www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwolnienie lekarskie!!! (3906 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2010-02-09 19:05
Pracuje  w zakladzie pracy chronionej(MIKROTECH). niedługo mam planowany zabieg muszę iśc do szpitala a potem na rehabilitację na minimum 3 tygodnie. nie chciałabym brać tak długiego zwolnienia lekarskiego bo obawiam się, ze nie przedłużą mi umowy. urlopu mam za mało( krótki staż pracy). Moje pytanie brzmi czy mogę wziąc np tydzień lub 2 urlopu wypoczynkowego a 4-5 dni zwolnienia lekarskiego. CZy lekaż musi mi wystawic zwolnienie za cały okres pobytu w szpitalu?

Będę wdzięczna za odpowiedź
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2010-02-09 22:08
To jest straszne, że pracownik boi się chorobowego, które mu się prawnie należy. Wiadomo, że ZPCH to i pracownicy są z uszczerbkami zdrowia (niepełnosprawni)i będą prawdopodobnie korzystać ze zwolnień lekarskich celem ratowania zdrowia. Najlepiej porozmawiaj o tym z szefem to on sie wypowie jak widzi Twoją absencję,czy urlop? czy chorobowe? Lekarz da Ci tyle chorobowego ile będziesz chciała od-do. Niekoniecznie za cały okres leczenia.
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-02-10 07:02
to nie jest tak że się boję . po prostu nie chciałabym wyjść na nie rzetelnego pracownika . Mam 20 dni urlopu wypoczynkowego i 10 rehabilitacyjnego. czyli dość dużo tyle tylko że konieczny jest jeszcze potem turnus a ten rehabilitacyjny mogę wziaść od października dopiero. gdyby teraz byłoby ok
Właśnie dlatego dobrze by było gdyby być na zwolnieniu np tydzień a nie 3 tyg.
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2010-02-10 21:14
To dobrze, że jest inaczej jak myślałam, takie miałam odczucie.Zawsze możesz powiedzieć lekarzowi, że masz urlop, a o zwolnienie prosisz póżniej.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-02-12 09:53

>>CZy lekaż musi mi wystawic zwolnienie za cały okres pobytu w szpitalu?<<<<


Prawnie  lekarz nie musi ci wystawiać L-4  jak sobie tego nie życzysz..
Ale jak wystawia l-4 to prawnie musi wystawić za okres  leczenia . bo tak pisałby nieprawdę..
Zarówno  urlop jak i chorobowe wypłaci ci pracodawca..
Ja bym jednak porozmawiał z pracodawca  i bym oddal zwolnienie lekarskie.. a urlop zachowała na rzeczywisty wypoczynek
Nadrzędny Autor kliptuś Dodany 2010-02-12 14:35
Ja też bym tak zrobiła jak sugeruje godunow. Urlop nigdy nie przepadnie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwolnienie lekarskie!!! (3906 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill