www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / SM- i bez renty --pomózcie ,doradzcie................ (21656 - wyświetleń)
- Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 00:08
Witam MAM 43 LATA . W 2000 r  zachorowałem na SM  posiadam znaczny stopien niep.  stając na komisje ZUS odrzucono mój wniosek brakło 9 m-cy do wymaganego okresu składkowego.
obecnie jako dochód mam zasilek pielęgnacyjny 153zł oraz zasiłek stały 136zł
moja żona pobiera zasiłek dla bezrobotnych oraz rodzinne na dwoje uczacych się dzieci
Błagam pomóżcie czy jest szansa otrzymania renty socjalnej lub jakiegoś zasiłku zblizonego kwotowo do renty???? jestesmy na skraju wyczerpania nerwowego
dzieci chcą rzucic szkołe i podjac prace aby nam pomóc nie możemy do tego dopuścic
kierowniczka MOPS powiedziała że renta socjalna mi się nie nalezy .Co mam robic jestem juzgotowy na wszystko aby odciązyc żonę i dzieci może będzie im lzej ,błagam proszę o pomoc  ............
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-03-02 11:13
Szanowny Panie
Jeśli do wymaganego okresu składkowego brakuje Panu 9 miesięcy, warto rozważyć podjęcie zatrudnienia na taki okres, aby uzupełnić okresy składkowe. Wówczas będzie mógł Pan otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy.
Nadrzędny - Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 13:16
PRACOWAŁEM JAKO KIEROWCA A Z ZAWODU JESTEM PIEKARZEM DZIWNE LECZ LEKARZ MED PRACY NA WNIOSEK PRACODAWCY STWIERDZIŁ ZE NIE MOGĘ PODJAC PRACY JAKO PIEKARZ
MAM NIEDOWŁAD LEWEJ STRONY JESTEM PO TRZECH OSTRYCH RZUTACH CHOROBY I MAM PROBLEMY Z PORUSZANIEM PROSZĘ MI PORADZIC CO MAM ZROBIC
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-02 14:49
Co ci można poradzić ..  Poszukać pracy np. z stróża na pól etatu przez 9 miesięcy i starć sie o rentę.. Brakujących miesięcy raczej nie przeskoczysz..
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-02 14:58
Zus nie odpuści nawet jednego dnia a co dopiero kilka miesięcy
Nadrzędny - Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 15:41
WIEM ŻE ZUS-u nie przeskoczę ale gdzie tylko się zwrócę o pomoc w sprawie pracy to każdy pyta dlaczego o kuli czy wiecie jak wygląda człowiek po rzutach SM??
masakra zwłoka i nieporadny kaleka , po domu chodzę trzymajac się sciany a co dopiero 40 km do pracy bo jest najbliżej
szkoda że trudno jest tak to wszystko ogarnąc ....
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-03-03 00:18
Panie Arkadiuszu, a może tzw. "telepraca"? Nie mogę w tej chwili niczego konkretnego polecić (bo "kręcę się" głownie po specjalistycznych zleceniach dla tłumaczy), ale to rozwiązałoby ewentualnie problem poruszania się i wychodzenia z domu do pracy...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-02 15:45
Arkadiusz wiem jak wygląda człowiek o kuli i wiem jak pozbywa się takiego człowieka. Tu ci dobrze radzą. Byle co byle tylko te 9 m-cy odpracować.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-02 16:23
prosze zapytać o pomoc w pcpr lub opiece społecznej
i nie poddawać się życzę wytrwałości
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-03-02 16:56
ARKADIUSZU, a jaki czas temu wystąpiłeś z wnioskiem o rentę? Pytam, bo może ewentualne podjęcie pracy, jak to już ci sugerowano, pozwoli na uzupełnienie wymaganego okresu. Czy to na pewno chodzi o okresy składkowe, czy ogólnie o okresy ubezpieczeniowe?
W chwili obecnej jest Wam na pewno ciężko, ale trudno coś doradzić.
Skoro znajdujecie się w trudnej sytuacji życiowej związanej z twoją niepełnosprawnością z powodu długotrwałej choroby i jak rozumiem w trudnej sytuacji finansowej, możesz starać się również o zasiłek okresowy i zasiłek celowy specjalny na wydatki związane z niepełnosprawnością. Wiem, że nie jest to rozwiązanie problemu, ale może pomóc w pewnych sprawach.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-02 17:00
Arkadiuszu ,zajrzyj na pywatne wiadomości
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-02 17:48
Podejrzewam że kolega lata pracy ma.. 
Tylko jest wymóg ZUS że w ostatnim 10 leciu musi by przepracowane minimum 5 lat by starać się skutecznie o rentę
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-03-02 18:46
Napisałam:

>Czy to na pewno chodzi o okresy składkowe, czy ogólnie o okresy ubezpieczeniowe?


bo jak wiadomo na te 5 lat stażu w ciągu ostatniego dziesięciolecia, uprawniające do renty składają się zarówno okresy składkowe i nieskładkowe.
Tak więc, gdyby ARKADIUSZ ewentualnie podjął pracę, to czy musiałby ją "bezwzględnie wykonywać", czy w razie niedyspozycji mógłby "pójść na chorobowe"? I w tym celu zadałam pytanie. Zapytałam też kiedy starał się o rentę, bo nie wiadomo, czy kolega już "nie przekroczył" okresu ochronnego.
Trudno jest bowiem radzić, jeśli się nie ma podstawowych informacji.

A co do twojej, godunow, wypowiedzi;

>Tylko jest wymóg ZUS że w ostatnim 10 leciu musi by przepracowane minimum 5 lat by starać się skutecznie o rentę


To nie muszą być lata "przepracowane", bo mogą to być też okresy "nie-pracy" np. okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych, a mogą to być też w 1/3 okresy nieskładkowe, np. "bycie na zasiłku chorobowym".
Nadrzędny - Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 19:48
wniosek o rente złozyłem w 2001 roku i od tamtego czasu wiecznie problemy z tym ze brak pracy i mój stan wtamtym okresie był pierwszy rzut choroby i najgorszy zostawiajac niedowład reki i btak koordynacji ruchowej naturalnie opieka społeczna dysponuje środkami lecz tak jak usłyszłałem brak pieniędzy .
Zasiłek docelowy raz na jakis czas to 30 zł na zakup lekup i teraz na opał 150zł na zimę zasiłek stały który mam to dokładnie 136zł
W ostatnich 10-CIU  latach rak mi wymaganych lat  była szansa dopracowac ale na czarno w piekarni lecz co ja zrobię w takim stanie to nie jest praca za biurkiem moze ktoś jeszcze cos wynajdzie czego bym mógł się złapac jakis przepis lub art na rente socjalna lub wyższy zasiłek
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-02 19:57 Zmieniony 2010-03-02 20:06
o rencie socjalnej  mozesz zapomniec bo nie spelniasz zadnego warunku zeby ja dostac w Twoim przypadku tylko renta z tyt. niezdolnosci do pracy

Renta socjalna przysługuje osobie, która jest pełnoletnia oraz całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:

    * przed ukończeniem 18 roku życia,
    * w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25 roku życia,
    * w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-03-02 20:44
możesz jeszcze wystąpić do urzędu zatrudnienia o odbycie stażu.bądż przygotowania zawodowego,gmina roboty publiczne to można nawet w miejscu zamieszkania.Porozmawiaj z wójtem bądż skieruj do starosty za pośrednictwem urzędu pracy pismo o tego typu zatrudnienie,myślę że przy odrobinie dobrej woli ze strony urzędu możesz znależć te 9 miesięcy trzymaj się  pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 21:56
jasne że mogę biuro pracy nie dysponuje kursami dla niepełnosprawnych , mam iśc do opieki, -- odpowiedzi urzedników
-- ops to nie apteka , nie ma pieniedzy,  ile razy można pomagac przecież są jeszcze inni , ---- odpowiedzi kierownika ops
-- jak jeszcze mozna się upokarzac proszac o pomoc
-- dorobic jesli mogę to na czarno bo kto weżmie kalekę na stałe ??? nawet gdzies zaczęło brakowac znajomych i przyjaciól , a tylu ich było ......
-- kiedy zgłosiłem sie z ogłoszenia - zatrudnimy osobę niepełnosprawną (sprawną ) ze znacznym stopniem , to mnie wysmiano i pani powiedziała że potrzebuja osoby sprawnej ......hm  ze znacznym sprawnej???
Nadrzędny Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 22:11
dodatkowym utrudnieniem jest to ze mieszkam na wsi jest 8 domów  sklep  7km stacja pkp 5km
więc dojazdy nie pdpasuja uwierzcie mi prosze to nie jest tak łatwo nie siedzę przed telewizorem i nie rozkładam rąk--- poprostu czesto ryczę do poduchy z bezradności
wszysko pod górę ......
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-03-02 22:11
jestem w podobnej sytuacji co ty pewnie czytałeś moje posty jednak w tej chwili po rozmowie z dyrektorem urzędu pracy mąż dostanie 6-cio miesięczne przygotowanie zawodowe w miejscu zamieszkania,wiem jak działa ops w tej chwili też zalegam z płatnościami ,spróbuj jednak w urzędzie pracy to nie mają być kursy pytaj o zatrudnienie na konkretny okres , roboty interwencyjne.Nie szukaj daleko tylko w gminie tam gdzie cię znają i wiedzą jaka jest twoja sytuacja.
Nadrzędny - Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 22:27
anno moja gmina jest bardzo mała nie ma zakładów powiat gryfino 25km  miasto Szczecin 48km
Podoba mi sie pojęcie usuwanie barier ON  te bariery są nad przepascia więc po ich usunięciu wiadomo gdzie znajdzie się ON
Usuwanie barier?  a może tworzac taki system  i pomoc ON ze strony rządu , to my jestesmy tymi barierami ??? usunac?? hm ciekawe podejscie z bezradnosci sami sie wykończą...
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-03-02 22:42
jeśli masz rodzinę i dzieci to musisz szukać do skutku wyjscia z beznadziejnych sytuacji,pamiętaj po pochmurnym dniu w końcu wyjrzy słońce .
Nadrzędny Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-02 22:59
Dzięki, też tak myślę tylko jak w 2000 roku zdiagnozowali SM to jakoś do tej pory łatałem dziury mimo pochmurnych dni wtedy to wszystko runęło jak domek z kart, wszystkie plany , cel którym są dzieci i rodzina , jakiej ja nie miałem , za dobrych czasów kupiłem dom , auto, fajna praca , zona z która jestem od kl VII podstawówki  a teraz kiedy dzieci mamy dorosłe i my jeszcze jestesmy młodzi powinnismy zaczac życ a tu masz babo placek ---zakalec na maxa i to nie do naprawienia bo jest z miesiąca na miesiac gorzej wszystko ze mnie uchodzi  anno uwierz mi prosze ...... nie dla wszystkich świeci słonko
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-03 09:28
tak na moje oko to Arkadiuszowi na dzien dzisiejszy brakuje calych 5-ciu lat pracy bo te 9 m-cy o ktorych pisze bylo w 2001 roku
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-03-03 11:25
No niestety, ale tak się sprawy mają.
Szkoda, że w pierwszym poście ARKADIUSZ nie przedstawił konkretnie swojej sytuacji. Trzeba było "dopytywać się", aby mieć jasny obraz ...
A teraz pozostaje chyba tylko znalezienie pracy, której to, jak zrozumiałam, nie jest w stanie wykonywać. ... A emerytura z ZUS-u to odległa sprawa...
Nadrzędny - Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-03 12:05
no właśnie i tu jest cały problem więc jak to teraz załatac???
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-03 13:00
szukaj w inernecie pisz do firm mejle
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-03 13:01 Zmieniony 2010-03-03 13:03
teraz to mysle ze juz nie zalatwisz niestety, smutna prawda tylko praca Cie ratuje
http://www.bezbarier.pl/default_offemr01.php
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-03 14:06

>>>>moja żona pobiera zasiłek dla bezrobotnych oraz rodzinne na dwoje uczacych się dzieci <<<


W Twoim przypadku pozostaje się zając domem. i dziećmi..
skoro żona zdrowa  to ma większe szanse  na pracę..  A tka we dwoje siedzicie w domu i widzicie tylko beznadziejność..
Ja coś takiego przyzwałem an własnej skórze  w 1996 roku.. żona w domu bez pracy ja na rencie ( tej renty   z ledwością na opłaty w  tamtym czasie starczało  i dwoje dzieci na wychowaniu..
Prawie rok tak siedzieliśmy i kłócili my sie tej beznadziejności..
Zona poszła do pracy i ja z  czasem znajdywałem jakieś zajęcie   zresztą pracuje na 1/2 etatu nadal.. Byłem w  tedy w Twoim wieku..  Na rynku pracy było nic lepiej jak dzisiaj..

Co renty socjalnej zapomnij.. musiałbyś nabyć schorzenie przed 18 rokiem lub podczas  nauki po ( 18 tym roku) .
Mam nadzieję ze spokojnie to przemyślisz i  to  i zaczniesz pozytywnie myśleć..  Czego Ci serdecznie życzę..
Nadrzędny - Autor ARKADIUSZ Dodany 2010-03-03 22:04
dziękuję wam fajnie że choc jakąś radę mam z waszej strony może faktycznie coś przez internet znajdę ale podtrzymujecie mnie w sile do działania choc przyznam jest bardzo cięzko
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-03-03 22:23
w zasadzie to wszyscy na tym forum borykają się z różnymi problemami,własnymi słabościami ,niedawno zakończyli swoje walki z zusem ,więc dobrze wszyscy rozumiemy przez co przechodzisz trzeba mieć końskie zdrowie aby to wszystko ogarnąć i nie poddać się.Godunow dobrze radzi bezczynność zabija ,trzymaj się
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2010-03-04 11:52
Witam a czy w takim przypadku nie można starac się o rente specjalną od prezesa zusu? slyszałem ze czsem się udaje .Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / SM- i bez renty --pomózcie ,doradzcie................ (21656 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill