www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Swiadczenia dla osób słabowidzących (5927 - wyświetleń)
- Autor spike Dodany 2006-12-10 15:42
Witam

Chciałbym sie dowiedziec jakie swiadczenia, dodatki lub ulgi przysługują osobom słabowidzącym. W jaki sposób można je uzyskać, jakie kryteria należy spełniać, gdzie należy się udać by złożyć odpowiedni wniosek itd. Ze słyszenia wiem że osobom słabowidzacym refundowane są np. przejazdy komunikacja miejska, materiały dydaktyczne do celów edukacyjnych np. komputer. Czy to prawda?
Nadrzędny - Autor KAKA Dodany 2006-12-11 07:27
witam jestem mamą chłopca 7 lat słabowidzący .Po pierwsze ile masz lat co robisz szkoła ? praca ? jaki zawód i jaki stopień orzeczenia dopiero wtedy mogę udzielić ci wskazówek co robić!!!a można troszkę skorzystać a skąd jesteś? ja Nowy Sącz pozdrawiam moje GG6356521 Kaśka
Nadrzędny - Autor spike Dodany 2006-12-11 18:26
Mam 22 lata. Pracuję fizycznie, choć podobno z moją wadą wzroku nie powinienem. Moja znajoma ostrzegła mnie że muszę uważać na siebie bo - może pogorszyć to wzrok, siatkówka może mi się odkleic czy jakos tak?!? Zdziwiła się też że nie korzystam z przysługujących mi swiadczeń. Stwierdziła że powyżej - 5 dioptrii należy mi sie dodatek jako osobie słabowidzącej, muszę tylko zdobyć stosowne orzeczenie. Nie wiem jak to jest. Nic o tym w internecie nie znalazłem. Stąd moje pytania.
Nadrzędny - Autor ada16 Dodany 2006-12-19 15:53
Moje dziecko też jest słabowidzące.
Ma orzeczenie o niepełnosprawności.
Z jakich udogodnień możemy skorzystać?
Nadrzędny - Autor KAKA Dodany 2006-12-20 08:50
do ada 16 ile ma dziecko lat czy chodzi do szkoły ?jaki stopień na orzeczeniu ?dopiero wtedy mogę coś doradzić razie pytań gg6356521 .Do chłopaka musisz zrobić orzeczenie w POWIAOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE .WEż WNIOSEK NAWET Z NETA  IDZ DO LEKARZA PROWADZąCEGO I WNIECH GO DOBRZE WYPEłNI .I Złóż tylko nie zwlekaj bo karzdy dzień jest wazny a masz prawo jazdy jak tak to na jakich warunkach  pozdrawiam Kasia
Nadrzędny - Autor Maria Dodany 2006-12-27 19:15
Witam
Mam 17 lat i w przyszłym roku będę zdawał egzamin maturalny. Wiąże się to z wyborem wyższej uczelni. Posiadam lekki stopień niepełnosprawności, ze schorzenia 04 ( wzroku ). Dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy mając w/w stopień niepełnosprawności mogę skorzystać z dofinansowania do studiów, na przykład do studiów na uczelni wyższej niepublicznej ? I czego ono konkretnie mogłoby dotyczyć ?
Oraz czy mógłbym skorzystać z dofinansowania do komputera ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Nadrzędny - Autor KAKA Dodany 2006-12-30 08:54
to co jeszcze nie masz komputera  z PFRON ? a od kiedy ,masz orzeczenie i do kiedy?
Nadrzędny Autor Maria Dodany 2007-01-02 18:30
Chodzi mi głównie o dofinansowanie na studia. Komputer to drugorzędna sprawa idlatego prosze o odpwoiedź na to pytanie, związane ze studiami.
Posiadam stopień niepełnosprawności: lekki na okres stały ze schorzenia oczu 04.
Z góry dziękuję.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Swiadczenia dla osób słabowidzących (5927 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill