www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Osoby Niepełnosprawne i jego Opiekunowie. (15557 - wyświetleń)
- Autor sebamax05 Dodany 2010-03-16 14:56
Dzień Dobry.

Szukałem ale nie umiałem nigdzie znaleźć gdzie się dowiedzieć pewnych spraw.
Jestem bratem osoby niepełnosprawnej, Moja siostra niedowidzi, a co za tym idzie muszę z nią jeździć do szkoły itd. Aktualnie studiuje i mam pytanie ma Legitymacje osoby niepełnosprawnej, wiem że jak z nią jeżdżę, to mam ulgi 100% , ale moje pytanie jest następujące, jeżeli jechałbym po siostrę SAM z jej Legitymacją i mnie Kontrol sprawdziła i bym okazał jej ta legitymacje  i powiedział że muszę po siostrę jechać bo studiuje, czy grozi mi jakaś Kara ?

Pozdrawiam i dziękuje za Odpowiedz
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-16 16:08
grozi bo nie jesteś właścicielem legitymacji
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-03-16 18:38
Nie możesz legalnie na legitymację siostry jeździć po nią do szkoły.

Jak rozumiem, siostra studiuje. Jeżeli na jej uczelni jest ktoś zajmujący się studentami niepełnosprawnymi, powinna się do niego udać i zapytać o możliwość otrzymania dla osoby ją dowożącej "zaświadczenia opiekuna ucznia (studenta) niepełnosprawnego" lub podobnego dokumentu. W przynajmniej niektórych gminach (nie wiem, czy wszystkich) dokument taki pozwala opiekunowi jechać bezpłatnie komunikacją miejską, o ile jedzie on po osobę niepełnosprawną (dane placówki wystawiającej zaświadczenie znajdują się na zaświadczeniu). Nie wiem, gdzie siostra studiuje więc dokładniej nie pomogę - mogę tylko z doświadczenia powiedzieć, że na uczelni którą kończyłam, takie dokumenty się wydaje.
Nadrzędny Autor bandyta25 Dodany 2010-08-25 13:15
Nadrzędny Autor minoria Dodany 2012-08-22 13:18
Legitymacja jest przynależna do osoby niepełno sprawnej i tylko ona może ją używać. Chyba, że jedzie z przewodnikiem to należy się zniszka osobie towarzyszącej.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-22 12:42
Dokładnie.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 09:23
Legitymacja jest przydatna tylko wtedy, kiedy obok ciebie jest twoja siostra.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Osoby Niepełnosprawne i jego Opiekunowie. (15557 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill