www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 3) (879486 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Jola G Dodany 2008-07-07 21:14
Witam! mam prosbe. niedawno dostalam orzeczenie o wstrzymaniu swiadczen rehabilitacyjnych z tytulu niezdolnosci do pracy. chce sie odwolac od tej decyzji. potrzebuje wzoru podania wiec jesli  moze Pani to bardzo prosze o taki wzor. z gory dziekuje za pomoc:)
Nadrzędny - Autor Zana Dodany 2008-07-09 10:02
Droga okularnico mam do Ciebie prośbę dostałam właśnie odmowną decyzję o przyznaniu renty, tyle lat ją brałam jestem po operacji kręgosłupa i non stop w szpitalu lub inne leczenie o "pani" z komisji orzekła że mam wrócić do pracy. Chciałabym się odwołać od jej decyzji , ale nie wiem jaka jest kolejność czy do sądu pracy czy najpierw trzeba odwoływać sie do komisji lekarskiej.
Prosiłabym o poradę oraz wzór takiego pisma bo przeczytałam że pisałaś takie pismo do sądu, które było pozytywnie rozpatrzone, za co z góry dziękuję
Przesyłam swojego email jak byś mogła mi przesłać: aniawinek@op.pl
jeszcze raz bardzo dziękuje. Pozdrwaim
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2008-07-09 10:48
Najpierw odwołuję się do kmisji lekarskiej,ponegtywnym orzeczeniu do sądu pracy.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-07-09 16:14
Nadrzędny Autor Kasia121 Dodany 2008-11-03 11:19
Witaj ja równiez dostałam odmowną decyzję z Zus-u mimo że czeka mnie kolejna operacja na kręgosłup (a jestem już po dwóch) zus odebrał mi świadczenie teraz bym się chciała odwołać ale nie wiem jak zabrać się do pisania takiego odowołania jesli masz wzór prosze wyslij mi na meaila olejniczakkasia@op.pl
Nadrzędny Autor wojtekp12 Dodany 2008-09-29 10:46
prosze o wzór odwołania

z góry dziekuje
Wojtek

wojtekp12@wp.pl
Nadrzędny Autor sennea Dodany 2008-10-21 15:58
Bardzo prosiłabym  Panią o przesłanie wzoru odwołania, do sadu na  odmowną decyzję o przyznaniu renty,przez komisje ZUS
senneapl@gmail.com
Nadrzędny Autor andzia26 Dodany 2008-11-05 08:51
witam mojemu tacie wczoraj nie przyznali renty, a przez 12 lat dawali (12 lat temu usunięto mu nerke) nie wiem czemu tym razem mu nie przyznali.chcmy napisac odwołanie od decyzji orzecznika zus.błagam jak ktoś ma takie odwołanie to prosze przeslijcie mi.z góry bardzo dziękuję.to mój adres:
zabka_89_89@wp.pl
:-)
Nadrzędny Autor andzia26 Dodany 2008-11-05 08:54
proszę o wzór dokumentu odwołania od orzecznika zus - mojemu tacie 12 lat temu usunieto nerkę i do tej pory był na rencie, a wczoraj mu nie przyznali i chcemy napisac odwolanie tylko nie bardzo wiemy jak. czy  może nam Pani przesłać taki wzór.
pozdrawiam i dziękuje
mój adres zabka_89_89@wp.pl 
Nadrzędny Autor DanutaKieliszek Dodany 2009-01-05 12:33
Oto mój mail gemini-20@o2.pl albo 809057. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor aniak4 Dodany 2009-01-07 11:15
Witam serdecznie.Proszę o pomoc .Mój tato przebywał na rencie  od 1989  posiadał II GRUPE .tERAZ BĘDĄC NA KOMISJI LEKARSKIEJ cudownie lekarz orzecznik go uzdrowił.Przyznał rehabilitacj e na okres 8 miesięcy.Mając 60 lat mój tato chory i będący prawie 20 lat ma iśc do pracy .Bardzo proszę o przesłanie wzoru odwołania to dla mnie bardzo ważne.Z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor orszula Dodany 2009-01-23 18:24
Witaj Okularnica, bardzo proszę o wzór odwołania sie do sądu (moj tato jest po zawale i zus nie przyznał  mu renty, trzeba sie teraz odwołac do sadu) prosze o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor serduszko34 Dodany 2009-02-02 08:41 Zmieniony 2009-02-02 08:47
Witam serdecznie.
Okularnica - Zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie na mój adres emailowy: serduszko340@vp.pl, wzoru odwołania od decyzji komisji lekarskiej ZUS do Sądu Okręgowego - w sprawie przyznania renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
Pzdr ciepło.
P.S. Sprawa dosyć pilna.
Nadrzędny - Autor andrzej_1 Dodany 2010-01-11 20:22 Zmieniony 2010-01-11 20:28
ja tez jestem pierwszy raz na tym forum. Również potrzebuje wzór druku: odwolanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych od decyzji ZUS-u, który nie uznał wypadku przy pracy. W decyzji uzasadniajacej sa podane nieprawdziwe fakty i stwierdzenia (?) a ponadto mam orzeczenia SN w moim temacie. Jesli ktos ma doswiadczenie w tym temacie to proszę o pomoc; andrzejzarebski1@wp.pl
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-11 20:35
Witaj. Tu na tej stronie masz wzór odwołania. Pobierz sam. :-)
Miłego klikania.
Nadrzędny Autor siaba75 Dodany 2010-01-20 12:15
Witam wszystkich!to moj pierwszy raz na forum i równiez potrzebuję porady, pomocy...jest dużo informacji o odwolaniu od decyzji orzecznika i komisji ZUS,następnie jest Sąd Pracy,który informuje po przegranej sprawie,że w ciągu 7 dni otrzymamy decyzję pocztą i w ciągu 14 dni możemy odwołać się od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego!czy ktoś odwoływał się w ten sposób i mógłby udzielić pomocy w napisaniu takiego odwołania???proszę o pomoc
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-20 17:41
siaba75 napisałeś w środku wątku a dokładnie na 3 stronie. A stron jest osiem więc mam obawę czy ktoś cię tu znajdzie? Spróbuj swój post napisać na ostatniej 8 stronie. Jak dokładnej tu poczytasz znajdziesz wzór bo okularnica je zamieszczała.
Pozdrawiam

TAKI WZÓR PARĘ POSTÓW NIŻEJ NA TEJ SAMEJ STRONIE MASZ.
Nadrzędny Autor irena 55 Dodany 2009-02-07 09:38
Ja też walczę z zus o rentę zabrano mi mimo że jestem chora.Proszę o przesłanie mi na mój adres a=maillowy dadosirena@o2.pl wzoru pisma pozwu do sądu pracy od orzeczenia zus.Jeżeli Pani się udało bardzo bym była wdzięczna gdyby mi Pani i mi pomogła.Serdecznie pozdrawiam
Nadrzędny - Autor rozita25 Dodany 2009-08-14 08:07
Witaj Okularnica!
Jeśli mogę Cie prosić prześlij mi proszę na maila wzór odwołania od decyzji orzecznika ZUs. Będę Ci niezmiernie wdzięczna.rozita25@wp.pl
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2009-08-14 17:45
Niestety nie mam. jest na forum.
Nadrzędny - Autor tukan57 Dodany 2010-02-23 13:51
Witaj. Mam problem z  ZUS-em, jeśli możesz to prześlij mi wzór tego odwołania . Z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-02-24 15:20
Niestety juz gonie posiadam, ale zamieściła je na forum. Sprawdź w wyszukiwarce.
Nadrzędny - Autor karolaM Dodany 2010-03-25 12:26
Witaj czytałam na forum że piasłaś podanie o odwołanie od decyzji orzecznika zus . Mam proźbę czy możesz mi przesłać przykładowe podanie, ponieważ nie wiem zupełnie jak mam się do tego zabrać . Z góry dziękuję :-) Mój adres e-mail karolam@wp.pl
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-03-26 14:23
Odwołanie zamieściłam na forum.
Nadrzędny - Autor eiworad Dodany 2010-04-01 18:38
witam
Bardzo proszę o wzór odwołania od decyzji orzecznika ZUS i na wszelki wypadek równiez do sadu daro.pl@vp.pl
pozdrawiam
zgóry bardzo dziekuję
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-04-03 15:58
wzór zmaieściłam kiedys na forum, już go nie posiadam
Nadrzędny Autor renata288 Dodany 2011-02-04 16:15
błagam jeśli możesz to prześlij mi wzór takiego pisma do sądu pracy bo komisja zusoska orzekła że mój mąż jes zdolny oto mój email;rjaniak28@wp.pl
Nadrzędny - Autor karolcia02220 Dodany 2012-03-31 08:54
Witam;)
Mogłąbyś mi podać wzór tej odwolania do komisji lekarskiej i ZUSU?
to oj e-mail: karolcia02220@tlen.pl
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2012-03-31 09:10
odwolanie pisze sie do sadu a do komisji lekarskiej jest sprzeciw i nie ma wzoru, pisze sie go wlasnymi slowami
Nadrzędny Autor Sepulka Dodany 2013-07-10 15:41
Hej ten post kieruje do okuralnicy lub do kogos kto ma pojecie i bylby taki mily i przeslal mi wzor odwolania do komisji lekarskiej zusu i do sadu  w sprawie renty socjalnej z gory dziekuje moj email monia020@ovi.com
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-07-19 10:25
Jeśli podstawę do wydania decyzji ZUS-u stanowi orzeczenie lekarza orzecznika ZUS-u  i Pana odwołanie oparte jest tylko na zarzutach dotyczących tego orzeczeni to należy najpierw wnieść sprzeciw od tego orzeczenia do komisji lekarskiej ZUS-u.
Od tej decyzji można wnieść odwołanie do Sądu Okręgowego Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych ( sprawa o przyznanie renty) na piśmie lub do protokołu sporządzonego przez ZUS, w terminie miesiąca od doręczenia Panu odpisu decyzji.
ZUS przekaże odwołanie wraz z aktami sprawy do sądu. istnieje też taka możliwość, iż ZUS uzna odwołanie za zasadne i wtedy, nie przekazując sprawy do sądu może zmienić lub uchylić zaskarżoną decyzję.
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-17 17:43
Uwaga: nie przekazywać oryginałow dokumentów, należy zrobić ksera z podpisem za zgodność z oryginałem, też tak kiedyś zrobiłem i część oryginałów zaginęła, miałem ogromny problem, bo niekompletna dokumentacja trafiła do Sądu Pracy, długo trwało zanim otrzymałem m.in. 7 odpisów wypisów z kliniki.
Ten błąd kosztował mnie finansowo i czasowo omal nie upłynął termin uzupełnienia do Sądu brakującej dokumentacji.
Pamiętajcie tylko potwierdzone ksera nie oryginały.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-08-18 10:39
Witam
Ja tez jestem zdumiony po przeczytaniu że rozmówca j/w przesłał orginały. Szanowny Panie. ja posiadam bardzo niską rentę lecz nigdy, przenigdy nie dam nikomu dokumentu jesli się nie upewnię, czy muszę dać orginał, lub ksero.
Jeśli mogę dać ksero to czynię potwierdzając je w ZUS-ie, pieczęcią i podpisem urzędniczki za zgodność z orginałem.
To samo czynię jeśli musze dać oryginał, bo w tedy zostawiam sobie ksero potwierdzone.
I jeszcze jedno. Szanowny Panie, ksero nie jest rzeczą drogą. A nie posiadanie dublikatów potwierdzonych, może kosztować Pana dużo drożej.
Każdy z nas ON MUSI MIEĆ! Dla swego dobra archiwum dokumentów i badań, wyników itd. To gwarancja uchronienia się przed oszustwami i niedbalstwem urzędów. Zaręczam że tak jest.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor Sidoruk1313 Dodany 2007-09-14 14:22
Witam wszystkich,
mam małą prośbę czy mogę liczyć na przesłanie wzoru odwołania od ożeczenia zus. Będe bardzo wdzięczny .
Pozdrawiam
:-))
mirek-sidoruk@wp.pl
Nadrzędny - Autor Ania.R Dodany 2007-10-03 21:00
Do 'Okularnica'  Witam ,czy ja równiez mogę prosić o wzór odwołania od decyzji ZUS.
Mój tata przez 8 lat był na rencie ma chorobę wieńcową,jest po 2 zawałach ma 2 tętnice zatkane w 70 % , całe zycie pracował fizycznie - jest tapicerem. Orzecznik ZUS stwierdził, że jest zdolny do pracy.

Pozdrawiam
Ania
weerona@wp.pl
Nadrzędny - Autor alex1511 Dodany 2007-10-04 12:59
Jeśli dostaniesz wzór tego odwołania, to przeslij mi również jak możesz:) Z góry wielkie dzięki.

P.S. Wyslij na maila sekretariat@gerling.com
Nadrzędny - Autor benek42 Dodany 2007-10-05 19:40
ryszard1316 ma absolutną rację pisząc - "Uwaga: nie przekazywać oryginałow dokumentów" - mogą być z tego same problemy...dziwnie często dokumenty "się gubią".
Mam szczęście, bo lekarz ZUSowski też chciał orginały, ale nie dałem. Oczywiście nie przyzał mi prawa do renty, ale się odwołałem i wygrałem w Sądzie Pracy.
Jedyne co moge doradzić, to pisać, pisać i raz jeszcze pisać, dostarczać zaświadczeń, opini, orzeczeń, pisać konkretnie, suchymi faktami, podawać daty i krótko zwiężle argumentować.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-05 21:41
Moi drodzy. Ja miałam problemy z ZUS /rentą, st.niepe./ tylko i wyłącznie dlatego ze pracuje, nadal się uczę i dobrze wyglądam /czyt. nie jak "meliniarz"/. Niestety prawda jest że im niższe wykształcenie, im krótszy staż pracy /albo i w ogóle/ tym mniejsze problemy na komisjach.
Nadrzędny - Autor barman3 Dodany 2007-10-12 19:52
Witam serdecznie. Mojej żonie komisja ZUS odebrała rentę /torbiel w mózgu, epilepsja,guzy na tarczycy i nerkach./Chcielibyśmy odwołać się do Sądu. Proszę o wzór odwołania.

barman3@o2.pl
pozdrawiam Krzysiek.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-10-12 20:21
wzór wysłany
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-03-26 08:48 Zmieniony 2008-03-26 08:54
W związku z tym, że nie przglądam na bieżąco waszych próśb na forum ogólnym dot. wzoru odwołań, przesyłam ponownie n/w wzór. Oczywiście można jego przerobić również jako wzór pisma do Sądu.
pozdrawiam.
                                                             miejscowość, dnia xxxxx

Wpisać swoje imię i nazwisko
Adres zamieszkania
                                                          Komisja Lekarska Zakładu
                                                          Ubezpieczeń Społecznych

                                                           za pośrednictwem
                                                           Zakładu Ubezpieczeń
                                                           Społecznych w xxx
                                                           /jeżeli decyzje wydał ZUS/

Nr akt. xxxx.

                                                                              ODWOŁANIE

Odwołanie od decyzji ZUS Oddział w xxxxx z dnia xxxxx w sprawie odmowy przyznania
renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

                   
                                                     UZASADNIENIE

Dnia xxxx stawiłam się na komisję lekarską, na której lekarz orzecznik ZUS orzekł xxxxx.. Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika, który orzekł taką a nie inną decyzję, dlatego też wnoszę o poinformowanie mnie o specjalizacji lekarz, ponieważ jest to podstawą do wydania takiej a nie innej decyzji przez ZUS.
Nie zgadzam się z decyzją lekarza orzecznika ZUS, który orzekł, iż jestem częściowo niezdolna do pracy, ponieważ od momentu podjęcia leczenia (a było to w szkole podstawowej), tj. w roku xxxxx mój stan zdrowia się nie poprawił, a wręcz przeciwnie xxxxx pogorszył się.
Od roku xxxxxxxxxxxx z powodu problemów onkologicznych rozpoczęłam leczenie w xxxxx, które zakończyło się w xxxxxxxxxxx. Od tego momentu pozostaję pod opieką Poradni Onkologicznej w xxxxx Dodatkowo od roku xxxxxxx;.. jestem pod opieką poradni rehabilitacyjnej, a od xxxxxxxxxx.. poradni ortopedycznej.
W Poradni onkologicznej z powodu wykrycia nowotworów, wraz z przerzutami mam wykonywany corocznie cały szereg badań xxxxxxxxxx. /wymienić jakie, pisać wszystko, nawet to, co wydaje nam się mało istotne/
W Poradnixxxxxxxxxx.. z powodu xxxx
W Porani xxxxxxxxxxxx..z powodu xxxxxxx
opisać dokładnie to co ma się w papierach, bo lekarze rzadko czytają dokumentacje medyczną, a odwołanie muszą, napisać rozpoznanie oraz opisać po swojemu co dzieje obecnie; im więcej tym lepiej/.
Zgodnie z wcześniej przedstawionym dokumentami  lekarze oceniają moje wyniki leczenia i rokowania jako np. niejasne i niepomyślne/

To, że obecnie uznano mnie za osobę częściowo niezdolną do pracy jest dla mnie śmieszne. Jak wynika z decyzji orzecznika, pod uwagę wzięto mój xxxxxxxxxxx tu wsławić co /np. wiek, charakter schorzenia i posiadane kwalifikacje/. Jest dla mnie niejasne, że nie pomyślano o tym, że obecnie poruszam się przy pomocy kul ortopedycznych, chodzę systematycznie na rehabilitację (odpłatną) bo ta z NFZ jest niewystarczająca.- opisać co to za rehabilitacja.
Być może w niedługim czasie mój stan zdrowia spowoduje że nie będę w stanie mogła wykonywać pracy zawodowej /dla osoby która pracuje/, ponieważ dojazdy do pracy są xxxxx(np. męczące, powodują duże obciążenie kręgosłupa, środki lokomocji rzadko kursują/. Mój stan zdrowia w porównaniu do ostatniej komisji xxx./np. sprzed 2 lat/ pogarsza i będzie z pewnością się pogarszał, a nie polepszał, w związku z czym decyzję ZUS uważam za niezasadną.
W związku z powyższym wnoszę o przyznanie renty z tytułu xxxxxxxxxxxxxxxxxx.. /np. całkowitej niezdolności do pracy/.

Podpisać się
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-04-25 12:57
Słuchajcie.. a ksero dokumentacji, jaką dostarczaliście lekarzowi orzecznikowi też potwierdzaliście w ZUS? (pieczęć)
Nadrzędny - Autor jan1955 Dodany 2007-10-08 16:22
Też bym potrzebował wzór takiego odwołania.
Serdeczne DZIĘKI
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-12 20:20
podaj e-maila to wysle
Nadrzędny - Autor jan1955 Dodany 2007-10-12 22:21
Dzięki ale ja już od ciebie dostałem.
Pozdrawiam.
jak będę w potrzebie na pewno poproszę Ciebie.Dobra duszo.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-13 15:54
Ha ha ha, ok ;-) Ja już tylu osobom wysłałam, że zaczynam się gubić komu wysłała a komu nie wzór odwołania.
Nadrzędny - Autor jadzia1955 Dodany 2007-10-13 20:45
Witam!Bardzo prosze o przysłanie wzoru           do odwołania od decyzji orzecznika zus na mój email;jadzia195@wp.pl
Będę wdzięczna i z góry serdecznie dziękuje.Jadzia.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-10-13 21:18
wysłane
Nadrzędny - Autor jadzia1955 Dodany 2007-10-14 09:29
Bardzo serdecznie dziękuje.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor jadzia1955 Dodany 2007-10-14 09:31
Bardzo serdecznie dziękuję.Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 3) (879486 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill