www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jakie macie zdanie na temat MOPS iGOPS ? (5234 - wyświetleń)
- Autor KAKA Dodany 2006-11-28 12:39
Proszę wszystkich zainteresowanych o wypowiedzenie się na tak ważny temat.Ja jestem w szoku bo nasz OPS nie pomaga biednym tylko kombinatorom!!!!! oszustą na lewo to za 150zł dniówkę robią a nam o 14 gr przekroczyło i nic się nie da zrobić !!!.Człowiek wszystkim musi udowadniać że  jest inaczej panie owszem nie wszystkie ale   większość zła że się im głowę zawraca .Może u was jest lepiej??????????
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2006-11-28 14:25
Niestety i w rejonie GOOPS tak samo postępuję nie wszyscy co naprawdę potrzebują pomocy,taką pomoc otrzymują a taką pomoc dostają często osoby nieuprawnione do jej otrzymania,jak widać jest ten problem nie tylko w moim terenie.
Nadrzędny - Autor Gosia Dodany 2006-12-04 09:19
mieszkam w Chorzowie i w moim mieście jest tak samo, a jeszcze w tym mnie bulwersuje, że pijakom to wszystko dadzą
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-12-07 19:59
Witam.
Co do tematu MOPS. U mnie w miasteczku jest taka instytucja, ale ni bardzo staraja sie pomagac osobom w potrzebie. Rzeczywiście analizujac przydzielanie pieniedzy i motywacje przydzielania, mial bym wiele do powiedzenia. Wiekrzosc zapomog przydziela sie do sklepu ktory ni mniej ni wiecej korzysta z tego i biedni ludzie zmuszeni sa kupowac towar czesto drogi w ty sklepie, bo nie dostaja zapomogi do reki, tylko otrzymuja decyzje o niej. A pieniazki wedruja do sklepu. taki sposob jest dobry dla alkocholikow, lecz taz nie dokońca. Ale czy to jest dobry sposob dla wszystkich potrzebujacych? Napewno nie. ja osobiscie wraz z Żoną mamy male renty i na wiele nam nie starcza, a teraz od paru juz lat jest cieżko. Czasami mysle, że jestem jak Kaszpirowski, ktory czyni cuda. Lecz na rzywnośc nie dostajemy zapomog, bo o pare zloty przekraczamy ustalona granice. Bardzo potrzebuje na leki, owszem dostaje, ale nie zawsze. A że potrzebuje ich duzo-szybko sie kończą, lecz tego MOPS nie rozumie. Teraz tez, gdy trzeba pomoc w oplaceniu dokumentacji, kreca nosem.
czasami bardzo bym chcial wiedziec, czy istnieje kontrol, gdzie ida tak wielkie sumy z puli MOPS i te z panstwowej kasy i te z unijnej.
Lecz moi drodzy, wiele czasu minie zanim nie beda wgre wchodzily uklady na kazdym szczeblu.
Pozdrawiam
Zygmunt
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2006-12-12 12:37
Dla mnie najbardziej  zadziwiającą historią jest to, że MOPS rozdysponowuje tez pieniądze z PFRON-u i ze także tu obowiązuje kryterium zarobkowe.  I zamiast PFRON robi się PFRBON - fundusz rehabilitacji biednych osób niepełnosprawnych (biednych lub cwanych).  Oboje z mężem pracujemy - z tego tytułu ponosimy dodatkowe koszty związane z opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym w godzinach naszej pracy. Rehabilitujemy prywatnie, bo pracując nie mamy czasu użerać się z NFZ o rehabilitację - tym samym zwalniamy miejsce w placówkach NFZ dla innych potrzebujacych dzieci. Po odjęciu od naszych zarobków tych kosztów, pozostaje nam dużo mniej niż to obowiązujące minimum, ale dla MOPS/PFRON jesteśmy za bogaci na skorzystanie z dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych i innych programów.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor KAKA Dodany 2006-12-13 07:58
cześć czegoś nie rozumie jak to MOPS rządzi kasą PEFRON ? przecież kryteria dochodu w PEFRON są bardzo duże na kompa w tym roku było aż 2200zł brutto  na osobę w rodzinie a zkąd jesteś?naprawdę nie rozumie o co chodzi do PEFRONU idzie dochód z ostatnich trzech miesięcy przed złożeniem wniosku zorjętuj się lepiej , jakie macie orzeczenie.Fakt jest taki że ja też nie mam rodzinnego ani świadczeń pielęgnacyjnych chociaż nie pracuję bo w GOPS dochód jest 583zł na nam przekroczyło o 22zł .Ale tam idzie za cały rok z US a do PEFRONU z 3 miesięcy przed złożeniem wniosku i dotacja nie wlicza się jako dochód !!!!!!wrazie pytań pisz moje gg 6356521 Kaśka
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2006-12-14 17:18
Wielkie dzieki, zadzwoniłam do MOPS/PFRON  i faktycznie okazało się, że 2 lata temu urzędniczka wprowadziła mnie w błąd - rzeczywiście nie należy mi sie dofinansowanie do turnusu i zakupu sprzętów ale na likwidację barier TAK!!!!!
Może jakoś z pomocą PFRON uda nam się załatwić transport między piętrami dla Hanki.

pozdrawiam,marta
Nadrzędny Autor KAKA Dodany 2006-12-22 08:22
a dlaczego nie na turnus dochód 1200zł na osobę chyba się nie mylę pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jakie macie zdanie na temat MOPS iGOPS ? (5234 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill