www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / JESTEM MAMĄ CELINKI DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA (5414 - wyświetleń)
- Autor PYZUNIA129 Dodany 2006-11-09 14:08
JESTEM MAMĄ WSPANIAŁEGO DZIECKA KTÓRE PRZEWRÓCIŁO MÓJ SWIAT DO GÓRY NOGAMI MYŚLĘ ŻE STEREOTYP ODZIECIACH SPECJALNEJ TROSKI JEST ZBYT WYOLBRZYMIONY . JEŚLI JEST KTOŚ KTO CHCIAŁBY PODZIELIĆ SIĘ SWOIMI OBSERWACJAMI I NIE TYLKO ZAPRASZAM
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2006-12-02 18:36
Witam.
Na początku słowo o mnie.
    Jestem niepełnosprawna fizycznie, studiuje, pomimo swojej niepełnosprawności udzielam się w akcjach, które wyktaczają poza program moich studiów. Wiem, miałam styczność z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, i tu sytuacja wygląda róznie. Wiadomo, każda niepełnosprawność nawet w obrebie jednej zdiagnozowanego schorzennia jest indywidualna. Polecam książkę pt: "Cela" Bardzo mądra (moim zdaniem).
Od siebie mogę dodać jedynym skutecznym antidotum na przełamywanie stereotypów jest działanie. Napewno konstruktywne.
Pozdrawiam
  Ps. Życie jest piękne!!
Nadrzędny Autor PYZUNIA129 Dodany 2006-12-07 22:39
CZESC !!DZIEKUJE ZA POSTA !!BARDZO SIE CIESZE ZE MOGE PODZIELIC SIE SWOIMI OBSERWACJAMI Z INNYMI LUDZMI BORYKAJĄCYMI SIE Z PROBLEMAMI NIEPEŁNOSPRAWNOSCI. SWIAT OSÓB SPECJALNEJ TROSKI BYŁ MI BARDZO DALEKI MIMO ZE W RODZINIE BYŁY TAKIE OSOBY ALE CZŁOWIEK ZROZUMIE POTRZEBY DRUGIEGO CZŁOWIEKA DOPIERO GDY GO TEN PROBLEM DOTYCZY. MOJE ŻYCIE CELINKA ZMIENIŁA Z CHWILĄ PRZYJSCIA NA SWIAT I ROBI TO NADAL RAZ JEST LEPIEJA RAZ GORZEJ, ZALERZ OD SYTUACJI JA STARAM SIE TRAKTOWAĆ JA NORMALNIE I WYMAGAM TEGO OD INNYCH. POZDRAWIAM
Nadrzędny Autor KAKA Dodany 2006-12-07 21:33
hej mamuśka !! i Celinka ile masz lat ?ja mam naimię Kaśka i jestem mamą 6 latka  SUPER CHłOPAK POMIMO TO żE JEST TAKI A NIE INNY ALE KOCHAM GO ZA TO CHYBA DWA RAZY MOCNIEJ PA POZDRAWIAM TRZYMAJCIE SIę
Nadrzędny - Autor Mama Julci Dodany 2007-01-15 21:27
WITAM ciesze się ze mogę dołączyc na forum do ludzi którzy mają podobne problemy.Jestem mamą dwuletniej Julci.Ma Zespół Downa. Jes              t najsłodsza.Wszystko co robi lub probuje zrobićnas cieszy.Julia ma rodzeństwo,sześcioro.Wszyscy ją kochamy.jest naszym skarbem.nauczyła mnie walki.Dzięki niej wiem co to jest chęć zycia.Jest bardzo uparta i silna.Nie wyobrażam sobie ani jednej sekundy bez niej.Na początku było ciężko.Walczyła 4 miesiące o zycie i wygrała.Napewno dużo ją jeszcze czeka ale przetrwamy to razem
Nadrzędny - Autor PYZUNIA129 Dodany 2007-01-17 20:27
JESLI MOGE SPYTAC ILE MAJĄ TWOJE DZIECI LAT JA MAM  TRZY CÓRKI MARTYNKE -13 PAULINKE-10 I CELINKE-6 CELINKA BARDZO DUZO SIE OD NICH NAUCZYŁA POZDRAWIAM
Nadrzędny Autor Mama Julci Dodany 2007-01-19 22:21
A i owszem pewnie że jesli to Ciebie nie znudzi to:syn 21-Bartek,Sanda-18,Karolcia-14,Kubuś-10,Kacperek-7,Wiktoria-4 no i Julcia-2.Wszyscy są moją dumą.Nie powiem że nie ma problemów bo bym skłamała.No i dużo pracy ale nie wyobrażam sobie bez nich siebie.Dla nich żyje.a oni są moją podporą.Pozdrowienia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / JESTEM MAMĄ CELINKI DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA (5414 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill