www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / NFZ zamyka drogę niepełnosprawnym do poprawy zdrowia (6947 - wyświetleń)
- Autor Christine Dodany 2006-12-04 16:05
Tyle się mówi o pomocy niepełnosprawnym, rząd odbiera za to nagrody... a tu, z powodu decyzji NFZ zamyka się Ośrodek Rehabilitacyjno-Społeczny, w Warszawie, przy ul. Korczyńskiej 10. Ośrodek jest doskonałym miejscem, w którym osoby niepełnosprawne z całej Polski, mogły liczyć na rehabilitację i pomoc psychologiczną. Osobiście uważam (i nie jest to tylko moja opinia), że jest to wielka krzywda dla osób, które liczyły na pomoc i od przyszłego roku już nie będą mogły korzystać z tego ośrodka. Wielu uczestników, zapisanych na turnusy, na przyszły rok, w ostatnich dniach dowiedziało się, że już nie będą mogły przyjechać, aby podreperować swoje zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne... Powiem szczerze, że bardzo mnie zadziwia decyzja NFZ. Biorąc pod uwagę problemy z uzyskaniem rehabilitacji, wielogodzinne kolejki do zapisu i wielomiesięczne oczekiwanie na rozpoczęcie usprawniania osób niepełnosprawnych - NFZ zamyka tak dobry ośrodek, który pomagał bardzo wielu potrzebującym. W takim razie, gdzie się podziały fundusze z Unii Europejskiej, przeznaczone na rzecz osób niepełnosprawnych? Czyżby zostały rozdysponowane w niewidzialny sposób?
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-15 12:25 Zmieniony 2013-02-15 12:29
Odnalazłem ten wpis celowo, dlatego że ma związek z:

WYCIĄG Z KONSTYTUCJI RP 1997r. - wprowadzona w czasie już demokratycznej Polski

Art. 18.
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Art. 68.
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2.Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

TRYBUNAŁ STANU
Art. 198.
1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem, oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.
2. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art. 107.


Dlaczego nie przestrzegana jest Konstytucja RP?
Dlaczego utrudniono dostęp do: "szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku"? m.in. wprowadzając obecne systemy odpłatności; m.in.przez poniżającą rewaloryzację rent i emerytur; m.in. przez wprowadzenie ustaw E.Kopacz nałożonych odgórnie zarówno na pacjenta i na osoby pracujące zawodowo w placówkach Służby Zdrowia
Według zapisu zostały złamane zapisy Konstytucji RP, dlaczego nie zajął się tą sytuacją Trybunał Stanu?

Zapis Konstytucji mówi jasno i czytelnie :
- RP skutecznie chroni zdrowie obywateli;
- dostęp jest powszechny;
- gwarantuje równy dostęp do systemu każdemu obywatelowi,  niezależnie od sytuacji materialnej, bez podziału na lepszy i gorszy dostęp do placówek medycznych i możliwości wykupienia leków

_____________
Wpisu dokonuję w:
- dział kawiarenka - Nocne rozmyślania
- Bariery architektoniczne i nie tyko (dla tych którzy nie czytają  wpisów  kawiarenki)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-02-15 13:19
no nie wiem jak to jest, jak byłam w ciąży w każdej rejestracji żądano ode mnie dowodu ubezpieczenia nawet jak się źle czułam to jeszcze mnie popędzano, u pediatry też pada takie pytanie, wyjątek stanowi CZD gdzie ważaniejszy jest pacjent a formalności to czasem są załatwiane tylko raz mnie poproszono o potwierdzenie ubezpieczenia, jako osoba niepełnosprawna też jestem proszona o dokument potwierdzający ubezpieczenia ale może dletego że nie mam z ZUS tylko z orzecznictwa, ale faktem jest że konstytucja jest łamana
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-15 14:15
Chromy, rzec jasna, że w Polsce jest moda na zdrowych, bogatych, nie zależnych i stosunkowo młodych... To tak zwana polska selekcja eugeniczna mająca na celu, wytępienie biedy kosztem życia innych...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / NFZ zamyka drogę niepełnosprawnym do poprawy zdrowia (6947 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill