www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dlaczego? (2309 - wyświetleń)
- Autor Danonek Dodany 2010-04-01 18:13
Witam .Mam takie pytanie od kilku lat walczę o rente pierwszą batalię przegralem po 2,5 roku niestety zapoźno zadzialalem i złożylem ponowny wniosek o rentę i fakt jest taki ze zus tym razem przyznal że jestem częściowo niezdolny do pracy ale mineło feralne 18 miesięcy od kiedy przeztalem poberac rente i nieważne że przez ten czas toczyla się tamta sprawa w zusie przyznali że moja niezdolnosć powstalą we wrześniu 2008 a zebym rente otrzymal muszę udowodnić że niezdolność powstala przed 31 marca 2008 czyli brakuje 6 miesięcy odwołalem się do komisji zus która nic nie wniosła następnie sprawa poszła do sądu bylem badany przez biegłych neurologa i ortopede którzy także stwierdzili że jestem niezdolny do pracy ale że nie znajdują w mojej kartotece wpisu który sugerowal by że przed 31 marca 2008 byłem niezdolny i stąd moje pytanie czy nie liczy się to iż w marcu moj neurolog napisał w kartotece ze kieruje mnie na konsultacje przepisał silne leki przeciwbólowe oraz cyt"zaświadczenie do ops pacjent niezdolny do pracy 6 miesięcy " czy to dla biegłych nic nieznaczy miałem nadzieję że wezmą to pod uwage ale się pomylilem  mam teraz 7 dni zeby się nie zgodzić z opinią ale niewiem czy mogę na to się powołać .Mam nadzieję że mi ktos odpisze ,doradzi a może chocby doda otuchy bo nie mam już sily walczyć.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2010-04-01 23:14
Ja Cię wcale nie pocieszę,to jest jak walka z wiatrakami i goliatem w jednym. Ja walczyłam z ZUS-em 8 lat i przeszłam od orzecznika do kasacji dwa razy i za każdym razem-jest pani chora i ma chorobę zawodowa, ale nie na tyle aby nie muc pracować. Jeden orzecznik był do bólu szczery i powiedział mi, że do puki mam głowę, to renty nie dostanę, bo mam średnie wykształcenie i mogę mieć wszystko chore, ale głową mogę pracować. To,że Ci przyznali,że jesteś niezdolny do pracy to tylko dlatego, że nie masz uprawnień(18mc)do pobierania kasy, gdyby było inaczej, to orzeczenie byłoby inne, oni tak na przekór robią się dobrzy, gdy i tak jest na ich górą.
Radzę ci zatrudnić się gdziekolwiek na pełny etat i po paru dniach zacząć chorować. Po sześciu miesiącach stawać na rentę. Jeśli nie dostaniesz renty to dalej chorować i znowu stawać i tak do emerytury dojdziesz. Powodzenia.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2010-04-02 18:19
Dzięki za odpowiedź ja myślałem nad tym zeby się gdzieś zatrudnić problem w tym że silny bol towarzyszy mi codziennie i leki nawet najsilniejsze nie działają a jak już to krotko nie mogę chodzić bo po paru krokach ból ostry jak siedzę boli i tak samo jak leże więc narazie o pracy mogę pomarzyć idę niedługo do szpitala na kolejne badania i niestety czekają mnie najmniej 3 operacje dlatego powoli zalamuję się tą cala sytuacją.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dlaczego? (2309 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill