www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / RZAD CHCE ABY BYŁO JAK NAJMNIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH (18892 - wyświetleń)
- Autor 123456 Dodany 2010-03-03 11:47
Lecz nie bardzo wie jak temu zapobiec No już chyba wiadomo o olimpiadzie wszystko ci co się godzą aby państwo zamiast na leczenie dawało na sport niech dalej kibicują rządowi bo to już euro blisko i widzimy gdzie to wszystko idzie w jakim kierunku powiedzmy była ciężka zima drogi pogryzł lud jak będzie gorsza w 2011 tez będzie dobrze morze być mokre lato to dla budownictwa jeszcze gorzej a autostrady to już niema mowy a miało być tak pięknie a tu niektórzy goście grają w piłkę i strzelają gole Węgrom a niektórzy w golfa i obrażają swoja ojczyznę niesłusznie z reszta bo polska nie jest dzikim krajem i czas płynie.Popatrzcie państwo jaką przyszłość szykuje nam nasz rząd osoby ciężko chore bez pielęgniarek a osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności całkowicie zdrowe tu zostawiam was samym sobie i czekam co o tym wszystkim myślicie to że się dziś rząd wycofał się z niektórych pomysłów nie znaczy to że parę dni nie zmieni zdania
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 12:20
Mówisz dużo, bronisz Ojczyzny, a wyraz "Polska" zaczynasz z małej litery. Konkretnie, na co rząd ma dawać pieniądze w kontekście osób niepełnosprawnych?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-03 12:24
KURCZE,ROGAL,MAM TO SAMO,CZYTAM TEN POST DRUGI RAZ I NIE WIEM O CO BIEGA 123456?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 12:28
Pewnie o to, żeby niepełnosprawni byli tak silnie zabezpieczni przez rząd finansowo, coby nie mieli ochoty pracować.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-03 12:29
MOZE POCZEKAMY AZ WYJASNI CO MIAŁ NA MYSLI ZAŁOZYCIEL TEGOZ WĄTKU....CHOCIAZ MOZESZ MIEC RACJE,EEE PRZECZYTAM JESZCZE RAZ.:-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-03 12:30
Możliwe,ja też do końca nie jestem w stanie zrozumieć
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-03 12:39
PRZECZYTAŁAM I JUZ Z TEZA TYTUŁU SIE NIE ZGADZAM,BO RZAD SE MOOZE CHCIEC ABY ON BYŁO MNIEJ ALE STATYSTYKI MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE,JEST NAS CORAZ WIECEJ,NIESTETY.
CO DO RESZTY TO CIEZKO POJAC-MIMO SZCZERYCH CHECI O CO CHODZI AUTOROWI-ALE POSZŁAM ROGALOWYMI ŚLADAMI I TAK SOBIE DUMAM,ZE PRZECIEZ JUZ TU NA FORUM ZNAJDZIE SIE ILES TAM OSÓB KTORZY Z CHECIA POSZLIBY DO PRACY NIZ BYC NA NEDZNYM GARNUSZKU PANSTWA.
MOTYWU SPORTOWEGO W TYM TEMACIE NIE POJMUJE.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 12:42
I o to chodzi. Państwo ma dwie role do wypełnienia w stosunku do nas. Po pierwsze zapewnić godziwe środki osobom, które obiektywnie rzecz biorąc pracować nie mogą. Aby było to możliwe, konieczne jest stworzenia prawa zachęcającego do zatrudniania osób niepełnosprawnych (np. przepis o 7h dniu pracy, dłuższy urlop, dłuższa przerwa-to wszystko zmniejsza naszą konkurencyjność na rynku pracy) oraz prowadzić szerokie kampanie informacyjne, że nie jesteśmy gorszymi pracownikami.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-03 13:02
rogalu, a kiedy już by zmienili te przepisy, na które wskazałeś - natychmiast rzesza ON by się odezwała, się się ich zmusza do pracy ponad miarę i że żądają innych warunków pracy, ponieważ nie mają takich fizycznych możliwości jak zdrowi itd. itp. ....
Ja mam umiarkowany, całe życie pracuję na otwartym rynku pracy (pod durnych doświadczeniach na początku z ZPCHrem) i kiedy chcę pradcuję 7 godzin, ale jeśli trzeba to i 10. I ani ja ani pracodawcy nie mieli z tego powodu nigdy kłopotów - chodzi tylko o obopólne porozumienie, zrozumienie realiów i dobrą wolę. A obciach i trudności są przez takich ON, którzy mają krzywy jeden palec u nogi mają wyłącznie roszczenia, ciągle chodzą na zwolnienia i zaniżają normy, bo im się zwyczajnie robić nie chcą (bo przecież są ON i im się należy inaczej). Wszystko jest dla ludzi, dłuższe urlopy i krótszy dzień pracy także - ale trzeba być elastycznym, mądrze pokornym i otwartym nie tylko na zaspokajanie własnych potrzeb (czasami wygórowanych).
Kampanie informacyjne to sobie można w buty włożyć co najwyżej - skoro za nimi nie idzie nic więcej poza faktem, że przy nich pożywi się jakaś agencja reklamowa czy ważny pan prezes. To my sami o sobie najlepiej świadczymy i nikt tego nie zastąpi żadnym durnym billboardem.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-03 13:08
myśle że zmiana przepisów pozwoliłaby wielu on nie tylko na prace ale i na kontakt z ludźmi wiele on siedzi w domu tylko dlatego że nie jest doinformowana jak i gdzie szukać pracy
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-03 13:19
Ale czy możesz wyjaśnić precyzyjnie, jakich to informacji ON brakuje o tym szukaniu pracy????? To działa dokładnie tak samo, jak w przypadku zdrowych bezrobotnych - piszesz, pytasz, proponujesz, chodzisz, szukasz. Nie ma tu żadnej magii w stosunku akurat do ON a dorabianie do tego takiej ideologii powoduje, że przeciętny czytacz ON sobie pomyśli: "Aha, to ja mam jakieś super prawa tylko je przede mną, skubani, ukryli, żebym miał gorzej!" I do czego to doprowadzi? Że będą tkwili dalej w domach i czekali na odkrycie przez nich tych tajemnic, dzięki którym dostaną świętną robotę i górę kasy. Pięknie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 13:24
Nie chodzi o informowanie ON, lecz pracodawców. Ze względu na wykonywaną pracę mam z nimi częsty kontakt i wiem, że są leniwi. I dlatego trzeba im powiedzieć - zatrudniając osobę niepełnosprawną nic nie tracisz, a zyskujesz to, to i to.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 13:09
Mądrze prawisz. Ja też pracuje na otwartym rynku pracy i nie korzystam z żadnych preferencji. Masz rację, że same ON robią nam kłopoty. dlatego nie należy na ślepo rozdawać rent, zasiłków itp. Tylko wtedy gdy będą muasieli to pójdą do pracy. Polityka informacyjna musi być prowadzona, jej forma to już rzecz do dyskusji. A wracając do leniwych ON, nie chcą niech nie pracują, tylko bez narzekania na ZUS, biedę itp.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-03 13:13
są różni ludzie różne powody dla których pracują lub nie i czy tego chcemy czy nie narzekają i będą dalej to robić bo jeszcze się nikt taki nie urodził żeby wszystkim dogodził
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-03 13:15
OJ DUZO JESZCZE W RZECE WODY UPŁYNIE ZANIM TE WSZYSTKIE SPRAWY ULEGNA ZMIANOM,BO TU NIE TYLKO O PRACY DLA ON MOWA,ALE O CAŁEJ POLITYCE PANSTWO-NIEPEŁNOSPRAWNI.I MOZECIE MNIE ZLINCZOWAC ALE SPRAWY ZUS TEZ POWINNY ULEC RADYKALNYM ZMIANOM,ZEBY NIE BYŁO "WYŁUDZONYCH"RENT A TYLKO TAKIE KTORE NA PRAWDE SIE NALEZĄ I NIE JAKIES NEDZNE 500ZŁ....ECH UPRAWIAM TERAZ POLITYKE ZYCZENIOWĄ.:-D
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 13:16
Inna sprawa, że nie wiem jaki trzeba mieć umysł, że mogąc pracować, siedziec na garnuszku Państwa.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-03 13:26
NAWET TAK NIE ZARTUJ ZE NIE ZNASZ TAKICH LUDZI ! WYSTARCZY SIE ROZEJRZEC,LEPIEJ POBIERAC RENTE  I NA LEWO COS UCIUŁAC NIZ ISC DO PRACY NA 7 CZY 8 GODZ.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2010-03-03 13:24
I O TO CHODZI TRZEBA GONIĆ TYCH GOŚCI Z RZĄDU JAK CHCĄ ZABAWY NIECH SIĘ SAMI BAWIĄ ZA SWOJE WYDAJE MI SIĘ ŻE SIĘ ROZUMIEMY POZDROWIENIA
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-03 13:39
komu naprawde zależy by mieć prace chwyta się każdej pisze teraz ogólnie o wszystkich  tylko że bywa tak że niejedna on by poszła do pracy ale nie jest w stanie wykonywać pewnych czynności często jest tak że może i jest praca dla on ale zbyt daleko od miejsca zamieszkania każdy ma inne problemy ze zdrowiem  a co za tym idzie ograniczenia
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2010-03-04 14:25
dzięki
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-03 13:42
barbara33 jest jeszcze inna opcja..... BRAK PRACY DLA ON NAWET W ODLEGŁOŚCI 50KM OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA. A takie regiony w Polsce jeszcze istnieją.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-03 13:44
zgadza się niestety z pracą w naszym kraju jest krucho
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 14:22
Raz jeszcze powtórzę, osoby, które z obiektywnych (odległość, brak miejsc pracy, stan zdrowia) przyczyn pracować nie mogą są niejako rozgrzeszone. Chodzi o rzeszę ludzi, którym pracować się nie chce.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2010-03-04 14:22
o tych którym się nie chce ich sprawa lecz mało takich jest morze wcale
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-03-03 14:27
Pracy to brak nie tylko dla ON. Wielu ON  nie musi szukać pracy dla ON , bo ich niepełnosprawność nie wymaga stworzenia specjalnych warunków. 20 lat pracowałam z ludźmi sprawnymi na normalnym stanowisku pracy. Nieraz było mi trudno, ale nie narzekałam.
W biurach mogą pracować ON i wcale nie trzeba mówić, że to praca dla ON tylko dla każdego z odpowiednim wykształceniem. Praca dla ON powinno się mówić tylko w przypadku kiedy stanowisko pracy musi być odpowiednio przystosowane.
Szukałam kiedyś pracy w punkcie dla ON , a tam propozycja stolarz. Stolarz w normalnym zakładzie i normalne stanowisko czyli chodziło nie o ON tylko o jakieś dotacje. To samo propozycja pracy dla ON (najbardziej mnie bulwersująca) ochroniarz. To są wszystko jakieś niejasne sprawki. Ja mogę pracować w ochronie. I co mam kulą walić złodzieja po głowie czy co? To powinno być uregulowane, aby nie było dotacji do bzdurnych stanowisk pracy, które wcale nie są dla prawdziwych ON. Tacy ON jak ja mogą pracować głową i rękoma bez plakietki na fotelu "pracownik ON" i za mną nie muszą iść dotacje państwa na to stanowisko pracy.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2010-03-04 14:21
i tu się całkowicie zgadzam i właśnie o to chodzi tylko kto to zorganizuje bo rząd chyba nie mówiąc rząd mam na myśli począwszy od sołtysa na wsi a skończywszy na Tusku kto tego nie pojmuje to nic nie pojmuje
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2010-03-04 14:24
o prócz warszawy jest tak wszędzie a dlaczego warszawa no bo stolica
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2010-03-04 14:15
TWOJA WOLA
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2010-03-04 14:32
AMEN,a do którego z twoich postów to jest odpowiedź.?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-04 16:34
Valkiria a do którego postu jest AMEN?

Vivaldi nie można oceniać człowieka po postach.Czasem żal narasta latami i gdzieś musi dać upust jak powódź która co wiosnę nawedza nasz kraj, a rząd o tym nie mysli. Tu w pewnym sensie zgodzę się z 123456 chociaż jego posty są często mało przejrzyste.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-03-04 18:53
amen,jest do postu nade mna.:-)
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2010-03-05 10:27
niech się tak stanie do karzdego
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-03-04 19:00
Ok Dzięki Valkirio
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-03-03 14:25
Może człowieczyna po pijaku tak pisze? Potok słów bez znaków interpunkcyjnych. Trzeba się naprawdę uważnie wczytywać, by coś z tego zrozumieć. Uczcie się języka polskiego, bo niektórzy powinni się wstydzić pisać tutaj cokolwiek.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2010-03-03 14:35
nie wiem za co nauczycielom dawać podwyżki bo tak naprawdę to sami nic nie umieją lepiej przeznaczyć to służbę zdrowia
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-03 14:45
123456 IDZ DO NOWEGO WATKU SWOJEGO TAM ZOSTAWIŁAM MOJ LISCIK DO CIEBIE.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-03 14:59
na lenistwo nie ma lekarstwa
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-03-03 15:37
Tak jest.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-03 15:39
:-)
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2010-03-04 14:16
ja niemowie o lenistwie
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-04 14:49
a o czym
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-03-04 15:07
głowy nie dam,ze on wie o czym.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-04 15:09
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-04 16:36
Dziewczyny to nie zawsze jest tak jak myślimy. A czy wie czy nie wie to już mało ważne. Mnie nie przeszkadza że pisze. Widać czuje potrzebę wylania goryczy tu.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-03-05 09:36
TO NIECH PISZE,NIKT MU NIE BRONI,ALE SKORO PISZE TO CHYBA CHCE ABY KTOS ZABRAŁ GŁOS W JEGO SPRAWIE,A TO JUZ PIERUNSKO TRUDNE,GDY NIE WIADOMO O CO CHODZI AUTOROWI.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2010-03-05 10:25
jak widzisz nie mam goryczy ani w sercu ani w duszy to kto inny ja ma
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-03-05 17:48
Mnie nie chodziło o konkretną gorycz ale nie widzę problemu z tym pisaniem. I tu prawda kto nie chce niech nie czyta.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / RZAD CHCE ABY BYŁO JAK NAJMNIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH (18892 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill