów choroby była to moja wielka pasja, tym ,któzy mogą serdecznie polecam a mogą nawet tetraplegicy  ,no moze nie akurat w tej fundacji,,bo tej nie znam
Nadrzędny Autor alus Dodany 2010-01-25 13:21
Rzeczywiście są pewne choroby, ktore  dyskwalifikują z nurkowania ale to nie tylko osoby niepełnosprawne ale i sprawne. Jesli wiec chcesz nurkować nie wahaj się, nie szukaj wymówek tylko zgłoś sie jak najszybciej
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-23 18:08
Vivaldi nie użalam się nad sobą bo nie mam czasu na to. Z pływaniem i nurkowaniem już sobie nie radzę to fakt ale są inne dziedziny sportu czy rekreacji :-)
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-01-24 09:05
Gratuluję i tak trzymaj. Niedowiarki niech biorą z Ciebie przykład, pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor aneta andziak Dodany 2010-01-26 13:26
...wybaczcie, ze sie wtracam z kajakami.
Zajmuje sie rozwojem kajakarstwa dla osob niepelnosprawnych. Jeden z moich zawodnikow jest tetraplegikiem! W kwietniu 2009 zorganizowalismy rafting na gorskiej rzece, w ktorym uczestniczylo 6 wozkowiczow z powypadkowym uszkodzeniem kregoslupa...ubaw byl po pachy :-)
Jezeli ktos jest uparty wszystkiego moze sie nauczyc.
W ciagu trzech ostatnich lat poznalam mnostwo osob jezdzacych na wozkach uprawiajacych: nurkowanie, hand-bike, narty zjazdowe i biegowe, koszykòwke, plywanie, silownie...no i oczywiscie kajaki. Jezeli chcielibyscie sprobowac tego sportu piszcie na przyklad do poznanskiego "Startu" (Pan Romuald Shmidt), jezeli blizej Wam do Warszawy skontaktuje Was z moja siostra.
NIE MA RZECZY NIE MOZLIWYCH!!!
Zapisujcie sie na nurkowanie...goraco polecam!
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-12-08 19:00
Zaproś pana Pawłowskiego. Zobaczymy czy nie ma rzeczy niemożliwych. Tylko niech jedzie sam.
Nadrzędny - Autor Deta Dodany 2010-02-08 13:56
Hej ! to super że robisz tyle fajny żeczy nie ukrywam że trochę zazdroszcze -oczywiście pozytywnie, ja na razie jestem tylko nurkiem rekreacyjnym I stopnia ale pracuje nad swoim adwansem. Chciała bym dowiedzieć sie gdzie nurkujecie i w jakim klubie a przedewszystkim czy może planujecie jakiś ciekawy wyjazd nurkowy. 
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2010-12-07 13:51
Fundacja Tacy Sami szuka chętnych na basenowy obóz nurkowy, który
zamierzamy zorganizować w styczniu bądź lutym 2011 roku w MOSiR
Ciechanów. Kurs basenowy jest wstępem do kursu na otwartych wodach w
Chorwacji, który kończy się nadaniem stopnia OWD HSA uprawniającym
do nurkowania do 18 metrów. Aby pojechać z nami na ten obóz musisz
umieć pływać i być w miarę samodzielny. Chętnych prosimy o
wypełnianie ankiety zgłoszeniowej na www.tacysami.org.pl
W tym roku zamierzamy zorganizowac dwa obozy pierwszy dla
niepełnosprawnych ruchowo i niewidomych oraz niedowidzących, drugi
dla niesłyszacych i niedosłyszących.
Z pozdrowieniami Agata Kopeć- Romik
prezes Fundacji
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2010-12-08 19:29
A jaki koszt?
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2010-12-15 09:41
ok 350 zł
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-15 12:07
Co jest w tym koszcie?
Nadrzędny Autor alus Dodany 2010-12-16 10:20
Za tą cene fundacja zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie, korzystanie z basenu, wykwalifikowaną kadrę, oraz sprzęt nurkowy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Obóz nurkowy (13626 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill