www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Gdzie jedziecie na turnus rehabilitacyjny? (50251 - wyświetleń)
- Autor Thule Dodany 2007-02-10 20:28
Pytanie w temacie:)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-02-12 18:33
Nie jedziemy, ponieważ tzw. turnusy rehabilitacyjne to forma archaiczna, prawie nic (poza aspektem nawiązywania kontaktów) nie wnosząca do naszego życia. Sens ma wyłącznie udział w obozach "na zadany temat", wyspecjalizowanych, z ciekawym programem. Takie prawie się nie odbywają w ośrodkach z listy PFRON-u, niestety. I czas, aby tę instytucję zamknąć, dając możliwość organizacjom przejęcia ich roli. Każda masówka dochodzi do mementu, kiedy potrzebna jest rewolucja.
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2007-02-12 22:11
Wiesz, mam takie samo odczucie jak Ty, Bluengel !! Choć spotkałam w swoim krótkim życiu czasami dobrych rehsbilitantow, ale w 100% zgadzam sie z Twoim punktem widzenia.
Nadrzędny - Autor januszl Dodany 2007-02-15 22:50
Witam serdecznie ! Jestem pierwszy raz na Forum. Na turnusie rehabilitacyjnym byłem tylko jeden raz i chyba już nie będę. Inaczej to sobie wyobrażałem, ogólnie byłem bardzo zawiedziony. Jedyna korzyść, to poznanie kilku ciekawych ludzi. A gdyby nie te znajomości, to taki turnus
zostawiłby tylko przykre wrażenie. Dlatego ja więcej nie jadę !
januszl
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-02-16 20:02
Co prawy turnusy w "Nueronie" i "Zabajce" są drogie, ale na fachowość kadry można zawsze liczyć.
Nadrzędny - Autor Kasia DM Dodany 2007-02-19 22:45
Turnusy rehabilitacyjne... mam mieszane uczucia w każdym razie turnusy w ciechocinku w sajgonie są super. Dla nie wtajemniczonych centrum niezalażnego życia ul. wojska polskiego 17
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2007-02-20 18:31
Dla nie wtajemniczonych: turnusy w Centrum Niezależnego Życia to mit z przed ok. 5 lat i przeszłość. Ani to turnusy, ani niezależne życie... Mieli kiedyś pomysł, który ich przerósł i kompletnie nie wykorzystali doskonałych możliwości... Albo inaczej - wykorzystali, i dali sobie spokój. Skłóceni właściciele-prowadzący, koszmarne warunki, od zawsze ten sam ubogi program, próby wmawiania wszystkim, że są bohaterami... Brrr. I wiem, co mówię, bo jeździłam, aż mi się ulało. Beznadzieja. Po prostu nie warto.
Nadrzędny Autor zanikowiec Dodany 2007-02-20 23:06
hmm... ja bylem tam jakies 7 lattem albo 9 jeszcze w starym budynku nowy dopiero powstawal ... ale fakt bylo super
Nadrzędny - Autor hala Dodany 2007-02-20 19:38
Ja również mam takie odczucie tylko raz zkorzystałam z takiego turnusu i nie moge pozbyc sie niesmaku
i zawiedzionych oczekiwań.
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-25 20:32
uważam że trzeba z turnusów korzystać bo zawsze to zmiana powietrza,otoczenia a i zarazem poprawa zdrowia
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-01-27 07:57
raczej sie mylisz. popieram przedmówców, turnusy sa nieoplacalne i nic ciekawego na nich nie ma. A rehabillitacja tam to tez zenada. rozpatruje wyjazd na wczasy za granice.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 13:17
rób jak uważasz ja z turnusów nie zrezygnuje zawsze to odskocznia od codzienności  możliwość podreperowania zdrowia
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-27 15:52
Do rafallbn1981-Do jakiego kraju pojedziesz za 700 zł i jakie tam będą zabiegi. Widzę ,że nie masz rozeznania.Takie są piękne ośrodki rehabilitacyjne w naszym kraju.Zajrzyj porządnie w internet,to oczy Ci się otworzą.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-01-27 15:58
za 700 zl? to jaki to turnus, gdy wszedzie cena tutrnusu to 1500 zl za 1 osobe? czyli 3000 zl za 2 osoby, odjac dofinansowanie 1300 to 1700 zl z wlasnej kieszeni + dojazd + jakies tam piwko itd to 3000 zl na czysto z kieszenie, i dolicz dofinansowanie 4500 zl!!! to za te cene mam 2 tyg pobyt nad morzem w hotelu w Bułgarii i pogoda piekna.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 16:19
2 lata temu dopłacałam do turnusu 200 zł chyba albo i mniej dojazdu nie licze bo wiozła mnie rodzinka  byłam zadowolona a kieszonkowego za dużo nie wydałam było  fajnie
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-01-27 16:24
no ale pewnie bylas sama? i gdzie bylas i w jakim okresie? jezdzisz na wozku?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 16:26
w głogowie o ile pamiętam był to chyba czerwiec poruszam się samodzielnie byłam sama
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-01-27 17:05
hahahaha proponuje pojedz gdzies indziej i zaplac za kogos. to zobaczysz ile co kosztuje.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 17:24
tak się składa że próbowałam tak zrobić ale każdy ma swoje życie i za bardzo to nie wychodzi a nawet jakby mogli jechać ze mną to i tak by na ten układ nie poszli bo twierdzą że to że jadą ze mną nie oznacza że mam im pokrywać koszty
jezdże sama a jak sobie z czymś nie radze prosze o pomoc kogoś na miejscu
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-27 17:40
Wtrącając się między was: są osoby niesamodzielne, które nie dadzą rady pojechać same. Mają zatem większe koszta (gdyby ktoś sam też chciał się rehabilitować, być może powinien partycypować w kosztach, ale jeżeli opiekun sam nie potrzebuje leczenia, to przyzwoitość nakazuje zapłacić za niego) i większe wymagania - nie dziwi mnie, że między innymi one (choć nie tylko) oceniają sanatoria negatywnie.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 17:46
zgadza się wypadałoby ale co zrobić gdy opiekun na takie rozwiązanie się nie godzi?
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-01-27 18:24
dokladnie. ja zawsze place za kogos, bo sam se nie poradze fizycznie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 18:29
tak czy inaczej wszędzie płacić trzeba
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-01-27 18:33
Czy był ktos w sanatorium oo Bonifratów w Piaskach,jak tam jest????
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 18:35
niestety nie byłam ale może zaraz coś znajde w internecie
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-01-27 18:48
dzięki Basiu:),a moze ktos tam był,jakie sa warunki rzeczywiscie nie tylko w folderze.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 18:53
poszukaj w zakładce opinie o sanatoriach ale nie kojarze by ktoś opisywał
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-27 19:29
W ubiegłym roku byłem tam dwa razy.Maj i wrzesień.Polecam .Dwa tygodnie ,zabiegi rehabilitacyjne.Właścicielka w ramach opłaty funduje przejażdżkę statkiem,wyjście na basen z wodą morską.Zwiedzanie Darłowa z przewodnikiem /przewóz autokarem/ .Dobre jedzenie 3 x    czyste i ładne pokoje z łazienkami.Nie dla wózkowiczów/ piętro........Centrum Darłówka zachodniego,200m do plaży.cena około 900,-
http://www.afr.pl/show553.html
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 20:19
fajna strona tylko nie dla mnie bo nie ma mojego schorzenia  :-(
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-01-27 21:43
nigdy nie wydałam na turnus 3000 jak tu piszecie.. Jechałam co prawda do najtańszych miejsc SERPELICE ośrodek RELAX , Albo OKUNINKA. Tam jest trochę drożej 1300 w sezonie ale jeżdżą osoby na wózkach elektrycznych bez opiekuna i są w stanie sobie poradzić, przystosowanie fajne zależnie od potrzeb. dzwoni się i mówi w jakim się jest stanie fizycznym.
Zabiegów na turnusach z PFRON rzeczywiście jest mało bo 2 ale jeśli pójdziesz sobie na salę do cwiczeń, sprzęt będzie wolny i fajny rehabilitant/ka no to cię nie wyrzuci .
Ja zawsze jeździłam sama czy na Wózku czy teraz o kulach w dalsze miejsca. np z wielu miejsc do iwonicza albo nad morze do znanych ośrodków jest bezpośredni doijazd autobusem i choć łatwo nie było to na pewno dużo taniej.
Nigdy mi nikt nic nie dokładał do turnusu, cały rok zbierałam z renty, teraz pracuję to będzie mi łatwiej.

Teraz pojadę samochodem bo  mam zamiar jechać z Wiktorią, więc z chorym dzieckiem trzeba samochodem.
Poza tym taka rada pytajcie jak dzwonicie do ośrodka w którym macie turnus czy jest ktoś na liście gości z waszego regionu. Może by tak składka na paliwo, zawsze to mniej. Mnie się kiedyś tak udało wrócić z ciechocinka.
Znam tsakie osoby które brały opiekuna bo fakrtycznie go potrzebowały a znam też takie, które świetnie dałyby sobie radę same tylko ci opiekunowie( najczęściej rodzice) nie pozwalają im być samodzielnymi..
Na każdym turnusie wśród takich nadopiekuńczych rodziców wywoływałam zdziwienie, że jak to ja na wózku i jeszcze umiem pranie zrobić
....a łyżka na to niemożliwe:)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-28 00:34

> Znam tsakie osoby które brały opiekuna bo faktycznie go potrzebowały a znam też takie, które świetnie dałyby sobie radę same tylko ci opiekunowie( najczęściej rodzice) nie pozwalają im być samodzielnymi..


Jak zawsze są i jedni i drudzy. Przy czym, na ile mi oceniać z bardzo krótkich postów na tym forum także są (czytają lub piszą) osoby, które mogą sobie nie poradzić. A wtedy być może w tańszym ośrodku (za 1300 zł) nie wydadzą wprawdzie 3000 ale jednak nadal dużo jak na trzy zabiegi dla siebie, bo 2600. Podobnie, osoby które żadną miarą nie byłyby samodzielnie, widywałam na wielu wyjazdach - dlatego, chociaż mam inne doświadczenia, trochę "rozumiem" temat.

A nadopiekuńczych rodziców tych osób, które rzeczywiście mają szanse na samodzielność, w ogóle dużo rzeczy czasem zaskakuje. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-28 12:52
zawsze powtarzam że nadopiekuńczość jest gorsza od faszyzmu
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-03-06 15:50
dość śmiałe porównanie
Nadrzędny Autor elwirka233 Dodany 2010-03-06 15:42
WITAM:)
SZUKAM FAJNEGO NIEDROGIEGO TURNUSU NAD MORZEM O CHOROBACH UKŁADU KRĄŻENIA I CUKRZYCA.MOŻE KTOŚ ZNA TAKIE??
Nadrzędny - Autor zazdzierz Dodany 2010-04-08 11:22
Witam,
chciałabym polecić  Ośrodek Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 DĘBÓW” w Zaździerzu, który proponuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze schorzeniami neurologicznymi, a zwłaszcza MPD Ośrodek wyposażony jest w nowy specjalistyczny sprzęt i utworzony został pod kierunkiem rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy zgłaszali wszelkie potrzeby i doradzali w zakupie sprzętu oraz w zatrudnieniu personelu.
Ośrodek posiada nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny (Terapii Master z łodzią przygód, tor do nauki chodu, urządzenia do czynnej pionizacji, Hippo Trainer-symulator jazdy konnej, kabiny UGUL, „SŁONECZKO”, gabinet NDT Bobath i kompletnie wyposażony gabinet do integracji sensorycznej, ponadto codzienne zajęcia terapii zajęciowej, pedagogiczne i logopedyczne. Indywidualne zajęcia kinezyterapii trwają 1 godzinę dziennie, oprócz tego terapia ręki, zajęcia na basenie.

Tel.24 264 13 29
Mail: zazdzierz@wp.pl

Posiadają wolne miejsca od 19 kwietnia w promocyjnej cenie ponieważ Ośrodek dopiero rozpoczyna swoją działalność.
Nadrzędny - Autor AniaG Dodany 2014-07-12 16:10 Zmieniony 2014-07-12 16:13
Widzę, że narzekacie na turnusy rehabilitacyjne. Myślę, że doszło do nieporozumienia.

Przede wszystkim trzeba zrozumieć jedną rzecz. Turnus turnusowi nie równy. Turnus rehabilitacyjny to tylko nazwa, a pod nią kryje się wiele aspektów. W jednym ośrodku oznacza np. odpoczynek i relaks, miłe spędzenie, a w innym intensywną terapię, mającą usprawnić ciężko chore, niepełnosprawne dzieci np. z MPDz oraz dorosłych np. po wylewach, czy udarze.

Trzeba umieć rozróżniać te dwa rodzaje turnusów, bo rodzą się nieporozumienia. Taki "turnusik", gdzie jedzie się odpocząć, to jakieś 2-3 tyś. zł. Nie dziwię się poprzednikom, którzy pisali, że wolą jechać do Bułgarii na plażę za tą kwotę. Widocznie nie potrzebują specjalistycznej pomocy, jaką daje drugi rodzaj turnusu rehabilitacyjnego. Ceny też są zupełnie inne, bo oferują nie odpoczynek, a ogromne doświadczenie lekarzy i rehabilitantów w terapii różnymi technikami czy to ndt, pnf itd, oraz charakteryzują się wysoką skutecznością terapii, bo na niej są skoncentrowane. Takie turnusy kosztują nawet 10 tyś. za 4 tygodnie!

Pytanie jest czego się potrzebuje. To tak jakby ktoś do jednego worka wrzucał każdy samochód. Nie ważne, czy terenowy, czy sportowy, ważne, że samochód. Wybierając się sportowym w teren daleko nie zajedziemy. To chyba zrozumiałe...

p.s. już w innym poście polecałam ośrodek rehabilitacyjny i powtórzę to tutaj. Warto udać się do Centrum Norman w Koszalinie www.normanrehabilitation.com Bardzo profesjonalna rehabilitacja. Byłam tam z moim dzieckiem z MPDz. Postępy ogromne, aż łzy w oczach z radości.
Nadrzędny Autor rifun Dodany 2014-08-06 16:25
tutaj sa info o tym gdzie mozna udac sie na wlasna reke:http://www.turystyka-na-wozku.niepelnosprawnosc.com.pl
Nadrzędny - Autor iwonaochel Dodany 2016-04-20 16:18 Zmieniony 2016-04-20 16:23
Przyjechałam do Centrum Norman z mężem, który doznał niedokrwiennego udaru mózgu. W tę sobotę po 4 tygodniowym turnusie wyjeżdżam niesamowicie szczęśliwa. Zmieniło się prawie wszystko, bo mój mąż, który nie chodził w ogóle, dzisiaj nie tylko chodzi o własnych siłach, ale też ma wiarę w to, że może być lepiej, że jest szansa i nadzieja. Ta wiara, którą otrzymaliśmy od fizjoterapeutów z ośrodka Norman, pozwala nam myśleć o tym, że niedługo może być prawie jak kiedyś, zwłaszcza, że mąż jest dopiero 2 lata na emeryturze :-(

Przede wszystkim jestem pod ogromnym wrażeniem pracy fizjoterapeutów i serca, które wkładają w zajęcia z Pacjentem. Wyjeżdzamy z myślą o tym, że już na jesień wrócimy na kolejny turnus. Jeżeli ktoś będzie miał pytania związane z rehabilitacją w tym ośrodku to pozostaję do dyspozycji pod adresem email: iwona.ochel@o2.pl
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-04-20 22:04
Ja jadę w maju na turnus do Wenecji:)
Nadrzędny Autor 1997Kaja Dodany 2016-04-21 15:44
Też nie jade...nie ma sensu. Nie wiem czy to mi może pomóc.
Nadrzędny Autor Pomocna dłoń Dodany 2016-04-25 17:23
Na turnus świąteczny do Krynicy Morskiej. Już nie mogę się doczekać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Gdzie jedziecie na turnus rehabilitacyjny? (50251 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill