www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / WALORYZACJA 2010 (10308 - wyświetleń)
- Autor KUBA Dodany 2010-03-06 21:03
ALE NAM SIĘ ZNÓW UDAŁO NIE SĄDZICIE?JA NP. DOSTANĘ 15 MARCA RENTĘ WYŻSZĄ "AŻ" O 23 ZŁ!!!!!
POZA TYM ZASIŁEK Z GOPS MI PODWYŻSZĄ CHYBA O 20 ZŁ (A I TAK NIE BĘDZIE TAKI JAK Z ZUS)ŻYĆ NIE UMIERAĆ!
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-03-06 21:09
MÓWISZ o pielęgnacyjnym? czyżbyśmy mieli dostać aż 173zł?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-06 21:42
Malta najniższa z ZUS została podwyższona o 23,32 grosze natomiast dodatek pielęgnacyjny aż o 12.- To juz wiem napewno. No cóż idziemy na piwo :-)
Nadrzędny - Autor j_kowal Dodany 2010-03-06 22:12
Chcą nasz zagłodzić, ukryć i zamieć pod dywan. Tego się można spodziewać od Państwa, nic więcej.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-06 22:21
O 12zł,kurde, myslałam,ze o 20
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-03-07 07:44
Słyszeliście o metodzie warstwowej?
Powinno być tak: warstwa ziemi, warstwa komunistów, warstwa ziemi itd.
Teraz nas moga potraktowac w ten sposób, więc siedźcie cicho, żeby nie podpaść:))
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-03-07 13:54
no cóż jak każdy artysta vivaldi musiał przesadzić ! ja zawsze będe chwalil poprzedni system choć z nazwy znam tylko slowo komunizm. Uczono mnie w tamtym okresie że komunizm jak i raj dla katoloków nie istniej e to tylko teoria wiec nie wiem skad takie porównania "chyba tylko ludzi mlodych " bo starsi nikogo warstwowo nie beda ukladać. Nacja polaka lacha slowianiana jest taka ze będzie walczył o swoje ale tego nie bedzie umial wykorzystać "patrz historiapolski" Piszac takie bzdety obrażasz przedewszystkim swoich rodziców krewnych itd bo przyjaciół też. Dzis kazdy moze pluć na prawo i lewo bezmyślnie tylko co to da ? Moim zdaniem "viv aldi" powinieneś iśc na lekcje historii tak wykladanej przez socjalistów(komunistów) jak i tej drugiej strony "glos ameryki wolna europa" i sprobować wyciągnąć wnioski ale nie samodzielnie a w dyskusji , bo samodzielnie se nie radzisz.
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2010-03-08 23:07
Ty natomiast powinieneś nauczyć się języka polskiego. Nie mam zamiaru z tobą dyskutować.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-03-08 15:14
Do Wołodiipoco te osobiste wycieczki po co obrażasz ludzi
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-03-08 16:36
malta odpuść sobie szkoda nerwów.
Nadrzędny - Autor Kamyk Dodany 2010-03-17 14:27
Bo taka jest prawda .Porównania  te są rzetelne.Po roku 1989 jak wysyp grzybów rencistów jak piszesz przybywało "skolko ugodno"..Nagłe choroby : nadciśnienia,nerwice serca, kręgosłupy, przeważnie u osób zredukowanych zakładów. Po kolejnych komisjach już ci nagle chorzy jakby po" cudach" wyzdrowieli i do pracy , np; do Włoch. Widziałem ich na komisjach, tacy wypoczęci , już niektórzy komórki w ręku i tak dzwonili .chore na kręgusłupy tak szybciutko na półetat do firmy nowej szli jak struny i sie skończyło .To primo a sekundo nie ma emerytury i renty po 3 latach pracy , nie pisz bzdur. Najmniejszy okres składkowy  to 5 lat, takie przepisy. Dokumenty z poprzednich pobytów w szpitalach i klinikach należy zachować do okazania na komisji lekarskiej w ZUSie. Dzisiejszy , nowoczesny sprzęt medyczny i wiedza medyczna bardzo szybko eliminują symulantów..Bylem badany dwa lata temu najnowoczśniejszą maszyną medyczną w kraju i wszystko wykazało, każda cząsteczkę ciała.Też otrzymałem rewaloryzację ok 20 zł i muszę z tym zyć...
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-03-17 14:46

> a sekundo nie ma emerytury i renty po 3 latach pracy , nie pisz bzdur. Najmniejszy okres składkowy  to 5 lat, takie przepisy.


Jeżeli chodzi o rentę z niezdolności do pracy, to istnieje rzadki przypadek kiedy wystarczą 3 lata składek: cytując ze strony ZUS: 3 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat. Źródło – klik
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2010-03-17 18:27
Kamyk.
A co z tymi co do pracy ze względów zdrowotnych, sparaliżowanych od paluszka u nogi, aż po włosy na głowie? Ci co wyzdrowieli jak tylko UE otworzyła granice w celach zarobkowych, to zmusiła ich bieda, niektórych niesprawności nie widać gołym okiem, a taki człowiek jest bardziej chory od tego sparaliżowanego... Są tacy i tacy, a w Polsce, to nie rozumiem, do wojska nie, ale ochroniarzem jest... To coś nie tak, z pojęciem niesprawności, tacy "pełnosprawni niepełnosprawni" są rozdrapywani przez pracodawców bo PFRON zapłaci, a pracownicy mają parę złoty a pracodawcy tysiące... złoty i robotę zrobioną...
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-03-18 08:14
Dobry dzień ! Pomimo bólu który już powoli ustępuje a więc mogę trochę pisać. Chorzy sparaliżowani najczęściej nie pracują. to nie bieda ich zmusiła, ci ludzie posiadali zawody i bardzo wieeelu po transformacji ustrojowej państwa prace znaleźli.CI najbardziej poszkodowani to ludzie bez wykształcenia , z terenów gdzie późniejsza ustawa określila jako regiony  biedy i ubóstwa,tak,tak.  Ich nawięcej widziałem w pociągu jak jechałem do lekarza czy do kliniki.oczywiscie są choroby które wizualnie nie  są rozpoznawalne u człowieka.Spotkałem się z takimi chorymi w sanatoriach, np ; po przyszczepie wątroby.Taki chory/a  taki musi co 2 miesiące jeździć na konsultację do pana profesora. " Do wojska nie ale ochroniarzam jest". Masz rację Wilii bo w ochronie to można siedzieć w wygodnym fotelu  i patrzeć się  w ekrany monitoringu w supermarkecie lub rozwiązywać krzyżówki i udawać tzw "filunek" na salę, ale  nie tylko bo ochrona to nie tylko siedzenie I tutaj musisz się zgodzić  ze mną. Dzisiaj wojsko zawodowe. Jeśli chodzi o kwestie "pełnosprawni niepełnosprawni " myślę że to twoja ironia bo takiego pojęcia nie ma ani w medycynie ani w prawie.Napewno jak widziałeś ostatnio w telewizji jeden z "bohaterów " tzw sexafery przyjechał z celi więziennej w wózku . W decyzji orzecznika ZUS jest napisano o zdolności do pracy ale nie ma nic napisanego że nie możesz pracować i na tym "kruczku" wielu straciło rentę  i pracodawcy w ramach np;PFRON również. Lekarz stwierdza stan Twojego zdrowia i orzeka że jesteś np całkowicie niezdolny do pracy ale ty podejmujesz pracę i co , jak myślisz, gdzie jest logika a może ludzka pycha? To po co jadę na komisję? Jeśli jestem chory to czuje chorobę w sobie i np cięzko mi chodzić bo się szybko męczę to jaki ze mnie pracownik ? Na portierni w hotelu również  i trzeba podejść np na 3 pięŧro bo starszy gość nie wie gdzie jest pokój .Portier ma niedowład a wózek nie wchodzi w windę, to co za portier.Nie oszukujmy się ! Jeśli jestem  chory to do Włoch nie pojadę pomidory zbierać.Dobrego dnia !
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / WALORYZACJA 2010 (10308 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill