www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / daltonista- szansa na stopień niepełnosprawności?? (14008 - wyświetleń)
- Autor piti_1 Dodany 2010-01-25 01:50
witam, mam pytanie jak w temacie, jestem daltonistą. Mam szanse aby orzeczenie o mojej "niepełnosprawności" wypadło pozytywnie? Nie pytałbym sie o to lecz zamierzam otworzyć własną firme, z PUP mam szanse na maks 18 tys a z stopniem niepełnosprawności do 46 tys. I nie ukrywam że b. mi zależy na tej działalności, byłoby to jedno z moich marzeń :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-01-25 05:50
To otwieraj,a nie pytaj.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-25 09:40
niedlugo lysiejace osoby tez beda chcialy miec orzeczenie  o niepelnosprawnosci, uwazam ze to jest lekka przesada szukac korzysci majatkowych w inwalidztwie, masz sile fizyczna zeby sobie zarobic pieniadze a nie zabierac je naprawde potrzebujacym
Nadrzędny - Autor piti_1 Dodany 2010-01-25 13:15
gocha, jak ktoś jest potrzebującym i chce otworzyc własną firme to niech pisze podania, przecież to nie bedzie walka o jedną sume tylko komu przyznaja a komu nie, jezeli mi przyznaja to zapewniam Cie że żaden niepełnosprawny na tym nie straci...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-25 13:23
popieram goche daltonizm  to nie choroba i nie żeruj na niepełnosprawnych bo możesz kiedyś tego  pożałować
Nadrzędny - Autor piti_1 Dodany 2010-01-25 13:40
czy ja wiem czy nie choroba?? przez daltonizm "prawnie" nie można wykonywać około 150 zawodów wiec wiesz.. nie rozumiecie, ja nie chce zerować, nie wymyśliłem sobie daltonizmu, jestem na to chory i tyle. skoro moge coś wyciągnąć z państwa dzieki temu to czemu nie spróbować?? żerowałbym gdybym sobie to wymyślił a przeciez tak nie jest.. przez kogoś przemawia tu zazdrość??
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-25 13:47
twój problem że nie umiesz zielonego od białego odróżnić trzeba było w przeszkolu się uczyć kolorków
Nadrzędny - Autor piti_1 Dodany 2010-01-25 14:10
tą wypowiedzią pokazałaś że nie jesteś na tyle powazna aby z Tobą rozmawiać :-) takze dobranoc...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-25 14:11
teraz jest dzień jakby co
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-25 13:50
nie no  :-) daltonizm to jest choroba ale uwazam ze niena tylepowazna zeby miec orzeczona niepelnosprawnosc
Nadrzędny - Autor piti_1 Dodany 2010-01-25 14:10
no ok ale nie o to pytałem, zchodzimy z tematu :-)
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-25 14:12
no jak nie o to skoro pytales czy mozesz miec orzeczona niepelnosprawnosc :-) juz  sie pogubiles  :-)
Nadrzędny - Autor piti_1 Dodany 2010-01-25 14:51
racja :D pogubiłem sie :D dziekuje za odp :-)
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2010-01-25 22:09
Dyskutujesz z trywialnością i zazdrością.
Złóż wniosek do PEFRON-u jak naj szybciej i zobaczysz co Ci powiedzą orzekający lekarze. To dla Ciebie wielka szansa więc dlaczego nie wykorzystać. Przecież niepełonsprawność orzekają po to, aby ludziom pomagać tak jak sobie tego życzą, jedni chcą kulę,wózek, a inni stanowisko do pracy dla niepełnosprawnego. Zapytaj się jaki stopień niepełonsprawnośći jest potrzebny w PUP, aby uzyskać ewentualnie tą większą dotację,bo może to być obwarowane. A przy daltoniżmie nie liczyłabym na większy jak nieznaczny stopień-może się mylę.Bądż pełen optymizmu i życzę Ci, aby się wszystko pomyślnie rozwiązało.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-26 09:41

>>>nieznaczny stopień<<


nie ma takiego, jest lekki
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-25 09:57

> Mam szanse aby orzeczenie o mojej "niepełnosprawności" wypadło pozytywnie?


Moja standardowa odpowiedź na to pytanie: prawdopodobnie wie to tylko orzecznik. Ale pamiętaj, że orzeczenie nie jest tylko podkładką pod dofinansowania - to dokument, który będzie Cię obowiązywał. Być może także do rzeczy, które już Ci mniej odpowiadają (gdybyś np. potem przeszedł z własnej DG ponownie na etat).

Pozdrawiam,
PS. Nie jestem specjalistą
Nadrzędny - Autor piti_1 Dodany 2010-01-25 13:16
zdaje sobie z tego sprawe, przeciez nie chce naciągać, ściemniać itp. :-) dziekować
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-01-25 15:34
Do piti 1.Jak to jest.Jesteś osobą dorosłą.Dotychczas funkcjonowałeś.A teraz jak poczułeś forsę ,to chcesz odrazu być osobą niepełnosprawną?......Nie wywołuj "wilka z lasu" bo jeszcze może będziesz zdrowia szukał, czego nie życzę i pozdrawiam. eligiusz
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-26 18:13
piti_1 , weź pod uwagę, że bardzo wielu z obecnych tutaj osób problem tego że się nie rozróżnia kolorów nie wydaje się kolosalnie istotny dla zdrowia (w porównaniu np. do bycia na wózku), a motywacja per wyrobię sobie papiery bo jest za to kasa... brzmi trochę niepoważnie (nawet gdy jest zupełnie szczera :-)). Nie dziw się zatem, że ludzie tak właśnie reagują jak reagują Musisz się także z takimi reakcjami liczyć.

PS. To nie jest kwestia tego czy chcesz ściemniać i oszukiwać - orzeczenie jest po prostu dokumentem o skutkach prawnych. To znaczy, że osoba, która jeszcze wczoraj nie miała orzeczenia, a dziś je ma, miała inne prawa i obowiązki. I taka zmiana będzie dotyczyła także Ciebie. W konsekwencji może się okazać (chociaż nie musi), że przy Twoim schorzeniu lepiej być np. prawnie "zdrowym". W każdym razie, składając wniosek dokładnie to przemyśl.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-26 19:38
Pies też nie rozróżnia kolorów,ale rozróżnia więcej odcieni szarości niż człowiek kolorów.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 19:40
trzeba mu dać grupe:)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-01-27 11:58
Szanowny Panie
Jeśli uzna Pan, że to schorzenie utrudnia Panu funkcjonowanie, wówczas może Pan oczywiście poprosić lekarza o skierowanie na komisję lekarską. Komisja zbada dokumentację medyczną i przeprowadzi wywiad. NA tej podstawie podejmie decyzję o tym czy zaliczyć Pana do jednego z trzech stopni niepełnosprawności
Nadrzędny Autor Mori Dodany 2015-11-03 18:31
Minęło tych parę lat, może ktoś coś wie na ten temat? Podobnie jak twórcę tematu przed laty też mnie interesuje sprawa. Nie chcę kasy na własny biznes (miałem kilka pomysłów ale po zbadaniu rynku - niewypały) i jedyne co chcę, to żeby pracodawca mniejszy haracz za mnie odprowadzał, co zwiększyłoby mi szansę na zatrudnienie :p

Obecnie mam ten problem, że mając błędne pojęcie o mojej wadzie wzroku wpakowałem się w edukację, z której praktycznie nic nie mam - jedyny aspekt w niej, w jakim mógłbym szukać pracy wymaga ode mnie rozpoznawania kolorów (dopiero pod koniec studiów zorientowałem się na czym polega mój problem :/ )
Tak czy inaczej, problem lekko zbił mnie z nóg. Mogę próbować przemilczeć go i próbować w pewnych branżach, póki pracodawca się nie skapnie, że może zarówno ze mną gadać o kolorystyce jak i o balecie, lub szukać roboty z byle czym, region jednak mam paskudny i szukają tu tylko studentów do 26 roku życia i osób z orzeczeniem :P
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / daltonista- szansa na stopień niepełnosprawności?? (14008 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill